درمان عفونت زنانه با گیاهان دارویی

طبیعت درمانی ضرری را متوجه فرد نمی‌کند

یکی از بیماری‌های مهمی که تقریبا اکثر زنان با آن مواجه می‌شوند، عفونت دستگاه تناسلی است که عامل این بیماری نوعی باکتری یا قارچ است. علائم این بیماری عوارضی همچون سوزش و خارش در ناحیه تناسلی است. برای درمان این بیماری بیشتر استفاده از داروهای شیمیایی و رعایت نکات بهداشتی توصیه می‌شود. اما بعضی از گیاهان دارویی نیز وجود دارند که در پیشگیری یا حتی درمان این عاضه بسیار موثر هستند. به برخی از این گیاهان اشاره می‌کنیم.

شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰

بابونه

بابونه از جمله گیاهان دارویی است که خاصیت ضد میکروبی داشته و در درمان عفونت و زخم‌ها بسیار موثر واقع شده است. این گیاه هم به صورت بخور و هم به صورت محلول‌های شستشو به کار می‌رود.

آویشن

از جمله گیاهان موثر دیگر استفاده از آویشن است. این گیاه نیز خاصیت ضد میکروبی بالایی داشته و در درمان عفونت‌های زنانه و همچنین بازشدن قاعدگی بسیار موثر است که هم به صورت دمنوش و هم به صورت بخور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بومادران

یکی دیگر از گیاهان مفید، استفاده از گیاه بومادران است. این گیاه بیشتر به صورت عرق و یا دم کرده مورد استفاده قرار می‌گیرد که علاوه بر خاصیت ضدعفونی‌کنندگی، رفع التهاب و کاهش عفونت‌های زنانه، در تنظیم قاعدگی نیز بسسیار موثر است.

پولک

 در بعضی کتب طب سنتی نیز به گیاهی به نام پولک اشاره شده است که بیشتر در نواحی شمال غربی کشور رویش دارد و مردم این مناطق استفاده از دم کرده این گیاه را در رفع عفونت‌های زنانه و یا پیشگیری از آن، مکرر تجربه کرده‌اند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.