استمداد از شهیدان، پای سخن محرومان

شهردار اصفهان در نخستین روز کاری، پس از تجدید میثاق با شهدا به‌همراه اعضای شورای اسلامی شهر از زینبیه و حصه بازدید کرد

شهردار اصفهان صبح روز گذشته به همراه اعضای شورای اسلامی شهر پس از حضور در گلستان شهدای اصفهان و تجدید میثاق با شهدا،  از ز‌ینبیه و حصه بازدید کرد و با برخی مردم این منطقه به گفت‌و‌گو نشست. دکتر قاسم‌زاده سپس راهی شهرداری اصفهان شد و ضمن سخنان کوتاهی در جمع کارکنان، فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

شهردار اصفهان   اولین روز کاری خود را به تجدید میثاق با شهدا و بازدید از مــناطق کــمتربرخوردار اصــفهان اختصاص داد. مزار شهدای والا مقام آیت‌الله شمس‌آبادی، آیت‌الله اشرفی اصفهانی، شهدای پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین فرماندهان دفاع مقدس از جمله شهیدان خرازی و کاظمی و دیگر شهدای گران‌قدر از جمله شهدای گمنام، شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع سلامت از جمله مکان هایی بودند که شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان با حضور بر سر آن‌ها و نثار گل و قرائت فاتحه، ادای احترام و تجدید میثاق کردند.
 شهردار اصفهان در ادامه به همراه اعضای شورای اسلامی شهر از منطقه ۱۴ (زینبیه و حصه) بازدید کردند و حرف‌های مردم را در‌خصوص مشکلات محله شنیدند. نبود فضای سبز و امنیت اجتماعی و بلاتکلیفی زمین‌های منطقه از جمله مشکلاتی بود که به اطلاع شهردار جدید اصفهان رسید و مردم از او برای حل این مشکلات یاری خواستند. در پایان نیز شهردار اصفهان با استقبال کارکنان شهرداری به ساختمان شهرداری وارد شد و به صورت رسمی کار خود را در سمت شهردار اصفهان آغاز کرد.

هدف ما خدمت به مردم محروم و شهر شهیدان است

در این بازدید رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن آرزوی سلامتی برای همه بیماران گفت: خداوند بزرگ را شاکرم که این فرصت را به ما عطا کرد تا ما بتوانیم خدمت‌گذار مردم باشیم. محمد نورصالحی افزود: مردم ما را به عنوان نماینده خود انتخاب کردند و موفق شدیم با انتخابی شایسته، شهرداری فرهنگی و فرهیخته را برای شهر اصفهان انتخاب کنیم. او تصریح کرد: در حال حاضر کار خود را از مرقد مطهر شهدا آغاز کردیم و سپس از مناطق کمتر برخوردار مانند زینبیه و حصه بازدید و آرمان خود را بیان کردیم. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هدف ما خدمت به مردم محروم و شهر شهیدان است و امیدوارم این راه ادامه پیدا کند تا شاهد دوره درخشانی باشیم.

باید از شخصیت شهر اصفهان صیانت شود

شهردار اصفهان هم گفت: در صبح اول روز کاری خود به عنوان شهردار اصفهان به گلستان شهدا آمدیم تا با استمداد از شهدا کار خود را آغاز کنیم و به آن‌ها بگوییم که ما پیرو سبک زندگی‌تان هستیم. امیدوارم در ادامه راه خود شرمنده این عزیزان نباشیم. دکتر قاسم‌زاده تصریح کرد: رویکرد مدیریت شهری جدید، توجه به مناطق محروم است که در این راستا تصمیم گرفتیم در اولین روز کاری خود از منطقه ۱۴ و نقاط محروم این منطقه همچون حصه بازدید کنیم تا بتوانیم راهکارهای مناسب را برای بهبود وضعیت زندگی مردم پیدا و اتخاذ کنیم. او با بیان اینکه باید به محله حصه نگاه جامعی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: باید به صورتی کار کنیم که علاوه بر مسائل فیزیکی و کالبدی، مشکلات مربوط به مالکیت زمین، بافت فرسوده و ریزدانه‌های این محل نیز رفع شود. همچنین لازم است در محله حصه، امنیت اجتماعی برقرار شود تا به نتایج خوبی برسیم.

ارائه برنامه‌های لازم برای رفع مشکلات حصه

در ادامه بازدید، شهردار اصفهان به همراه اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به ورزشگاه سهراب رفتند. در این بازدید شهردار اصفهان با بیان اینکه باید در قالب یک بسته، برنامه‌های لازم برای رفع مشکلات حصه پیش‌بینی شود، تصریح کرد: ورزشگاه سهراب یکی از پروژه‌هایی است که به همت شهرداری در راستای محرومیت‌زدایی از این منطقه احداث شده است و امیدوارم این روند تداوم داشته باشد تا این منطقه از محرومیت رها شود.

امیدوارم شهرداری همچنان به مناطق محروم توجه کند

در ادامه این بازدید، شهروندان منطقه 14 درخواست‌هایشان را با شهردار اصفهان در میان گذاشتند و او با آن‌ها گفت‌و‌گو کرد. یکی از شهروندان منطقه ۱۴ با تشکر از شهردار جدید که در اولین روز کاری خود به این منطقه محروم آمده و از این محله بازدید می‌کند، گفت: امیدوارم شهرداری اصفهان همانند سال‌های اخیر همچنان به این منطقه توجه کند تا این بخش از شهر نیز هرچه زودتر به رشد و توسعه‌ای که شایسته شهر اصفهان است برسد. برای شهردار جدید اصفهان آرزوی موفقیت می‌کنم که امیدوارم شهردار  پاسخ‌گوی مردم این منطقه باشد؛ زیرا همچنان منطقه ما دچار محرومیت‌هایی است. یکی از شهروندان دیگر درباره موضوع آسیب‌های اجتماعی در این منطقه سخن گفت و از شهردار خواست تا اقدامات ویژه‌ای برای رفع معضلات اجتماعی در این منطقه انجام دهد.

شهرداری اصفهان باید سرزنده، شاداب و بانشاط باشد

شهردار اصفهان سپس راهی ساختمان شهرداری شد تا کار خود ر ا به صورت رسمی آغاز کند. دکتر قاسم‌زاده در جمع کارکنان شهرداری، با بیان اینکه در این دوران دو رسالت محوری، در راستای کارهایم مشخص کرده‌ام، گفت: خوشحالم که دوباره برای خدمت‌رسانی به مردم، توفیق حضور در شهرداری را پیدا کرده‌ام. صیانت از خانواده و شخصیت شهرداری امری بسیار مهم است؛ زیرا این نهاد بیش از صد سال قدمت و دارای ده هزار پرسنل است که شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند. شخصیت شهرداری بسیار مهم است؛ پس باید حافظ آن باشیم و از آن صیانت کنیم و اگر گردی بر چهره آن نشسته، باید زدوده شود. او با اشاره به رسالت دوم خود در این دوره مدیریت شهری ادامه داد: تلاش می‌کنم در این دوره مدیریت شهری از شخصیت شهر اصفهان، صیانت کنم؛ زیرا شهر اصفهان قبل از متولد شدن ما دارای شخصیتی بوده که باید از آن محافظت کنیم و حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم، این است که نگذاریم به مشکلات شهر اصفهان غمی دیگر اضافه شود.
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه باید اقداماتی انجام دهیم که شهر اصفهان شهری برای زندگی باشد تا مردم در آن احساس امنیت، راحتی و آسایش داشته باشند، اظهار کرد: البته این مأموریت بر دوش شهرداری است. شهرداری اصفهان باید سرزنده، شاداب و بانشاط باشد؛ زیرا مهم‌ترین اصل یک نهاد سرمایه انسانی است و کارکنان آن اعتبار شهرداری هستند. قاسم‌زاده گفت: امیدوارم مانند یک خانواده همه دست در دست هم از شخصیت شهرداری صیانت کنیم. گاهی اوقات که خارج از شهرداری از این نهاد انتقاد می‌شود، همه ناراحت می‌شویم؛ زیرا کسی نمی‌داند اگر یک روز شهرداری تعطیل شود، شهر دچار مشکل خواهد شد. او با بیان اینکه قبل از اینکه شهر قدردان زحمات ما و شهرداری باشد باید خودمان حافظ هویت خود باشیم، افزود: گاهی اوقات افرادی ممکن است به نام شهرداری اقداماتی انجام دهند که مشکلات آن برای ما باقی بماند؛ پس ما باید مراقبت‌های لازم را انجام دهیم. شهردار اصفهان تأکید کرد: امیدوارم در این دوره همه در کنار هم بتوانیم خاطره خوشی به جا بگذاریم تا ذخیره آخرت ما باشد.

میدان عمل برای پرسنل شهرداری باز شود

پس از سخنان شهردار در جمع کارکنان شهرداری،سرپرست شهرداری اصفهان در سخنان کوتاهی با تبریک به دکتر قاسم‌زاده  گفت: برای شهردار جدید اصفهان و اعضای شورای اسلامی شهر آرزوی موفقیت می‌کنم؛ زیرا مردم شریف و والامقام اصفهان لایق بهترین‌ها هستند. علیرضا بوژمهرانی تصریح کرد: کارکنانی که در این مکان حضور دارند، جزو فرهیخته‌ترین و توانمندترین کارکنان موجود اداری هستند که امیدوارم نقش خود را برای خدمت‌رسانی مردم به بهترین شکل ایفا کنند که در این راستا باید میدان عمل برای آن‌ها باز شود تا عملکرد خوبی به نمایش بگذارند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.