سمفونی رنگ‌ها در پاییز هزار رنگ اصفهان

کاشت 90هزار گل داوودی و 150هزار کلم زینتی در شهر برای فصل سوم سال

 استفاده از محیط‌های طبیعی، فضای سبز و پارک‌ها همواره جذاب و دلخواه بوده است. فراهم‌کردن زندگی آرام، زیبا و سالم برای رفاه شهروندان نیازمند تفکر و اندیشه خلاق آدمی است. خلق زیبایی، اندیشه زیبا می‌طلبد و اندیشه زیبا در فضایی زیبا خلق می‌شود. گل‌های زینتی در گلدان‌های زیبا، صدای گوش‌نواز آب، سرسبزی درختان و چمن‌ها، نیمکت‌های راحت، تندیس‌های مناسب و... آرامش را در فضای پارک به ارمغان می‌آورند و ناهنجاری‌های شهری جای خود را به آسایش خیال می‌دهند. برای رسیدن پارک‌های شهری به فضاهای مطلوب و به دور از هرگونه تنش و عناصر ناهنجار، رعایت اصول و استانداردهایی ضروری به نظر می‌رسد.

چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

فضاهای سبز بنا به موقعیت و اهمیت خود نقشی اساسی در حفظ تعادل ایفا می‌کنند؛ اما نمی‌توان بدون یک برنامه‌ریزی کلی، کارایی لازم را علیه آلودگی محیط‌زیست ایجاد کرد.
 پاییز که می‌شود، شهر حال‌وهوای دیگری دارد. هر گوشه از این شهر را که نگاه کنیم، با انبوهی از فضاهای سبز دلنشین روبه‌رو می‌شویم که حال‌وروز خوشی دارند؛ اما این مجموعه جاندار باید فصل به فصل تقویت شود. شهرداری اصفهان در این فصل برنامه‌های مختلفی برای پارک‌ها و فضای سبز دارد. به گفته مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان، امسال هم این مجموعه برای مهرماه، اقدامات خاصی را در دستور کار قرار داده
است. فروغ مرتضایی‌نژاد می‌گوید: «اقدامات متعددی مانند هرس پرچین‌ها ازجمله کارهایی است که اگر زودتر انجام می‌دادیم، باعث برگ‌سوختگی می‌شد؛ البته از ۲۰ شهریور ماه ابلاغ شد که پرچین‌های شهر منظم شوند.» او ادامه می‌دهد: «در راستای نظم‌دهی به فضای سبز شهر، گل‌کاری‌ها، به‌خصوص در رفیوژ و لچکی‌ها در مناطق مختلف نیز سامان‌دهی شده‌اند.»
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح می‌کند: «همه این اقدامات در راستای زیباشدن و آراستگی فضای سبز انجام خواهد شد تا مهر ماه خوبی را برای همه دانش‌آموزان و دانشجویان شروع کنیم.» مرتضایی‌نژاد خاطرنشان می‌کند: «واکاری، کاشت درخت و درختچه‌ها در مکان‌هایی که درختان آسیب دیده‌اند نیز انجام شده و در پارک‌های محلی و همسایگی‌ها سامان‌دهی لازم صورت گرفته است.» او با اشاره به شروع فصل‌های خنک سال می‌گوید: «سامان‌دهی پارک‌های محلی و فضای سبز موجود در سطح شهر در مناطق مختلف صورت گرفته است. با توجه به در پیش بودن فصل خنک و تغییر پیمانکاران عرصه‌های فضای سبز از آبان‌ماه، اقدامات زیربنایی در خصوص شبکه آبیاری فضای سبز هم انجام شده است که با جابه‌جایی پیمانکاران شبکه آبیاری قطره‌ای باید به‌روز باشد و سالم تحویل پیمانکار جدید شود.»به بیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان برای نظم‌دهی پرچین‌ها و گل‌کاری باغچه‌های شهر در آستانه پاییز 90هزار گل داوودی و 150 هزار کلم زینتی در اصفهان کاشته شد.
فروغ مرتضایی‌نژاد خاطرنشان می‌کند: «نظم‌دهی پرچین‌ها و گل‌کاری باغچه‌های شهر اصفهان با ابلاغ دستورالعمل به همه مناطق پانزده‌گانه در آستانه فصل پاییز در حال انجام است.»
او با اشاره به اینکه اقدام‌های متعددی برای گل‌کاری پاییزه در شهر اصفهان انجام شده است، اظهار می‌کند: «در همین راستا به مناطق پانزده‌گانه شهر اصفهان ابلاغ شده است که هرس پرچین‌ها انجام شود؛ البته اگر این اقدام زودتر انجام شود به‌علت گرمای هوا باعث برگ‌سوختگی درختان می‌شود.»
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به واکاری‌ها و کاشتن درختان و درختچه‌ها در مکان‌هایی که درختان دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند، می‌گوید: «این اقدام هم در نزدیکی مهرماه انجام خواهد شد.»

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.