اصلاح هندسی خیابان‌ها و معابر منطقه 9

مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان به درخواست‌های شهروندان در حوزه معابر و ترافیک در منطقه ۹ پاسخ داد. این رویداد تقریبا از اوایل امسال و بخش‌های کوچک آن هم درسال گذشته با سامان‌دهی ترافیکی میدان شهدا انجام و یک میدان در تقاطع روبه‌روی تکیه نصرآباد احداث شد. از سوی دیگر، موضوع ایمن‌سازی در دستور کار قرار گرفت که با رضایت شهروندان همراه شد. مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سال گذشته میدان شهید نصر در کنار شهرداری اصلاح هندسی شد، تصریح کرد: در حال حاضر برخی موضوع‌ها از جمله اصلاح هندسی تقاطع شهید مظاهری به آتشگاه در دستور کار است که طرح پروژه آن آماده و پیمانکار مشخص شده و در مراحل تحویل زمین هستیم تا پیمانکار کار را شروع کند.

چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

علیرضا رفیعی ادامه داد: طرح اصلاح هندسی میدان ابودردا در خیابان میرزاطاهر آماده و در مرحله انتخاب پیمانکار است؛ همچنین اصلاح هندسی میدان سقاخانه در دستور کار قرار گرفته که با توجه به فضای سبزی که در حاشیه آن قرار دارد، زیباسازی آن با همکاری یک طراح در حال انجام است تا بتوانیم از این محوطه به‌صورت بهینه استفاده کنیم و برای شهروندان هم جذاب باشد. پس از آنکه طرح نهایی شود و مصوبات کمیته فنی را اخذ کند، امسال این طرح اجرا
خواهد شد. او با اشاره به اینکه احداث مسیر دوچرخه‌سواری در ادامه برنامه‌های سال گذشته و تکمیل و ایجاد مسیرهای تازه دوچرخه است، خاطرنشان کرد: احداث مسیرهای دوچرخه، اتفاق مبارکی بود که از ابتدای امسال در منطقه 9 رخ داد و به احداث مسیر دوچرخه در خیابان شهید حجازی پیوند خورد. یک ضلع آن کامل شده و ضلع دیگر آن هم در حال انجام است.  مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان اضافه کرد: احداث مسیر خیابان آتشگاه، حد فاصل چهارراه جهاد تا سه راه شهید حجازی از موضوع‌هایی است که عملیات اجرایی آن از ابتدای سال شروع شده و به بهره‌برداری رسیده است. رفیعی خاطر نشان کرد: احیای مسیر دوچرخه‌سواری خیابان شهید مظاهری نیز در دستور کار قرار دارد که هم‌زمان با اصلاح هندسی تقاطع شهید مظاهری انجام خواهد شد.  او گفت: به‌زودی پروژه‌های در حال احداث به بهره‌برداری می‌رسد؛ به‌طوری‌که عملیات اجرایی ورزشگاه روباز غرب اصفهان تقریبا رو به اتمام است و چمن مصنوعی آن نیز به پایان رسیده و تا یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان با بیان اینکه خط انتقال کلکتور شرقی  غربی خیابان آتشگاه در دو فاز اجرا شد، اظهار کرد: سال گذشته فاز یک این خط از کوه آتشگاه تا خیابان وحدت به بهره‌برداری رسید و امسال فاز دوم آن از خیابان وحدت تا تقاطع جهاد انجام شد و به پایان رسید و در حال تحویل پروژه از پیمانکار هستیم؛ همچنین اتصال چاه‌های سطح منطقه نیز به این خط انتقال آب انجام شده و به لحاظ اینکه این پروژه یک پروژه شهری است، باید به این خط متصل شود.
 رفیعی گفت: تبدیل سالن همایش‌های مجموعه فرهنگی یادگار امام خمینی (ره) به سالن آمفی‌تئاتر و سینما نیز در دستور کار قرار گرفت که از پروژه‌های مهم است. عملیات عمرانی و سفت‌کاری آن تمام و عملیات طراحی سالن هم انجام شده است تا به پیمانکار تحویل داده شود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.