آموزش‌وپرورش همیشه در شورا و شهرداری اصفهان هوادار داشته است

برگزاری نشست مشترک شهرداری اصفهان با مسئولان آموزش‌وپرورش استان به مناسبت بازگشایی مدارس

نشست مشترک شهرداری اصفهان با مسئولان آموزش‌وپرورش استان اصفهان به مناسبت بازگشایی مدارس، پنجشنبه یکم‌ مهر برگزار شد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در این نشست گفت: توجه به آموزش‌وپرورش اقدامی مهم و ضروری است؛ زیرا دانش‌آموزان باید به‌عنوان آینده‌سازان با مسائل دینی و اسلامی شناخته شوند و مدیریت شهری اصفهان آمادگی دارد در سطوح مختلف با آموزش‌وپرورش تعامل داشته باشد.

شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰

 محمد نورصالحی تصریح کرد: انتصاب آقای قاسم‌زاده به‌عنوان شهردار اصفهان که خود از خانواده بزرگ آموزش‌وپرورش بوده و با دغدغه‌های فرهنگی عجین است، کمک می‌کند که در حوزه فرهنگ و آموزش اتفاق‌های خوب و بزرگی رقم بخورد؛ ما می‌توانیم همکاری‌های مفیدتر از قبل با آموزش‌وپرورش داشته باشیم و امیدوارم که سال تحصیلی جدید سالی پر خیروبرکت باشد و همه برای رقم‌خوردن اتفاق‌های خوب در شهر دست‌به‌دست همدیگر دهند. او افزود: برای کمک به رشد و توسعه آموزش‌وپرورش و تعلیم و تربیت باید دو دستگاه شهرداری و آموزش‌وپرورش با یکدیگر تعامل داشته باشند تا شاهد اتفاق‌های خوبی در این زمینه باشیم.

هدف ما کمک به رفع مسائل و تسهیل زندگی در شهر اصفهان است

شهردار اصفهان در ادامه این نشست گفت: آموزش‌وپرورش همیشه در شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان هوادار داشته؛ چراکه شورای شهر ششم با رویکرد فرهنگی پا به میدان گذاشته که البته بر همین اساس نیز رویکرد شهردار تعیین شده است. تأکید ما در دوره ششم یک نگاه فرهنگی به مسائل شهر است پس باید این روند را ادامه دهیم. علی قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: رفتن به سمت شهر همگرا شعار ماست؛ در این شهر باید تعامل حداکثری بین دستگاه‌ها و مردم وجود داشته باشد تا شاهد مشارکت‌پذیری حداکثری باشیم. باید به وظایف قانونی در قبال یکدیگر عمل کرده و متعهد به قانون باشیم، با توجه به اینکه دغدغه شهر و مسائل فرهنگی آن را داریم باید برای حل موضوع عوارض آموزش‌وپرورش راهکاری بیندیشیم؛ زیرا مشکل آموزش‌وپرورش، مشکل شهرداری و مشکل شهرداری مشکل آموزش‌وپرورش است.  او افزود: باید بتوانیم در این دوره مدیریت شهری ظرفیت‌های بیشتری را بین دو دستگاه شهرداری و آموزش‌وپرورش به نفع شهر به اشتراک بگذاریم. لایحه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آماده شده و به زودی تقدیم شورای اسلامی شهر می‌شود؛ در این لایحه محل بهتری نسبت به محل کنونی کانون پیش‌بینی شده که اگر لایحه در شورای شهر تصویب شود، بلافاصله اجرایی خواهد شد.
 قاسم‌زاده اضافه کرد: مسائل مطرح‌شده در این جلسه در کارگروه‌های مشترک توسط تیم‌های کارشناسی بررسی و در شورای آموزش‌وپرورش در ارتباط با آن تبادل نظر خواهد شد. هدف ما کمک به رفع مسائل و تسهیل زندگی در شهر اصفهان است و شعار «زندگی خوب» و «شهر زندگی» که از سوی شورای اسلامی شهر مطرح شده با تعامل بین دستگاه‌ها محقق خواهد شد. او اظهار کرد: تجربه گذشته نشان داده بین شهرداری و آموزش‌وپرورش به آسانی تعامل شکل می‌گیرد و این تعامل به تولید علم و فرهنگ انجامیده که نمونه بارز آن چاپ یک کتاب وزین در این باره بوده است؛ همه می‌دانیم آینده فرهنگ، اقتصاد، سیاست و اخلاق کشور در دستان آموزش‌وپرورش است و همه باید روی این دستگاه سرمایه‌گذاری کنند. شهردار اصفهان ابراز امیدواری کرد: در این دوره جدید با عنایتی که دولت برای رفع مسائل دارد، وزیر مقتدری برای دستگاه آموزش‌وپرورش انتخاب شود تا این جامعه بزرگ بتواند در آینده کشور نقش بهتری را ایفا کند؛ شهرداری و شورای شهر اصفهان نیز تا حد امکان و توان در خدمت آموزش‌وپرورش خواهد بود.
در ادامه این نشست، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: مجموعه آموزش‌وپرورش به تعامل با شهرداری در حوزه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی نیاز دارد که در صورت ایجاد تعامل سازنده، هر دو دستگاه می‌توانند اقدامات لازم را به نحو مطلوب پیش ببرند.
محمد اعتدادی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در جلسات شورای آموزش‌وپرورش استان که هر ماه یک‌بار به ریاست استاندار اصفهان با هدف بررسی موضوع‌های کلان این دستگاه تشکیل می‌شود، حضور داشته باشند. کتاب‌هایی در حوزه‌های اجتماعی برای آموزش ابتدایی از سوی شهرداری چاپ و به نوعی ملی شد و در اصفهان به صورت پایلوت مورد بهره‌برداری قرار گرفت. اعتدادی اضافه کرد: ۴۷درصد دانش‌آموزان استان در شهر اصفهان متمرکز هستند و تراکم دانش‌آموزان در ناحیه4 آموزش‌وپرورش محدوده طوقچی، زینبیه، عسگریه و سروش زیاد است که مسائل مختلف خاص خود را به همراه دارد. اگر تعامل‌ها و نشست‌ها بین شهرداری و آموزش‌وپرورش ادامه پیدا کند می‌توانیم گام‌های خوبی برداریم.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.