بازنگری ارائه خدمات در گلشهر

شهردار: برنامه‌ریزی و توزیع خدمات شهری، متناسب با شهر نیست

شهردار گلشهر از بازنگری در ارائه خدمات شهری در این شهر خبر داد. مصطفی محمودی با اشاره به برنامه‌ریزی برای مرمت میراث فرهنگی شهر ، گفت: سایت گردشگری برای جذب مسافران و معرفی گلشهر ایجاد می‌شود. او همچنین بر انضباط مالی در شهرداری تأکید و خاطرنشان کرد: به‌منظور دستیابی به اهداف و وظایف خود، با مسئولان استانی، شهرستان و نـمـایـنـدگــان مـجـلـس و دستگاه‌های دولتی تعامل سازنده‌ای خواهیم داشت.

پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰

شهردار گلشهر با اشاره به اینکه طول این شهر 13 کیلومتر است بیان کرد: برنامه‌ریزی و توزیع خدمات شهری متناسب با شهر نیست؛ لذا یکی از برنامه‌های شهرداری گلشهر سامان‌دهی و بـازنـگـری خدمات شهری به‌ویژه در بخش نظافت و فضای سبز شهری است. محمودی ادامه داد: 21 نیروی خدمات شهری در بخش ماشین‌آلات، نظافت و فضای سبز شهری مشغول هستند، حوزه‌بندی شهر برای نیروهای خدمات شهری را انجام می‌دهیم تا هر نیرو در همان محله به صورت مستمر و با ساعت کاری مشخص به فعالیت مشغول باشد.

آبیاری شبکه‌ای تا دورترین نقطه شهر

او با تأکید بر اینکه آبیاری فضای سبز شهری به‌صورت شبکه‌ای و با استفاده از روش نوین می‌تواند تأثیر بسزایی در صرفه‌جویی و تأمین آب داشته باشد تصریح کرد: یک مخزن جدید ذخیره آب در نقطه دیگری از شهر احداث خواهد شد تا آبیاری دورترین نقطه شهر به صورت شبکه‌ای انجام شود. محمودی گفت: اتمام پروژه‌های پرچم‌دار شهرداری گلشهر در مدت یک سال ممکن نیست وپیش‌بینی می‌شود دست‌کم چهار سال طول بکشد، عملیات اجرای میدان ورودی محله ورزنه فازبندی می‌شود تا در یک فرایند زمانی به اتمام برسد.

ایجاد بازارچه صنایع‌دستی و موزه مردم‌شناسی

شهردار گلشهر درباره برنامه‌ریزی برای احیای تپه وداغ تصریح کرد: تپه تاریخی وداغ یک اثر تاریخی بی‌نـظیـر و کـم‌نـظـیــر به شمار می‌آید و مـرمــت، فضاسازی و نگهداری آن مهم است که در راستای حفظ و نگهداری آن با میراث فرهنگی و گروه حامیان میراث وداغ تفاهم‌نامه تهیه می‌شود تا میراث فرهنگی در قالب یک برنامه بلند مدت مرمت این اثر تاریخی را به صورت فازبندی انجام دهد.
او گفت: مدرسه تاریخی وداغ می‌تواند به بازارچه صنایع‌دستی و موزه مردم‌شناسی تبدیل شود و با تپه تاریخی وداغ که در مجاورت آن قرار دارد سایت گردشگری را تشکیل دهند تا گردشگران و مسافران هم با آداب و رسوم مردمان این دیار آشنا شوند و هم از بازارچه صنایع‌دستی سوغات سفر خرید کنند و خاطره خوش یک سفر را با خود به ارمغان ببرند.

پیگیری تحقق انضباط مالی در شهرداری

شهردار گلشهر با اشاره به اجرای پروژه آسفالت شهر گلشهر گفت: در آینده نزدیک عملیات اجرای آسفالت معابر سطح شهر با اعتباری حدود یک میلیارد تومان انجام می‌شود. او با بیان اینکه انضباط مالی در دستور کار شهرداری است، افزود: صرفه‌جویی در مخارج شهرداری یکی از مواردی است که منجر به ارزان‌شدن اداره شهر و تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی می‌شود؛ لذا یک ریال بودجه شهرداری گلشهر صرف هزینه‌های غیرضروری نخواهد شد. محمودی پیش از این نیز با تأکید بر اینکه مدیریت شهری مبتنی بر چهار محور است، اظهار کرد: از نظرات و دیدگاه شهروندان برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری استفاده خواهم کرد. او با بیان اینکه شورا به‌عنوان اتاق فکر شهرداری تسهیل و تسریع‌کننده اهداف است، تأکید کرد: به منظور دستیابی به اهداف و وظایف خود باید با فرماندار به‌عنوان نماینده عالی دولت و نماینده شهرستان در مجلس و دستگاه‌های دولتی تعامل سازنده‌ای داشته باشیم. شهردار گلشهر ادامه داد: شهرداری مدیریت شهری را عهده‌دار است نه حاکمیت شهری؛ اما در آینده حاکمیت شهر هم بر عهده شهرداری خواهد بود. او تصریح کرد: اصحاب رسانه شهرداری را در رفع معضلات و مشکلات شهری کمک کنند و با انتشار اخبار صحیح موجب دلگرمی مدیران شهری باشند. محمودی با بیان اینکه گلشهر سال ۹۲ از ادغام چهار روستا تشکیل شد، خاطرنشان کرد: درآمد هر محله صرف توسعه همان محله می‌شود؛ البته اگر محله‌ای درآمد نداشت به معنای این نیست که در برنامه توسعه شهری قرار نگیرد. او با بیان اینکه با توجه به حجم کار پروژه آسفالت هنوز ۲۴۰ معبر خاکی در شهر وجود دارد، افزود: اجرای آسفالت و توسعه فضای سبز شهری به صورت متعادل انجام خواهد شد.

ضرورت همراهی شهروندان

شهردار گلشهر با اشاره به اینکه بودجه و منابع ناکافی، شرایط سختی برای اجرای پروژه‌های عمرانی ایجاد کرده است، از شهروندان خواست این مهم را درک کنند. او با بیان اینکه همکاری شهروندان در توسعه و آبادانی شهر نقش مؤثری دارد، ادامه داد: بهره‌گیری از پیشنهادها و نظرات شهروندان می‌تواند به مدیریت شهری کمک کند. محمودی با بیان این مطلب که شهر گلشهر در محور مواصلاتی غرب به مرکز کشور قرار دارد و به علت تردد وسایل نقلیه سنگین، آسفالت خیابان اصلی شهر از بین رفته است، بیان کرد: ضرورت دارد راهـداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سازمان‌های مربوط کشوری در خصوص اجرای پروژه آسفالت آن ورود کنند؛ چون بودجه شهرداری گلشهر مختص توسعه شهر پیش‌بینی شده است. او با بیان اینکه مهم‌ترین دغدغه شهروندان، دفن زباله در دشت شمال گلشهر است، گــفـــت: فراوری پسماند زباله، می‌تواند منبع درآمدی برای شهرداری باشد؛ لذا در این زمینه ورود خواهیم کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.