شاید دومین هفته شش‌امتیازی

هر 16 تیم لیگ برتری امروز به میدان می‌روند

هفته ششم لیگ برتر امروز با برگزاری دیدارهایی در شهرهای مختلف کشور پیگیری می‌شود که میزبانی فوتبال اصفهان در این هفـتــه بـه مـصــاف فولادی‌ها در ورزشگاه فولادشهر اختصاص دارد و تیم سپاهان نیز در شهر سعدی و حافظ به مصاف تیم تازه لیگ برتری‌شده فجر شهید سپاسی خواهد رفت.

چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰

پس از چند هفته‌ای که رقابت‌های لیگ طی چند روز برگزار می‌شد، بر اساس برنامه هفته ششم، تمام تیم‌های لیگ برتری عصر امروز به مصاف حریفان می‌روند تا در پایان مسابقات و تنها طی یک روز، تکلیف جدول رده‌بندی مشخص شود. در ادامه این گزارش مروری بر مهم‌ترین دیدارهای این هفته خواهیم داشت.

فجر سپاسی و سپاهان

تیم سپاهان که لیگ را با سه برد متوالی شروع کرده بود، اینک با دو تساوی پی‌درپی که اولی در دربی اصفهان رقم خورد و دومی در خانه و مقابل تیم تراکتورسازی، هوادارانش را نگران کرده است؛ زیرا آن‌ها از این هراس دارند که اتفاق‌های لیگ نوزدهم بار دیگر تکرار شود.
با این حال دو تساوی در مسیر قهرمانی یک تیم موضوع مهمی نیست و اگر این امتیاز ازدست‌دادن‌ها منجر به شناسایی ضعف‌های زردپوشان شود، به نفع این تیم خواهد شد؛ همچنان‌که در ادوار گذشته لیگ نیز بارها رخ داده و تیمی که در نیم‌فصل اول صدرنشین نبوده، در نیم‌فصل دوم با شکار امتیازهای پشت سر هم، به قهرمانی دست یافته است.
سپاهان در دو بازی اخیرش مقابل ذوب‌آهن و تراکتور تبریز گلی نزده و این موضوع برای تیمی که مدعی شماره یک قهرمانی است و فصل گذشته نیز آمار بهترین گلزنی را به خود اختصاص داده است، اصلا موضوع پذیرفته‌شده‌ای نیست؛ محرم نویدکیا نیز به‌عنوان سکان‌دار اصلی کادر فنی به خوبی می‌داند اگر تیمش بخواهد قهرمان شود باید تغییراتی در تیمش ایجاد کند.
در آن سوی میدان تیم فجرسپاسی پس از سال‌ها به لیگ برتر بازگشته و بعد از چندین دوره لیگ که شیراز جزو مقصد سفر تیم‌های اصفهانی نبود، در این هفته تیم سپاهان راهی شهر سعدی و حافظ شده است.
فجر پس از دو شکست ابتدای فصل که تصویری ضعیف از این تیم ارائه کرد، به روندی صعودی دست یافت و در سه دیدار اخیرش به دو برد و یک تساوی رسیده است.
تیم شیرازی که کلانتری را به‌عنوان سرمربی روی نیمکت دارد، برای ماندن در لیگ، روی امتیازهای بازی‌های خانگی حساب ویژه‌ای باز کرده است؛ اما در آن سو، تیم سپاهان نیز شانس صدرنشینی دارد؛ البته به شرطی که استقلال و آلومینیوم امتیاز از دست بدهند.

ذوب‌آهن و فولاد

دو تیم از مجموعه صنعتی فوتبال ایران، امروز در فولادشهر به مصاف هم می‌روند و تیم برنده این بازی، موقعیتش را در جدول رده‌بندی سروسامان خواهد بخشید. ذوبی‌ها بعد از پشت سرگذاشتن یک فصل کابوس‌وار و بقا در لیگ برتر، این فصل را خیلی خوب شروع کرده‌اند و در پایان هفته پنجم لیگ، با 9 امتیاز در رده ششم جدول ایستاده و با ادامه این روند حتی می‌توانند به جمع مدعیان اضافه شوند. ذوب‌آهن تا بدین‌جای کار بهتر از کل نیم‌فصل اول لیگ گذشته نتیجه گرفته و همین موضوع فشار روانی را از دوش بازیکنان و کادر فنی این تیم برداشته است. یاران مهدی تارتار اگر این روال امتیازگیری را ادامه دهند، شرایط برایشان در ادامه لیگ بهتر خواهد شد؛ زیرا تجربه ثابت کرده استرس نباختن، کیفیت یک تیم را از بین می‌برد.
در مقابل تیم فولاد شروع بدی در لیگ بیست‌ویکم داشته و جزو تیم‌هایی است که در همان هفته‌های اولیه لیگ دچار تغییر شده است.
فولاد که دو فصل گذشته با جواد نکونام یکی از مدعیان لیگ محسوب می‌شد، برای لیگ امسال با عبدالله ویسی به توافق رسید؛ اما حضور چند هفته‌ای این مربی روی نیمکت با نتایج ضعیفی همراه بود تا فولادی‌ها یک‌بار دیگر سراغ نکونام بروند و او را به تیمشان برگردانند. نکونام که لیگ را با برد 10 نفره مقابل هوادار شروع کرد، به دنبال دومین پیروزی متوالی‌اش است؛ البته این بازی برای هر دو تیم سخت خواهد بود و سه امتیاز این بازی شطرنج‌وار به تیمی خواهد رسید که کمتر اشتباه کند.

مصاف‌های مهم

در سایر دیدارهای مهم لیگ، تیم‌های استقلال و گل‌گهر سیرجان به مصاف هم می‌روند که به واسطه تقابل امیر قلعه‌نویی با تیم سابقش از جذابیت زیادی برخوردار است. استقلال در رده دوم و گل‌گهر در رده پنجم جای دارند؛ اما اگر کرمانی‌ها برنده این بازی شوند، می‌توانند بالاتر از آبی‌پوشان قرار بگیرند.تیم‌های پرسپولیس و صنعت‌نفت آبادان نیز در حالی به مصاف هم می‌روند که هر دو تیم تا بدین‌جای لیگ، ضعیف‌تر از انتظار نتیجه گرفته و توقع هواداران را برآورده نکرده‌اند؛ اما به نظر می‌رسد باید کیفیت واقعی دو تیم را در ادامه لیگ دید.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.