جدی گرفته شدیم!

کار بزرگ فوتبال بانوان به روایت گلنوش خسروی، ملی‌پوش اصفهانی

تیم ملی فوتبال بانوان ایران دست به کار بزرگی زد و با برتری در مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا، برای نخستین بار در این رویداد به میدان خواهد رفت. جام ملت‌های آسیا در بخش بانوان با حضور تیم‌های برتر قاره کهن چند ماه دیگر برپا می‌شود و تیم کشورمان در نخستین تجربه خود باید آماده مصاف با حریفانی شود که برخی تجربه جام جهانی و برخی دیگر تجربه المپیک را دارند. بازیکنان اصفهانی در ترکیب تیم ملی در مسابقات انتخابی که در تاشکند برگزار شد، حضور پررنگی داشتند که گلنوش خسروی نیز یکی از آن‌ها بود. خسروی که زمانی به عنوان پدیده فوتبال بانوان ایران مطرح شده بود، حالا یکی از باتجربه‌های تیم ملی محسوب می‌شود و برای همراهی تیم ملی و نتیجه‌گرفتن با این تیم برنامه‌های زیادی دارد.

شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰

از لیگ آینده چه خبر؟ با تیم ذوب‌آهن تمرین می‌کنید؟

نه؛ من برای فصل جدید لیگ با تیم شهرداری بم به توافق رسیده‌ام و برای این تیم بازی می‌کنم.

 چطور شد این تیم را برای ادامه فوتبال انتخاب کردید؟ برنامه‌ای برای ادامه تجربه لژیونری نداشتید؟

شهرداری بم یکی از تیم‌های خوب لیگ برتر فوتبال ایران است که همواره مدعی بوده است، اتفاقا من پیشنهادات خارجی متعددی داشتم اما طی مشورتی که با خانم ایراندوست، سرمربی تیم ملی داشتم، تصمیم گرفتم برای لیگ آینده در ایران بازی کنم. ضمن اینکه خانم جعفری، سرمربی تیم شهرداری بم نیز از من حمایت کرده و خوشحالم بتوانم برای تیمی که مدعی قهرمانی است بازی کنم.

 برنامه آینده تیم ملی هم لابد در این تصمیم‌گیری دخیل بوده است؟

دقیقا، برای اینکه طی چهار ماه آینده بتوانم به طور منظم در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشم، تصمیم به انتخاب تیم شهرداری بم گرفتم.

 فکر می‌کنید برای حضور در جام ملت‌های آسیا چه تدارکاتی برای تیم ملی نیاز است؟

در این چند ماهی که برای شرکت در مسابقات انتخابی جام جهانی تمرین می‌کردیم، امکانات خوبی در اختیار ملی‌پوشان بانوان قرار گرفته بود و رئیس فدراسیون و نایب رئیس بانوان فدراسیون حمایت خوبی از تیم داشته‌اند و انتظار داریم طی چهار ماه آینده نیز که باید برای حضور در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا آماده شویم، این حمایت‌ها ادامه پیدا کند و با تدارکات خوب مهیای رقابت با حریفان شویم.

 زمانی که برای مسابقات انتخابی به تاشکند اعزام شدید، تصور می‌کردید پایان این سفر با خوشی و صعود تیم ملی به پایان برسد؟

ما مطمئن بودیم و به این باور رسیده بودیم که اگر بخواهیم کار بزرگی را انجام بدهیم، حتما می‌توانیم. خدا را شکر که تیم ملی به جام ملت‌های آسیا صعود کرد و شرمنده مردم خوب کشورمان نشدیم و تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت که به اعتماد مردم و هواداران پاسخ دهیم.

 دیدگاه‌ها نسبت به تیم ملی چقدر تغییر کرده است؟

صد در صد دیدگاه‌ها مثبت شده است و جدی گرفته شدیم و با اعتمادی که مردم به ما پیدا کرده‌اند، باعث می‌شود وظیفه‌ای که بر دوشمان گذاشته شده، سنگین‌تر شود. اطمینان دارم با تلاش و اراده بازیکنان می‌توانیم شگفتی‌ساز مسابقات جام ملت‌ها شویم.

 حریفان مرحله گروهی جام ملت‌ها را شناختید؟

نه هنوز تکلیف برخی تیم‌های صعود‌کننده مشخص نشده است و ما هم منتظر قرعه‌کشی مرحله گروهی هستیم.

 هم‌گروهی با تیم‌های قدرتمند با اینکه کار تیم ملی را سخت می‌کند، اما انگیزه بازیکنان و کادر فنی را تشکیل می‌دهد. با این نظر موافقید؟

دقیقا همین طور است. همان طوری که هم‌گروهی تیم ملی در مسابقات جام‌جهانی با تیم‌های اسپانیا و پرتغال باعث شد توجهات به سمت تیم ملی ما معطوف شود.

 با توجه به اینکه تیم ملی باید به زودی برای شرکت در جام ملت‌های آسیا آماده شود، این موضوع چقدر به افزایش کیفیت بازیکنان برای دعوت به تیم ملی کمک می‌کند؟

با وجود خانم ایراندوست در رأس کادر فنی، می‌دانیم که حقی از بازیکنی ضایع نمی‌شود و همه بازیکنانی که عملکرد قابل‌توجهی داشته باشند، می‌توانند امیدوار به دعوت به تیم ملی باشند، این موضوع قطعا به افزایش کیفیت لیگ کمک می‌کند؛ زیرا همه بازیکنان انگیزه دعوت به تیم ملی را دارند.

 واکنش‌ها در اصفهان نسبت به اتفاق بزرگی که تیم ملی بانوان رقم زد، چگونه بود؟

از طرف خانواده‌ها که بسیار مورد توجه قرار گرفتیم، اما متأسفانه از سوی مسئولان اتفاقی رخ نداد و حتی برخلاف انتظار، هیچ مسئولی به استقبال ما نیامده بود، در صورتی که توقع داشتیم کار بزرگ تیم ملی بیشتر دیده شود و بیش از گذشته به ما توجه شود، اما نه از استقبال خبری بود نه از پیام تبریک.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.