ریشه‌کن‌کردن فساد وظیفه حراست در سازمان‌هاست

آیین تکریم و معارفه مدیرکل حراست شهرداری اصفهان با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، پنجشنبه یکم مهر در تالار شورا برگزار شد. در این آیین مجید جمشیدیان به‌عنوان مدیرکل جدید حراست شهرداری اصفهان انتخاب و از رسول امینی مدیرکل قبلی تقدیر شد.
شهردار اصفهان در این آیین گفت: تغییر و تحول در عالم هستی امری اجتناب‌ناپذیر است و به اقتضای مأموریت و نیازمندی‌ها دچار تغییر و تحول می‌شود که البته قضاوتی به آن وارد نیست. گاهی ممکن است با توجه به شیوه جدید مدیریت، برخی از افراد حاضر دچار تغییراتی شوند که این تغییر مفهوم قضاوت را دربرنمی‌گیرد.

شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰

علی قاسم‌زاده تصریح کرد: از مدیریت قبلی حوزه حراست شهرداری تشکر می‌کنم؛ زیرا با چند سال حضور توانست عملکرد خوبی از خود به جای بگذارد و ما به نمایندگی از کارکنان شهرداری و اعضای مدیریت شهری جدید بابت زحماتش تشکر و قدردانی می‌کنیم. او با بیان اینکه نظم، انضباط امری مهم در هر نهاد است، افزود: به جز این موارد باید خروجی کارها نیز خوب باشد؛ زیرا حراست یکی از حوزه‌های مهم در هر نهادی است؛ اگر حراستی در سازمان‌ها ایجاد می‌شود به این معناست که فساد در آن سازمان ریشه‌کن شود و اگر این کار صورت نگیرد نشان‌دهنده ضعف آن سیستم است. شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: امیدوارم در دوره جدید مدیریت شهری با کمک مدیرکل جدید حراست شهرداری بتوانیم پس از سال‌ها سطح رضایت شهروندان را افزایش دهیم، مدیرکل جدید در شهرداری کار کرده و با فرایند و بافت شهرداری آشناست به همین دلیل از او انتظار می‌رود که به بهترین شکل اقدامات خود را انجام دهد.
قاسم‌زاده ادامه داد: در یک خانواده باید انسجام داخلی وجود داشته باشد و همه پشت‌به‌پشت هم تلاش کنند و همین موضوع انتخاب را سخت می‌کند؛ اما با مشورت‌هایی که انجام شد به نتیجه رسیدیم که با توجه به مشکلات درون‌ساختاری از خارج از شهرداری اصفهان فردی را به سیستم حراست اضافه کنیم که امیدوارم با کمک هم بتوانیم به شهروندان کمک کنیم و رضایت را به مردم و آرامش را به شهرداری اضافه کنیم.

حراست وظیفه صیانت از سرمایه اجتماعی را برعهده دارد

مدیرکل حراست استان اصفهان نیز گفت: دلیل برگزاری این برنامه تکریم از افرادی است که در این سال‌ها تلاش کرده و اقدامات لازم را انجام داده‌اند. امیدوارم مجید جمشیدیان که مدیر جدید حراست است نیز کار خود را به بهترین شکل انجام دهد. غلامی تصریح کرد: فلسفه وجود حراست در نهادها حفاظت از کارکنان، اماکن، اسناد و امنیت «آی‌تی» است که باید انجام شود که البته امنیت «آی‌تی» به تازگی به این وظایف اضافه شده است. وظیفه ذاتی حراست، صیانت از سرمایه اجتماعی، کادر و افراد شهرداری است و همه این افراد باید منجر به یک خروجی برای جامعه باشند که شرط اصلی آن رضایت مردم است. او ادامه داد: در هر دستگاهی افراد وظایفی مشخص داشته و مسئولیت حراست، حفاظت و صیانت از دستگاه‌ها را بر عهده دارند. افراد حقوق می‌گیرند که صیانت و پیشگیری را انجام دهند و اگر این کار به خوبی انجام شود برای خود و مردم نتیجه خوبی را شاهد خواهیم بود. برای رسیدن به این اهداف نیازمند مأموریت‌هایی هستیم که باید با قوت خود و به بهترین شکل انجام شود.

 ارائه خدمات خوب به شهروندان

همچنین مدیرکل جدید حراست شهرداری اصفهان گفت: امیدوارم در روزهای خدمت بتوانیم  خدمتگزار خوبی بوده و حراستی پویا داشته باشیم تا بتوانیم به نحوی درست از شهرداری صیانت کنیم. مجید جمشیدیان خاطرنشان کرد: ما در این دوره با شعار عدالت‌محوری وارد شده‌ایم که امیدواریم بتوانیم عملکرد خوبی ارائه دهیم که لایق شهروندان باشد.

 اداره‌کل حراست شهرداری اصفهان یکی از مجموعه‌های پرتلاش و فعال است

همچنین مدیرکل سابق حراست شهرداری اصفهان در این جلسه گفت: اداره‌کل حراست شهرداری اصفهان یکی از مجموعه‌های پرتلاش و فعالی است که نیروهای خدمتگزار در آن در همه بخش‌های شهرداری حضور دارند و اقدامات خوبی را انجام داده‌اند. رسول امینی اضافه کرد: در اداره‌کل حراست شهرداری وظایفی را بر عهده داریم که جزو تکالیف ذاتی بوده و حراست از کارکنان، حفاظت اسناد، حفاظت فیزیکی و حفاظت «آی‌تی» را شامل می‌شود که هر کدام از این‌ها زیرمجموعه‌هایی را نیز در خود دارد. او ادامه داد در حوزه این اداره‌کل محورهای اصلی نظارتی مبتنی بر چهار اصل، پیش‌بینی، پیشگیری، اصلاح و اقدامات سلبی است. در پیش‌بینی، موضوع‌هایی را که احساس کنیم مفسده‌انگیز است یا انحرافی در آن ایجاد می‌شود، احصا کرده و در مقابل این موارد، یک سری اقدامات پیشگیرانه انجام می‌دهیم که اگر این اقدامات ویژگی بازدارنده خود را نداشته باشد، در مرحله بعد اصلاح را انجام خواهیم داد.
مدیرکل سابق حراست شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: اگر اصل سوم هم که اصلاح است محقق نشد، مجبوریم افراد یا فرایندها را از آن حوزه جدا و فرایند جدید را جایگزین کنیم. در کنار این وظایف منشور سازمانی هم وجود دارد که ملاک عمل ما قرار دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.