عشقِ بدون احترام ممنوع!

«آگاهی»؛ عامل مهم در عشق ورزی آگاهانه است

رئیس هیئت‌مدیره انجمن مراکز بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اهمیت ساختن روابط عاشقانه بین زوجین گفت: عشق بدون احترام شوخی‌ای بیش نیست. زوجین در ابراز عشق باید از کلمات مؤدبانه استفاده کنند و جملات و کلمات با بار مثبت را به کار بگیرند. روناک عشقی، زوج درمانگر در برنامه «بازسازی عشق در زندگی» اظهار کرد: همیشه باید سعی کرد که عشق مستدام در زندگی زناشویی برقرار باشد و مهم‌ترین گام برای رسیدن به این اصل، شناخت زوجین از خود و دیگری است تا با نیازهای واقعی همدیگر آشنا شوند و در همان مسیر ابراز عشق کنند.

سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰

وی افزود: روش ابراز عشق به پنج صورت است و با شناخت ابراز عشق می‌توان صمیمیت بین زوجین را ارتقا داد. چراکه هر فردی دارای یک‌زبان اصلی برای ابراز عشق است و انسان‌ها تمایل دارند به شیوه‌ای ابراز عشق کنند که همان شیوه را برای دریافت عشق از سوی دیگران ترجیح می‌دهند.
رئیس هیئت‌مدیره انجمن مراکز بهزیستی استان اصفهان گفت: ازآنجاکه اولویت‌های ما در ابراز عشق با همسرمان مشترک نیست نیاز است که نقطه مشترک را شناسایی کنیم و بتوانیم زبان عشق همسرمان را درک کنیم تا دیوارهای سوءتفاهم فروبریزد و عشق همواره در زندگی جریان داشته باشد.
وی بیان کرد: آقایان بیشتر تمایل به تائید و تحسین دارند و زنان مشتاق ابراز عشق کلامی هستند. برای تقویت عشق در جریان زندگی، نیاز است که زوجین زمانی را برای تفریحات مشترک در نظر بگیرند. اگر تیپ شخصیتی متفاوتی هم دارید می‌توانید با به‌کارگیری چک‌لیست، تفریحات مشترک را شناسایی کرده و آن را یادداشت کنید. عشقی بابیان اینکه نیاز نیست که تفریحات مشترک عجیب و دور از تصور باشد، گفت: می‌توان با انجام بازی‌های ساده مانند اسم و فامیل و گپ و گفت این موضوع را مدیریت کرد. نکته بسیار مهم و لازم این است که زوجین زمانی را برای یکدیگر قرار دهند.
وی افزود: تماشای فیلم، آشپزی کردن در کنار همدیگر، ورزش در پارک، بازی کامپیوتری و ... نمونه‌ای از تفریحات مشترک زوجین در کنار هم محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: زوجین برای تقویت عشق در زندگی می‌توانند صفحه‌های مشترک را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند و در مورد آن‌ها باهم همدیگر گفتگو کنند. می‌توان با تماس تلفنی به همسر یادآوری کرد که دل‌تنگش هستید. نکته مهم این است که نباید خواسته‌ها را به‌صورت انتقادی بیان کرد و از مقایسه کردن پرهیز کنید.
عشقی با تأکید بر اینکه زوجین خواسته‌هایشان را در زمان و مکان مناسب بیان کنند، تصریح کرد: وقتی یکی از زوجین خسته و گرسنه است نباید خواسته را مطرح کرد. به‌جای برچسب زدن احساساتمان را بیان کنیم.
وی به عنصر احترام در زندگی زناشویی تأکید ویژه‌ای کرد و گفت: عشق بدون احترام شوخی بیش نیست. زوجین در ابراز عشق از کلمات مؤدبانه استفاده کنند و جملات و کلمات دارای بار مثبت را به کار بگیرند.
این زوج درمانگر بابیان اینکه آگاهی عامل مهم در عشق‌ورزی آگاهانه است، بیان کرد: عدم کنترل زوجین یکی از نکات مهم زندگی عاشقانه است چراکه هرکدام از زوج‌ها با احترام به آزادی فردی بایستی در حفظ حریم همدیگر بکوشند.
وی گفت: پذیرش زوجین پارامتر مهمی در تقویت روابط سازنده زناشویی است چراکه عدم پذیرش می‌تواند روابط زوجین را مخدوش و تخریب کند.
عشقی با اشاره به اینکه اهمیت قدردانی هم در زندگی زوجین بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: همدلی، درک متقابل، ابراز احساسات در رفتار و گفتار می‌تواند زندگی زناشویی را در اوج نگه دارد لذا باید نسبت به رفع سوءتفاهم‌ها اقدام کرد تا انباشت نشود و رابطه را تحت‌الشعاع قرار ندهد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.