سپاهان پرقدرت در خط شروع

بررسی عملکرد نفربه‌نفر سپاهانی‌ها در مقابل مس رفسنجان

پیروزی در بازی اول هر تورنمنتی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در شرایط روحی و روانی ورزشکاران داشته باشد و به‌اصطلاح آن‌هایی که چک اول را محکم می‌زنند می‌توانند با وضعیت روحی خوب به استقبال بقیه مسابقاتشان بروند. سپاهان در خط آغاز رقابت‌های لیگ بیست و یکم همین کار را انجام داد و با زدن دو گل زیبا به مس رفسنجان از همین حالا نام خودش را به عنوان مدعی اصلی در رقابت‌های لیگ امسال مطرح کرد. در ادامه مروری بر عملکرد بازیکنان تیم سپاهان در اولین دیدار لیگ خواهیم داشت.

پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

کریستوفر کنت: بدون شک ناشناخته‌ترین بازیکن سپاهان در اولین بازی فصل بود و خیلی‌ها منتظر بودند تا عملکرد جانشین پیام نیازمند را در یک بازی رسمی ببینند. دروازه‌بان اتریشی خیلی زود هواداران سپاهان را امیدوار کرد و با واکنش اولیه‌ای که روی گل آفساید مس داشت، نشان داد می‌توان روی عملکردش حساب ویژه‌ای باز کرد. کنت روی پنالتی مسی‌ها هم واکنش خوب و درستی داشت و حتی می‌توانست ضربه پنالتی را مهار کند. به‌هرحال همین که او توانست اولین بازی فصل را با کلین شیت و ۳ امتیاز به پایان برساند، یک امیدواری بزرگ برای هواداران سپاهان ایجاد خواهد کرد.
جرجی گولسیانی: به‌جز دقیقه ۷ بازی که انتظار می‌رفت مدافعان سپاهان روی سانتر مسی‌ها عملکرد بهتری داشته باشند، در بقیه دقایق بازی گولسیانی بسیار مطمئن و با دقت ظاهر شد و در چند مرحله با قطع توپ مهاجمان مس رفسنجان نشان داد که در این فصل عزم خودش را جزم کرده تا تبدیل به مدافع اصلی سپاهان در ساختار دفاعی این تیم باشد.
محمد نژادمهدی: در هفته‌های پایانی فصل قبلی چند اشتباه مهم و تأثیرگذار در بازی‌های سپاهان داشت و به‌هم‌ریختن تمرکز باعث شد تا نژادمهدی جای خودش را به پورقاز بدهد. اما او در اولین بازی سپاهان در لیگ بیست‌ویکم در کنار گولسیانی کم‌اشتباه ظاهر شد و سپاهانی‌ها باید امیدوار باشند تا نژادمهدی بتواند در ادامه لیگ هجدهم اینطور با نظم ودقت در ترکیب سپاهان بازی کند.
دانیال اسماعیلی‌فر: اگر آن پنالتی ساده نیمه دوم را تقدیم مهدی ترکمان و مس رفسنجان نکرده بود، می‌شد به اسماعیلی‌فر نمره‌ای بیشتر از نمره فعلی داد اما مدافع راست سپاهان هر چقدر که در فاز تهاجمی دونده و با انگیزه ظاهر می‌شود، باید حواسش به ساختار دفاعی تیم هم باشد و این پنالتی‌های بی‌مورد در بازی‌های بزرگ می‌تواند پیروزی را از سپاهان بگیرد.
امید نورافکن: در ثانیه‌های ابتدایی که گل اول سپاهان وارد دروازه مس رفسنجان شد، هیچ کس فکرش را نمی‌کرد که بازیکنی مثل امید نورافکن که در قالب یک مدافع چپ به میدان رفته بود،بتواند خودش را به آن نقطه برساند و مثل یک مهاجم به توپ ضربه بزند؛ اما نورافکن که بعد از دعوت به تیم ملی و بازی فیکس در ترکیب تیم اسکوچیچ به پختگی بیشتری هم دست پیدا کرده، افتتاحیه لیگ را برای سپاهان بسیار شیرین کرد.
جلال‌الدین علی محمدی: به نظر می‌رسد با حضور مسعود ریگی در جایگاه هافبک دفاعی کلاسیک در ترکیب سپاهان فرصت برای عرض اندام بیشتر توسط جلال‌الدین علی محمدی فراهم شده و کاپیتان اول سپاهان در بازی مقابل مس با ارسال پاس گل دقیق خودش که نصیب نورافکن شد، نشان داد که در این فصل تلاش بسیار زیادی خواهد داشت تا بتواند جایگاه ثابتی در ترکیب سپاهان پیدا کند.
مسعود ریگی: او بازیکن دونـــــده و بی‌حاشیه‌ای است و به نظر می‌رسد خیلی زود بتواند خودش را در ترکیب اصلی سپاهان جا بیندازد. به‌هرحال او از تیم صاحب‌نام و بزرگی مثل استقلال به تیم با سابقه‌ای مثل سپاهان آمده و شاید چند هفته طول بکشد تا بتواند به صورت کامل تبدیل به همان بازیکنی شود که هواداران انتظارش را دارند.
سروش رفیعی: هافبک خلاق و تکنیکی سپاهان در اولین بازی فصل نشان داد که چرا سپاهانی‌ها برای حفظ او آن‌قدر تلاش کردند و سروش با این گل زیبایی که نشان از خلاقیت و توانایی‌های فردی او داشت نشان داد که این فصل می‌خواهد به جای رسیدن به عنوان آقای پاس گل به دنبال عنوان آقای گلی در رقابت‌های لیگ امسال باشد.
سیدمحمدرضا حسینی: تیزهوشی او روی صحنه گل دوم سپاهان و خروج آرام از منطقه آفساید یکی از دلایل به ثمررسیدن گل دوم این تیم بود. حسینی در این بازی هم بسیار دونده ظاهر شد؛ اما او همچنان نتوانسته روی خصوصیت زودعصبی‌شدنش کار کند و در این بازی هم در یکی دو صحنه روی توپ‌هایی خیلی معمولی و سوت‌هایی که داور مسابقه زد نزدیک بود که خودش را به گرفتن یک کارت زرد مهمان کند.
شهریار مغانلو: بعد از پشت‌سرگذاشتن فشار فضای مجازی از جانب پرسپولیسی‌ها در اولین بازی فصل سپاهان بسیار با انگیزه و دونده ظاهر شد و در دوصحنه بیشتر از بقیه دقایق بازی در چشم قرار گرفت. یک بار در نیمه اول برخورد غیرعمد و با محمد انصاری و رفتارش در قبال مصدومیت بازیکن مس رفسنجان بسیار قابل توجه و احساسی بود و یک‌بار هم در نیمه دوم با زدن تکلی بسیار بلند نشان داد که امسال تلاش بسیار زیادی برای موفقیت در سپاهان خواهد داشت.
سجاد شهباززاده: عنوان آقای گل لیگ قبلی پا به رقابت‌های امسال گذاشته و طبیعی است که این فشار روانی می‌تواند تا زمانی که گل اول خودش را به ثمر نرسانده تا حدودی کیفیت بازی او را تحت تأثیر قرار دهد. باوجوداین، شهباززاده در نیمه اول بازی مقابل مس می‌توانست پای خودش را به گلزنی باز کند که این اتفاق نیفتاد و سپاهانی‌ها باید در هفته‌های آینده منتظر گلزنی آقای گل باشند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.