با اختلاف‌افکنی آب در هاون می‌کوبید

قربانی: اعضای شورای ششم متحد و یکپارچه هستند

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در چهاردهمین جلسه علنی به حواشی روزهای اخیر و اختلاف‌افکنی بین اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، پاسخ گفت و از آن به عنوان آب در هاون کوبیدن یاد کرد. ابوالفضل قربانی در نطق پیش از دستور خود خطاب به مدعیان وجود اختلاف و دو‌دستگی میان اعضای شورای شهر، گفت: اختلاف‌افکنی آب در هاون‌ کوبیدن است؛ چرا که اعضای شورا قصد ندارند زمان خدمتگزاری خود را به این مسائل اختصاص دهند. او تأکید کرد: اگر به این موارد پاسخ نمی‌دهیم، به این دلیل است که برای این اتفاقات ارزش قائل نیستیم.

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

نایــب‌رئیس شـورای اســـلامی شـــهر اصفهان گفت: بدخواهان بدانند با انجام کارهای مسموم نمی‌توانند وحدت اعضای شورای ششم را از بین ببرند؛ چرا که اعضای این شورا بالغ‌تر از آن هستند که افراد و گروه‌هایی بتوانند بین آن‌ها شکاف ایجاد کنند. او تأکید کرد: پاسخ ما در کار برای مردم و ارتباط با آن‌ها و رسانه‌های رسمی مشخص می‌شود. قربانی افزود: درب اتاق اعضای شورا برای ارائه مشکلات به روی مردم باز است وما پاسخ‌گویی به افکار عمومی را وظیفه خود می‌دانیم، اما وارد بازی‌های بچگانه نخواهیم شد.

شورای متحد

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه نطق خود با گرامیداشت آغاز هفته وحدت و مناسبت‌های ماه ربیع‌الاول، هفته وحدت را ابتکار جمهوری اسلامی دانست و گفت: در بسیاری از آیات قرآن و بیان پیامبراکرم (ص) و ائمه معصومین در ارتباط با وحدت بارها صحبت شده است.
قربانی با بیان اینکه وحدت ثمرات بسیاری داشته و خنثی‌کننده بسیاری از توطئه‌هایی است که برای تفرقه میان امت اسلامی اتفاق می‌افتد، افزود: برادرکشی‌هایی که به دست گروه تروریستی داعش و حمایت قدرت‌های جنایتکار به سرکردگی آمریکا اتفاق افتاد، باعث شد خون‌های زیادی به ناحق بر زمین ریخته شود که این واقعه تروریستی خلاف وحدت میان امت اسلامی است. او ادامه داد: وحدت در تمام امور ضروری بوده و شاید مهم‌ترین اقدام مسئولان برای کاستن و ازبین‌بردن مشکلات کشور، عمل به این دستور است و به همین دلیل باید مسئولان شهری و استانی برای تحقق آن توجه و اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
او تأکید کرد: به‌جای آنکه انرژی‌ها صرف پرداختن به یکدیگر شود با همدلی استاندار و دیگر مدیران می‌توان مشکلاتی که نارضایتی مردم را به همراه داشته، برطرف کرد. قربانی با بیان اینکه اختلاف سلیقه و وجود نظرات مختلف امری طبیعی و در مواردی پسندیده است، تصریح کرد: این امر زمانی که به یک تصمیم واحد منجر شود، همه باید آن را مبنای عمل خود قرار دهند که در شورای ششم نیز تصمیم داریم از آن پاسداری کنیم.
او با تأکید بر این که بدخواهان بدانند با انجام کارهای مسموم نمی‌توانند در وحدت میان اعضای شورای ششم اخلال ایجاد کنند، گفت: این افراد باید به جای اختلاف‌افکنی میان نیروهای انقلاب درباره عملکرد خود در هشت سال گذشته به ویژه چهار سال اخیر توضیح دهند. قربانی افزود: برجام، مدیریت فشل در بخش‌های مختلف به طوری که با وقوع سیل، زلزله یا بارش برف، مشکلات زیادی ایجاد می‌شد و اقداماتی که باعث نارضایتی مردم شده و کشور را با مشکل مواجه کرده، بخشی از مواردی است که باید به خاطر آن از مردم عذرخواهی شود.
قربانی با انتقاد از دسته‌بندی میان اعضای شورا توسط بعضی رسانه‌های غیررسمی گفت: شورای شهر اصفهان متحد، یکپارچه و منسجم بوده و شاید بر سر موضوعی موافقان و مخالفانی وجود داشته باشد؛ اما این نظر و عقیده در هر موضوعی تغییر می‌کند و این‌گونه نیست که همواره عده‌ای در خصوص یک موضوع مخالفت کنند.

به باغ رضوان رسیدگی شود

قربانی درباره وضعیت باغ رضوان نیز گفت: باغ رضوان پس از همه‌گیری کرونا با حجم زیاد کار مواجه شد که از زحمات آن‌ها تقدیر می‌کنیم، اما کمبودها و مقرراتی در باغ رضوان حاکم است که باعث نارضایتی مردم شده است. او ادامه داد: دسترسی به قطعات تازه‌تأسیس و هم‌جواری آن‌ها با محیط متعلق به سازمان بازیافت موجب نارضایتی مردم شده است. او از شهردار اصفهان درخواست کرد که مدیر این مجموعه را منصوب کرده و به مشکلات این مجموعه رسیدگی کند. قربانی گفت: لایحه‌ای برای رفع مشکلات باغ رضوان به شورای شهر ارائه شده که پس از بررسی در جلسه کمیسیون تلفیق، در صحن علنی هفته آینده بررسی می‌شود. او با گرامیداشت روز جهانی عصای سفید خواستار بهبود شرایط عبور و مرور نابینایان د رشهر شد. توجه به حقوق نابینایان و آموزش مردم برای شناخت این حقوق و ایجاد امکانات موردنیاز و مناسب‌سازی فضاهای شهری از جمله مواردی بود که قربانی بر آن‌ها تأکید کرد.

تقدیر از بانوان فوتبالیست اصفهانی

در جلسه روز گذشته شورای شهر از سه بانوی فوتبالیست اصفهانی تقدیر کرد. فاطمه عادلی، زهره کودایی و مینا نافعی عضو تیم ملی زنان فوتبالیست ایران هستند که به تازگی به جام ملت‌های آسیا صعود کردند.
قربانی گفت: رقم قابل توجهی برای توسعه ورزش و ارتقای سلامت مردم در بودجه شهر وجود دارد و در سال‌های آینده به این موضوع توجه بیشتری می‌شود. قربانی با اشاره به افتخارآفرینی کشتی‌گیران در مسابقات جهانی از رسول جزینی، مربی اصفهانی تیم ملی تقدیر کرد و اقدام محمدرضا گرایی در اهدای مدال به شهید گمنام را نشان از روحیه پهلوانی او دانست.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.