مسابقه 17 هزار یورویی لهستان برای جوانان

«بنویسید، فیلم بگیرید، طراحی کنید و برنده شوید!» این روایت موجز مسابقه‌ای (IGF 2021 Award) است با عنوان اینترنت من در آینده (My Internet of the Future) که بخشی از پروژه مجمع نظارت بر اینترنت سازمان ملل متحد (UN Internet Governance Forum) محسوب می‌شود.

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

موضوع مسابقه چیست؟

آینده اینترنت چگونه خواهد بود؟ آیا مکانی دوستانه و امن خواهد بود؟ آیا توسعه آن منجر به ایجاد پیوند میان مردم خواهد شد یا آن‌ها را بیشتر از پیش از یکدیگر دور خواهد کرد؟ این‌ها پرسش‌هایی است که سازمان ملل متحد به دنبال پاسخ برای آن‌هاست. بنابراین برای شرکت در مسابقه نیاز است که دیدگاه خود را از آینده دنیای دیجیتال بیان کنید، راه‌های مناسب برای توسعه آن را نشان دهید و جنبه‌هایی از این توسعه را که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، بازگو کنید؛ این موضوع و محور مسابقه جهانی «اینترنت من در آینده» است. می‌توانید پوستر تهیه کنید، فیلم ضبط کنید، یا یک مقاله بنویسید.

چه کسانی می‌توانند شرکت کنند؟

آن‌طور که سفارت جمهوری لهستان در ایران اعلام کرده، این مسابقه برای افراد 18 تا 28 سال طراحی شده و طی آن، مجمع نظارت بر اینترنت سازمان ملل متحد از جوانان خواسته نظرات خود را در خصوص آینده اینترنت بیان کنند.

تا کی فرصت شرکت داریم؟

مهلت شرکت در مسابقه تا 16 مهر1400 (1 September - 8 October 2021) از طریق بارگذاری آثار در وب‌سایت مسابقه است.

چطور آثار را ارسال کنیم؟

فقط کافی است به وب‌سایت مسابقه (gov.pl/web/igf2021award) مراجعه کرده و نحوه شرکت در مسابقه را انتخاب کنید: به‌صورت ارائه پوستر، فیلم یا مقاله. تصمیم با شماست. در مرحله بعد، ثبت‌نام می‌کنید و با کد منحصربه‌فردی که دریافت خواهید کرد، آدرس ایمیل شما تأیید می‌شود. سپس اثر خود را در سیستم بارگذاری کنید و کار تمام است! لطفا توجه داشته باشید که شما می‌توانید بیشتر از یک اثر ارسال کنید.

 هشتگ مسابقه

برای کسانی که مایل هستند در جریان امور باشند و ایده‌ها و انگیزه‌های خود را به اشتراک بگذارند، یک رویداد فیس‌بوکی هم با همین عنوان منتشر شده و می‌توانید هشتگ (IGF2021#) را دنبال کنید.

این مسابقه چه جوایزی دارد؟

مجموع جوایزِ مسابقه که به‌عنوان بخشی ازIGF2021 # برگزار خواهد شد، به مبلغ 78 هزار زلوتی (حدود 17 هزار یورو) و جایزه اصلی 8 هزار زلوتی (معادل حدود 1750 یورو) است، جایزه دوم، 5 هزار زلوتی (معادل حدود 1100 یورو) و جایزه سوم 3 هزار زلوتی (معادل حدود 650 یورو) است. همچنین از 20 شرکت‌کننده هم تقدیر به عمل خواهد آمد و به هر کدام هزار و پانصد زلوتی (معادل حدود 320 یورو) پرداخت می‌شود.

اسامی برگزیدگان کی اعلام می‌شود؟

نتایج مسابقه، پنجم آبان(27 October 2021) اعلام خواهد شد.

داوری آثار برعهده کیست؟

گروهی چهار نفره از هنرمندان و مسئولانی از سازمان ملل متحد و وزارت امور خارجه لهستان داوری آثار رسیده به مسابقه را برعهده دارند.

لهستان؛ میزبان مجمع نظارت بر اینترنت

مسابقه «اینترنت من در آینده» پروژه‌ای است که به‌عنوان بخشی از فعالیت‌های مجمع نظارت بر اینترنتِ سازمان ملل متحد از 15 تا 19 آذر 1400(6 - 10 December 2021) در مرکز همایش‌های بین‌الملل (ICC) در کاتوویتسه (Katowice) برگزار می‌شود. کنفرانس بین‌المللی مجمع نظارت بر اینترنت در سال 2021 (UN Internet Governance Forum) مهم‌ترین کنفرانس بین‌المللی در سال‌های اخیر است که در آن تصمیمات مهم و کلیدی در خصوص مدیریت و توسعه بیشتر اینترنت در این رویداد گرفته خواهد شد. سخنرانان اصلی که در این مجمع شرکت خواهند کرد، متخصصان جهانی در زمینه تحولات دیجیتال، فناوری‌های جدید و نظارت بر اینترنت هستند. علاقه‌مندان می‌توانند به‌صورت رایگان در این مجمع شرکت کنند. امسال مجمع نظارت بر اینترنت توجه ویژه‌ای به تجربیات و دیدگاه‌های کاربران اینترنت جوان خواهد داشت. در حقیقت، اینترنت فضایی است که جوانان به‌طور طبیعی در آن به انجام کارهایشان می‌پردازند و همچنین بیشتر جنبه‌های زندگی روزمره آن‌ها به اینترنت ختم می‌شود و دقیقا همین موضوع، دلیل برگزاری این مسابقه است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.