تجهیزاتی برای شروع بلاگری

بلاگر و اینفلوئنسرشدن یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های اینترنتی به شمار می‌رود و اکنون به شغلی پردرآمد تبدیل شده است. شروع این شغل برخلاف بسیاری از مشاغل به خرید یا اجاره مکانی به‌عنوان فروشگاه و نیز  به دکوراسیون لاکچری و عرضه اجناس خاصی نیاز ندارد و تنها با صرف هزینه یک سوم یا کمتر، از راه‌اندازی یک فروشگاه پوشاک در اصفهان می‌توان بلاگری را آغاز کرد. فقط کافی است موبایل گرانی مانند آیفون در دست بگیرید و با نور مناسب از سوژه‌های موردپسند برای دنبال‌کنندگان خود استوری و پست منتشر کنید!

سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

فرقی ندارد بلاگر زیبایی و آرایشی باشید، یا آشپزی، تکنولوژی، سرگرمی، مد یا حتی آموزش. به‌هرحال برای شروع فعالیت بلاگری در اینستاگرام به چهار ابزار اولیه نیاز است. این وسایل شامل جدید و گران‌ترین مدل از اسمارت‌فون‌های اپل، آینه قدی چراغ‌دار، رینگ لایت و پایه نگه‌دارنده موبایل می‌شود.

آیفون 12 پرومکس

آیفون12 پرومکس اولین وسیله ضروری برای بلاگرشدن محسوب می‌شود! بررسی‌ها در فضای مجازی نشان می‌دهد بلاگرها فقط از اسمارت‌فون‌های اپل برای کسب‌وکار خود در اینستاگرام استفاده می‌کنند و موبایل‌هایی با برند دیگر در دست این افراد به ندرت دیده می‌شود.
همچنین تمام بلاگرها هر سال فقط بهترین مدل تولیدات اپل یعنی مدل پرومکس را تهیه می‌کنند. درحال حاضر آیفون12 پرومکس باتوجه به حافظه داخلی و رنگ با قیمت 32 تا 51 میلیون و 700 هزار تومان در بازار اصفهان معامله می‌شود. بلاگرها در ماه‌های آتی آیفون13 پرومکس را جایگزین 12 پرومکس خواهند کرد.

آینه قدی چراغ‌دار

یک بلاگر برای تبلیغات به‌ویژه تبلیغ صفحات مجازی لباس‌فروشی به ثبت تصاویر یا فیلم به صورت تمام قد نیاز دارد. ازاین‌رو آینه قدی چراغ‌دار دومین وسیله موردنیاز برای بلاگرها به شمار می‌رود. آینه‌چراغ دار به نام‌های دیگر مانند آینه گریم، هالیوودی و لامپی نیز معروف است.
دورتادور این مدل آینه‌چراغ‌های بزرگی قرار گرفته که در هنگام کار روشن می‌شوند و نور مناسبی جهت نشان دادن بهتر چهره در اختیار فرد قرار می‌دهد.
بلاگرها با استفاده از این نور، تصاویر و فیلم‌های باکیفیت‌تری به ثبت می‌رسانند. آینه قدی چراغ‌دار ساده باتوجه به طراحی و کیفیت لامپ‌ها در رنج قیمت یک میلیون و 200 هزار تومان تا دو میلیون و 500 هزار تومان عرضه می‌شود که مشخصات پنج مدل آن‌ها به قرار جدول زیر است:

رینگ لایت

رینگ لایت انواعی از نور است و در زمینه عکاسی ماکرو، عکاسی و تصویربرداری از چهره از نمای نزدیک در زمینه مدلینگ و بیوتی کاربرد دارد. رینگ لایت نور را باشدت مناسب به سوژه می‌تابانند تا به طور کامل و بدون سایه نورپردازی صورت گیرد. بلاگرها به‌ویژه بلاگر آرایشی برای ثبت تصویر یا فیلم از فاصله کم به رینگ لایت نیاز دارند.
قیمت رینگ لایت باتوجه به اندازه، تنظیم شدت نور و تنظیم دمای رنگ نور از 100 هزار تومان شروع می‌شود و این بها برای مدل‌های حرفه‌ای حداکثر پنج میلیون تومان است. مشخصات پنج مدل رینگ لایت مناسب حرفه بلاگری به شرح جدول زیر است:

پایه نگه‌دارنده

ثابت‌ماندن اسمارت‌فون جهت عکاسی یا فیلم‌برداری برای بسیاری از چالش‌ها اهمیت فراوانی دارد. یک بلاگر برای بدون لرزش و ثابت نگه‌داشتن موبایل خود به یک پایه نگه‌دارنده نیاز دارد. قیمت بعضی مدل پایه نگه‌دارنده‌های برند حدود یک میلیون تومان است؛ ولی بلاگرها به پایه نگه‌دارنده با قیمت بالا نیازی ندارند و می‌توان با کمتر از 150 هزار تومان یک پایه مناسب تهیه کرد.
 ویژگی تعدادی از پایه نگه‌دارنده های مناسب کسب‌وکار بلاگری در جدول زیر مشخص شده است:

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.