احداث کارخانه کاشی و سرامیک در فریدن

نماینده شهرستان از معافیت 20ساله برای سرمایه‌گذاران خبر داد

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگـــان و بوییـــن‌میاندشــــت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پروژه احداث کارخانه تولید کاشی و سرامیک فریدن در زمینی به مساحت 18 هکتار با اعتباری بالغ‌بر 500 میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.

دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰

حسین محمدصالحی اظهار کرد: در راستای رفع موانع تولید، با پیگیری‌هایی که در وزارت کشور، کار و سازمان برنامه‌وبودجه کشور انجام دادیم، فریدن به‌عنوان منطقه کم‌برخوردار در بخش اشتغال معرفی و مصوب شد سرمایه‌گذارانی که در منطقه فریدن اقدام به فعالیت اقتصادی کنند، تا 20 سال از معافیت مالیاتی برخوردارند. گفتنی است، این تصمیم، امسال در هیئت‌وزیران مُصوب و به دستگاه‌های دولتی ابلاغ شد. بر اساس آن، واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی که از سال ۱۴۰۰ در فریدن احداث می‌شوند یا به بهره‌برداری می‌رسند، مانند مناطق آزاد تجاری، صنعتی و کالاهای تولیدی و توسعه به مدت ۲۰ سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند. با پیگیری انجام‌شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه‌وبودجه، اکنون فریدن به‌عنوان منطقه «غیر برخوردار از اشتغال» تعریف شده است و معافیت مالیاتی ازجمله امتیازهایی است که در مناطق آزاد تجاری برای سرمایه‌گذاران اعمال می‌شود. با توجه به مشکل بیکاری در منطقه، مقرر شد وزارتخانه‌ها اولویت برنامه‌های خود را درزمینه اشتغال به فریدن اختصاص دهند. او گفت: مساعدت در تخفیف زمین موجب جذب سرمایه‌گذاران در منطقه فریدن، ازجمله سرمایه‌گذار کارخانه کاشی و سرامیک، شد.  نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین‌میاندشت از پیگیری برای اخذ تسهیلات و تخفیف‌های بیشتر در واگذاری زمین‌های شهرک صنعتی فریدن خبر داد و افزود: به‌دنبال الحاق بخشی دیگر به شهرک صنعتی فریدن هستیم و می‌کوشیم زیرساخت شهرک صنعتی با به‌کارگیری پیمانکاران بهبود یابد.
محمدصالحی تأکید کرد: جذب سرمایه‌گذار و استقرار چند کارگاه و صنعت به‌عنوان پیشران‌های اقتصادی در منطقه برای ایجاد انگیزه در مردم و سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی ضروری است.
محمدجواد بگی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان، نیز از ایجاد پروژه پست اختصاصی 63 کیلوولت شهرک صنعتی فریدن خبر داد و اظهار کرد: در اجرای محوطه‌سازی بلوار ورودی شهرک صنعتی فریدن بالغ‌بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان و شبکه آب‌رسانی شهرک نیز حدود یک‌میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است.
او با اشاره به خرید و انتقال پساب فاضلاب شهر داران و دامنه به شهرک صنعتی، افزود: اجرای این پروژه موجب رفع مشکل زیست‌محیطی دو شهر و تأمین آب کارخانه‌های صنعتی فریدن می‌شود.
او افزود: اجرای این پروژه منهای حق تخصیص پساب خریداری‌شده، 80 میلیارد تومان برآورد شده که شامل 9.5 کیلومتر خط انتقال و ایستگاه پمپاژ و مخزن اولیه قبل ایستگاه پمپاژ و تصفیه‌خانه و سیستم استحصال است.
بگی گفت: شهرک صنعتی فریدن به دلیل داشتن زیرساخت‌های لازم و تأمین آب از طریق پساب شهر داران و دامنه ظرفیت توسعه تا متراژ 500 هکتار  را دارد؛ لذا خواستارم در شورای برنامه‌ریزی استان و کارگروه آمایش پیگیری شود تا این شهرک به‌عنوان شهرک صنعتی بزرگ غرب استان باشد. به دلیل کمبود آب و نبود زیرساخت امکان ایجاد شهرک صنعتی در سایر نقاط غرب استان نیست.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.