آماده‌باش به شماره یک‌ها!

دروازه‌بان‌های جوان لیگی در انتظار دعوت به تیم ملی هستند

با لژیونر شدن سه دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان، لیگ بیست و یکم فرصت مناسبی است تا دروازه‌بان‌های تـیم‌های لیگ برتری با درخشش در تیم‌هایشان، نظر مثبت کادر فنی تیم ملی را جلب کرده و جایگاهشان را در فوتبال ایران محکم کنند. از زمان حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران و بعدها دوره کوتاه‌مدت حضور ویلموتس و مقطع فعلی اسکوچیچ، علیرضا بیرانوند، پیام نیازمند و امیر عابدزاده پای ثابت اردوهای تیم ملی بوده‌اند، هرچند که از این جمع سه نفره، رأی سرمربیان تیم ملی برای قرار گرفتن درون دروازه تیم ملی به نام بیرانوند بوده است.

شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

امیر عابدزاده که بـیـشـتـر دوران فوتبالش را در لـیـگ‌هــای اروپـایـی نه‌چندان مطرح سپری کرده و از عملکرد کوتاه‌مدت او در لیگ ایران نمی‌توان برایند خاصی داشت؛ اما بیرانوند و نیازمند به‌واسطه درخشش در تیم‌های سپاهان و پرسپولیس به تیم ملی رسیده و مشتری خارجی پیدا کردند و برای فصل آینده هر دو در لیگ‌های خارجی بازی می‌کنند.
تداخل احتمالی زمان برگزاری اردوهای تیم ملی با لیگ‌های اروپایی و عدم اجازه حضور به لژیونرها برای شرکت در تمرینات تیم ملی، باعث شده تا کادر فنی تیم ملی با در نظر گرفتن احتمال غیبت هر سه دروازه‌بان تیم ملی، در لیگ پیش رو با دید بازتری عملکرد دروازه‌بان‌ها را زیر نظر داشته باشد که این موقعیت فرصت ویژه‌ای را در اختیار سنگربانان حاضر در لیگ قرار می‌دهد تا با عملکردی قبل‌قبول به تیم ملی دعوت شوند و چه‌بسا بتوانند برای فیکس‌شدن در ترکیب تیم ملی تلاش کنند. به این بهانه در ادامه گزارش، مروری بر وضعیت چند دروازه‌بان جوان لیگ داریم که احتمال درخشش آن‌ها دور از دسترس نیست.

نیما میرزازاد (سپاهان)

با جدایی پیام نیازمند از تیم سپاهان و با توجه به اینکه طی فصل‌های گذشته، نیازمند یکی از ستون‌های اصلی تیم اصفهانی محسوب می‌شد، پیداکردن جایگزین مناسب برای او به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کادر فنی تیم سپاهان تبدیل شده بود و پس از مطرح‌شدن گزینه‌هایی چون سیدحسین حسینی و رشید مظاهری، خبر رسید که سپاهانی‌هـا با نیما میرزازاد به توافق رسیده‌انـد.این دروازه‌بان جوان که فـصــل گذشته در تیم نـسـاجــی عـضـویـت داشت، عملکردش مورد توجه محرم نویدکیا و همکارانش قرار گرفت تا برای لیگ آینده در اصفهان بازی کند؛ البته سپاهانی‌ها با کریستوفر نت، دروازه‌بان اتریشی نیز به توافق رسیده‌اند و این‌طور به نظر می‌رسد که کریستوفر گزینه اصلی سپاهانی‌ها برای حفاظت از دروازه است؛ اما میرزازاد با انگیزه‌های زیادی که دارد، می‌تواند سند نقطه آخر تیم طلایی‌پوش را به نام خودش کند و قدم در همان مسیری بگذارد که نیازمند طی کرده بود.

حامد لک (پرسپولیس)

جانشینی علیرضا بیرانوند قطعا کار ساده‌ای محسوب نمی‌شود؛ اما با عملکردی که لک در جمع سرخ‌پوشان پایتخت داشت، باعث شد تا جدایی دروازه‌بان خرم‌آبادی به چشم نیاید.
لک که طـی یــک ســال اخــیــــر ۲۵کلین‌شیت در رقابت‌های داخلی و آسیایی ثبت کرده و به همراه تیم پرسپولیس به قـهــرمـانــی در لیگ و نایب‌قهرمانی در آسیا دست یافته، از انگیزه زیادی برای درخشش در تیم باشگاهی و رسیدن به تیم ملی برخوردار است؛ ضمن اینکه سایه سنگین جانشینی بیرانوند از سر او کنار رفته و در این فصل با اعتمادبه‌نفس بیشتری درون دروازه تیمش جای می‌گیرد.

سیدحسین حسینی (استقلال)

با اینکه رسانه‌ها از اختلاف‌نظر شدید حسینی با مدیران باشگاه استقلال و تصمیم او برای سفر به اصفهان برای ثبت قرارداد با تیم سپاهان خبر داده بودند؛ اما به‌یک‌باره ورق برگشت و حسینی نه‌تنها از جمع آبی‌ها جدا نشد، بلکه قراردادش را هم تمدید کرد. حضور هم‌زمان حسینی و رشید مظاهری در تیم استقلال، حاشیه‌های زیادی را برای این تیم ایجاد کرده بود؛ اما با جدایی مظاهری، برای فصل آینده، حسینی به‌تنهایی مالک دروازه‌بان آبی‌ها خواهد بود و می‌تواند با عملکردی خوب، نیم‌نگاهی به دعوت دوباره به تیم ملی داشته باشد.

حبیب فرعباسی (ذوب‌آهن)

حضور شهاب گردان در تیم ذوب‌آهن باعث شده تا خیال این تیم از بابت دروازه تا حدودی راحت باشد؛ اما نگاهی به ترکیب این تیم در دیدارهای دوستانه نشان می‌دهد که کادر فنی تیم ذوب‌آهن روی این دروازه‌بان جوان حساب باز کرده‌اند. فرعباسی که فصل گذشته در تیم تراکتورسازی بازی می‌کرد، در تیم ذوب‌آهن فرصت خـوبـــی برای به نـمـایــش گـذاشـتـن توانمندی‌هایش دارد و جلب اعتماد مهدی تارتار، مسیر او را برای درخشش بیشتر تسهیل خواهد کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.