دیدار با عالمان، تجلیل از فداکاران

گزارشی از دو دیدار و یک عیادت متفاوت توسط شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان

شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر  اصفهان روز سه‌شنبه   در سه دیدار حضور پیدا کردند: دیدار با آیت‌الله ناصری از علمای برجسته اصفهان، دیدار با روحانی فداکاری کــه در کــوه‌صــفــه جان یــک شهروند را نجات داده بود و دیدار با نوجوان ۱۵ساله ایذه‌ای که جان دو نفر را نجات داده بود.

چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

دیدار با آیت‌الله ناصری

شهردار  و  رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در دیدار  با آیت‌الله ناصری، استاد برجسته اخلاق حوزه علمیه، با قدردانی از آیت‌الله ناصری از ایشان خواستند دعاگوی مجموعه شهرداری اصفهان در راه خدمت به مردم باشند.   به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، آیت‌الله ناصری در این دیدار، ضمن آرزوی موفقیت برای شهردار اصفهان در این مسیر با تأکید بر امر خدمت به خلق اظهار کرد: باید برای رفع گرفتاری از مسلمین و شیعیان، تلاش کرد. ایشان با اشاره به محوریت اخلاق در این حوزه، با ذکر روایتی تصریح کرد: باید مدیران امام‌زمان(عج) را مدنظر قرار دهند؛ چراکه ایشان حجت خداوند بر عالم هستند، نه فقط حجت خداوند بر زمین؛ و ما هم دعاگوی تک‌تک خادمان شهر هستیم.

تجلیل از روحانی فداکار

شهردار  اصفهان در دیدار با روحانی فداکاری که در کوه صفه جان یک شهروند را نجات داده بود، گفت: جامعه ما این روزها به‌شدت تشنه رفتار است؛ ذهن مردم از شنیدن‌ها اشباع شده و موضوعی که بسیار می‌تواند روی مردم اثرگذار باشد، نحوه رفتار بزرگان دین و کشور است.
دکتر قاسم‌زاده با بیان اینکه روحانیت از جهات مختلف الگوست، اظهار کرد: روحانیت هم معلم و مربی اعتقادی است و هم از لحاظ سیره عملی از هر حیث می‌تواند الگو باشد. با وجود خوب بودن گفتار، جامعه ما این روزها به شدت تشنه رفتار است؛ ذهن مردم از شنیدن‌ها اشباع شده و چیزی که بسیار می‌تواند روی مردم اثرگذار باشد، نحوه رفتار بزرگان دین و کشور است.
قاسم‌زاده خطاب به این روحانی فداکار، تصریح کرد: هر یک از افرادی که منتسب به دین و انقلاب هستند اگر بتوانند صداقت، رفتار و عمل صالح را در رفتار خود به مردم نشان دهند، این موضوع تأثیر بسیار بیشتری از گفتار و ادعا دارد و کاری که شما انجام دادید، مصداق عمل صالح است که ذهنیت نسل جوان را می‌تواند نسبت به روحانیت تغییر دهد.
 او گفت: من به‌عنوان یک شهروند به نوبه خود از عمل شما تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدوارم همچنان معین جامعه و دستگیر مردم باشید و از این مسیر مردم را به خداوند نزدیک‌تر کنید.
شهردار اصفهان اضافه کرد: در سیره بزرگان دین و اهل‌بیت(ع) بیش از آنچه مردم از طریق جدل و گفت‌وگو جذب اسلام شده باشند، با دیدن رفتار ائمه جذب اسلام و شیعه شده‌اند. کمتر سراغ داریم فردی فقط از طریق گفت‌وگو اسلام آورده باشد. اعمال خیرخواهانه شما مصداق این موضوع است. قاسم‌زاده تأکید کرد: اگر بتوانیم از مسیر خدمت و نه حرف، مقداری از مظلومیت نظام را کم کنیم، کار بسیار بزرگی انجام شده است. باید بتوانیم با عمل خود اعتماد مردم را بازگردانیم.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه با توجه به کرونا برخی اماکن تفریحی از دسترس مردم خارج شد، اظهار کرد: لازم است با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی روی این کار بررسی شود تا فضاهای تفریحی شهرداری به‌صورت رسمی و به‌طور مجدد در اختیار مردم قرار گیرد.
محمد نورصالحی تصریح کرد: لازم است حضور همه اقشار ازجمله مؤمنان و روحانیون در مکان‌هایی مانند چهارباغ، میدان امام (ره)، کوه صفه، ناژوان و... تبلیغ شود؛ زیرا حضور همه مردم در این مکان‌ها به سالم‌سازی فضا کمک بسیاری می‌کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه تجلیل از ایثار و از خودگذشتگی این روحانی وظیفه مدیریت شهری بود، اظهار کرد: یکی دیگر از نمونه‌های از خود گذشتگی مربوط به نوجوان ایذه‌ای است که با به خطر انداختن جان خود، به نجات جان دو هم‌وطن دیگر از آتش اقدام کرد و خود دچار سوختگی شدید شد. حجت‌الاسلام منوچهر مهروی‌پور تصریح کرد: در کنار این ازخودگذشتگی موضوعی دیگر که این روزها در فضای مجازی در حال دیده شدن است، نجات جان یکی از شهروندان اصفهانی توسط روحانی ارجمند حجت‌الاسلام معینی است. او اضافه کرد: ورزشکار بودن این روحانی و حرکت جهادی او در کوه صفه بسیار زیباست و باید حضور این افراد در چنین مکان‌هایی پررنگ‌تر از قبل شود.
حجت‌الاسلام معینی نیز در این دیدار با بیان اینکه من کار بزرگی انجام ندادم، اظهار کرد: افرادی که به رشته کوهنوردی حرفه‌ای مشغول هستند می‌دانند اگر فردی دچار سانحه‌ای شود، باید به هر طریقی شده به او کمک کرد. این روحانی فداکار با بیان اینکه حدود 13 سال است به رشته کوهنوردی می‌پردازد، تصریح کرد: دوستی که با من در کوه صفه بود، در میانه‌های صعود به قله گیر افتاد که با این اتفاق من با بازکردن عمامه خود به نجات دوستم اقدام کردم.
گفتنی است، تصاویر فداکاری این روحانی اصفهانی در فضای مجازی بازتاب زیادی داشت.

عیادت از نوجوان ایذه‌ای

شهردار اصفهان همچنین با حضور در بــیــمـــارستــان ســوانــح‌سوختگی امام‌کاظم(ع) اصفهان از  نوجوان فداکار ایذه‌ای عیادت کرد.
دکتر قاسم‌زاده  با مسئولان این بیمارستان و خانواده او درباره وضعیتش گفت‌وگو و از این حرکت ایثارگرانه تقدیر کرد.
گفتنی است، ۱۸ شهریور امسال در یکی از محلات ایذه آتش‌سوزی یک منزل گزارش شد که پسر نوجوان ایذه‌ای در این حادثه، تصویر زیبای یک فداکاری را رقم زد.
 علی لندی، نوجوان ۱۵ساله ایذه‌ای، در حالی که خانه همسایه در آتش می‌سوخت، به دل آتش رفت تا جان دو نفر را که در این خانه زندگی می‌کردند، نجات دهد. علی برای نجات دو زن میان‌سال و سال‌خورده درون آتش رفت و آن‌ها را نجات داد؛
اما خود دچار سوختگی شدید شد. با توجه به اینکه سوختگی بالای ۶۰درصد بود، به بیمارستان سوانح‌سوختگی طالقانی اهواز منتقل و سپس به بیمارستان سوانح‌‌سوختگی امام موسی‌کاظم(ع) اصفهان اعزام شد. فریدون عابدینی، مسئول فنی بیمارستان سوانح‌سوختگی امام‌موسی‌کاظم(ع) اصفهان در خصوص وضعیت علی گفت: نوجوان فداکار ایذه‌ای با سوختگی حدود ۹۰ درصد، در زمان حاضر وضعیت قابل‌قبولی از نظر علائم حیاتی دارد و شرایط او پایدار است.  این نوجوان با سوختگی عمیق حدود ۹۰درصد به بیمارستان سوانح‌سوختگی اصفهان اعزام و بهترین خدمات درمانی برای او انجام شد. مسئول فنی بیمارستان سوانح‌سوختگی امام‌موسی‌کاظم(ع) با تأکید بر اینکه این بیمار با درصد بالای سوختگی بستری شده است، اظهار کرد: این موضوع می‌تواند به ایجاد مشکلاتی منجر شود؛ اما امیدواریم مراحل درمانی او با موفقیت پشت سر گذاشته شود.
او با اشاره به اینکه شرایط بیمار در زمان حاضر قابل قبول است، تصریح کرد: درباره وضعیت آینده او باید دید بدنش چگونه به درمان‌های انجام‌شده جواب می‌دهد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.