ریشه‌کنی اختلالات عصبی با طب سوزنی

سوزن خشک، اندورفین را در عضلات و مغز آزاد می‌کند

سیستم اعصاب با پیچیدگی‌های خود، وظیفه هماهنگ‌کردن اعصاب و اعمال انسان را بر عهده دارد که با بروز مشکل این سیستم، عملکرد انسان دچار نقص می‌شود و اختلالاتی را به‌وجود می‌آورد. دردهای ناشی از بیماری‌های عصبی معمولا بسیار شدید و توأم با سوزش‌های مقطعی و دردآور است.

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۰

به طور کلی درد عصبی در قسمت ثابتی رخ می‌دهد که می‌تواند باعث از‌کار‌افتادن عملکرد صحیح آن قسمت شود.
اما بیماری عصبی می‌تواند دلایل متعددی از قبیل التهاب و سکته مغزی، عفونت، استفاده از مواد غذایی فاسد یا مواد شیمیایی، کمبود ویتامین‌های لازم بدن و… داشته باشد.
در این صورت درمان‌های مختلفی می‌تواند جوابگو باشد؛ ولی در بین آن‌ها شیوه‌ای کارآمدتر که در عین حال پیشگیری‌کننده است، موضوع امروز صفحه سلامت ما را تشکیل می‌دهد؛ موضوعی که می‌توانید از زبان دکتر الهه حاج‌صادقی، محقق و متخصص طب سوزنی بخوانید.
طب سوزنی یک روش پیشگیرانه و درمانی چینی است که با وارد‌کردن سوزن‌هایی در بدن، سیستم انرژی انسان را احیا می‌کند. این روش که حدود چهارهزار سال پیش ابداع شده است، به کمک آن حتی بیماران بسیاری از مرگ نجات یافته‌اند.
در واقع طب سوزنی از معروف‌ترین روش‌های درمانی طب چینی است که با به‌کار‌بردن سوزن‌های مخصوص این طب و با وارد‌کردن این سوزن‌ها در سطح پوست از نقاط مشخص بدن که گذرگاه‌های انرژی است، باعث تحریک و آزادسازی انرژی در بدن می‌شود.

کاربرد

یکی از کاربردهای طب سوزنی برای پیشگیری و درمان سیستم عصبی است. در واقع این روش علاوه بر پیشگیری و درمان اغلب بیماری‌ها، در اختلالات عصبی مثل وسواس فکری و مشکلات استرسی و اضطرابی استفاده می‌شود.اما بیماری‌های عصبی که به‌وسیله طب سوزنی درمان‌پذیر هستند، عبارت‌اند از:
نوروپاتی محیطی حاد: این اختلال از آسیب‌های محیطی بر اعصاب نشئت می‌گیرد؛ عصب‌های درگیر این بیماری پیام‌های عصبی را از مغز به وسیله نخاع گرفته و همه نقاط بدن را متوجه آن می‌کنند.
 نورالوژی عصب سه قلو: درد تیک دولورکس که معنای آن درد صورت است و عصب‌های سه‌گانه را که وظیفه انتقال درد، لامسه فشار از صورت و گردن به مغز دارند را دچار مشکل می‌کند.

 نحوه درمان

درمان طب سوزنی برای اعصاب به این ترتیب است که با شناسایی نقاطی که دچار مشکل شده‌اند، سوزن‌های مخصوصی به صورت سطحی وارد آن می‌شود تا جریان انرژی باز شده و باعث درمان این عارضه شود. در عین حال که عملکرد سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد و از اختلالات احتمالی پیشگیری می‌کند.

 فواید

جالب است بدانید که طب سوزنی، سرعت و دقت اعصاب حرکتی را بالا می‌برد و سیستم عصبی را تحریک می‌کند. همچنین موجب آزادشدن اندورفین در عضلات و مغز می‌شود. بدین ترتیب اعصاب آسیب‌دیده درمان شده و به آرامش اعصاب شما کمک می‌کند.
در پی آن طب سوزنی می‌تواند در درمان بیماری‌هایی مانند وسواس فکری مؤثر باشد. همچنین افرادی که دچار بیماری‌های مربوط به اضطراب و استرس هستند نیز می‌توانند از خواص طب سوزنی روان استفاده کنند.
بنابراین به افرادی که در این زمینه مشکل دارند، توصیه می‌شود قبل از مصرف داروهای شیمیایی که عوارض زیادی برای بدن دارد، حتما طب سوزنی را آزمایش کنند.
گفتنی است که گاهی اوقات بیماری‌های عصبی انسان را دچار دردهای اسکلتی و عضلانی مثل کمردرد یا احساس درد در ناحیه کتف و شانه و دیگر اعضای بدن می‌کند.
در این صورت طب سوزنی می‌تواند این دردها را که منشأ روانی و عصبی دارند، بهبود بخشد.

 نکته

برخی افراد ممکن است از این موضوع شکایت داشته باشند که با وجود انجام طب سوزنی نتیجه چندانی ندیده‌اند و این به دلیل عدم رعایت نکات توصیه‌شده از سوی درمانگر است یا عدم مهارت فرد درمانگر؛ بنابراین توصیه می‌شود برای انجام طب سوزنی حتما در انتخاب پزشک متخصص توجه داشته و به پزشک مجرب و دوره‌دیده مراجعه شود. ضمن آنکه توصیه‌های او را جدی گرفته و کاملا رعایت کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.