انس سپاهان با صدرنشینی

بررسی عملکرد نفر‌به‌نفر سپاهانی‌ها در مقابل نساجی

تیم فوتبال سپاهان بعد از دو لغزش بدموقع در برابر ذوب‌آهن و تراکتور دوباره در این دو هفته اخیر رقابت‌های لیگ خودش را در حد و اندازه یک مدعی قهرمانی نشان داده و شاگردان محرم نویدکیا بعد از اینکه موفق شدند سه امتیاز بازی خارج از خانه در برابر فجرسپاسی را به دست بیاورند دوباره در استادیوم نقش‌جهان به یک برد ارزشمند دست پیدا کردند تا بالاتر از دیگر مدعیان همچنان صدرنشین لیگ برتر باقی بمانند.

چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

البته جدا از پیروزی سپاهان در این بازی، باید به باز شدن پای شهریار مغانلو به گلزنی اشاره کرد که بعد از هفت هفته سرانجام مهاجم بلندقامت و پرتلاش سپاهانی‌ها توانست برای دور ریختن فشار انتقادها دو گل مهم برای تیمش به ثمر برساند. سپاهانی‌ها باید امیدوار باشند تا بعد از این بازی مغانلو بتواند در مسابقات هفته‌های آینده همان بازیکن همیشگی و از مدعیان کسب عنوان آقای گلی لیگ هم باشد.
کریستوفر کنت: هرچند خط تهاجمی نساجی قدرت لازم برای نزدیک‌شدن به دروازه سپاهان را نداشت؛ ولی کنت در سه صحنه نشان داد که دروازه‌بانی حرفه‌ای و به‌روز در فوتبال دنیاست. عملکرد او نیز به گونه‌ای بود که شاید خیلی از هواداران سپاهان به یاد مانوئل نویر، دروازه‌بان و کاپیتان تیم ملی آلمان، افتادند که علاقه بسیار زیادی برای خروج از محوطه جریمه دارد تا توپ‌های ارسالی پشت سر مدافعان تیمش را جمع کند. کنت در مقابل نساجی سه بار این کار را انجام داد تا نمره بسیار خوبی در این بازی بگیرد.
عزت پورقاز: در این سه بازی اخیر سپاهان در برابر تراکتور، فجرسپاسی و نساجی که پورقاز جانشین نژادمهدی در قلب خط دفاعی سپاهان شده است شاگردان محرم نویدکیا هنوز گلی را دریافت نکرده‌اند و این نشان می‌دهد که پورقاز چقدر در ساختار دفاعی تیمش تأثیرگذار بوده است. اوج بازی او مقابل نساجی صحنه‌ای بود که روی یک ضدحمله توانست حرکت پا به توپ حسن نجفی را خنثی کند تا نشان دهد که همچنان می‌تواند یکی از مهره‌های تأثیرگذار سپاهان در این فصل باشد.
جرجی گولسیانی: نزدیک بود در همان دقایق ابتدایی نیمه اول روی خطای کلانتری، بازیکن باتجربه نساجی، دچار مصدومیت شود؛ اما خوشبختانه این اتفاق نیفتاد تا گولسیانی هم در کنار پورقاز بتواند یک روز خوب را در خط دفاعی سپاهان پشت سر بگذارد.
دانیال اسماعیلی‌فر: همچنان پرتلاش و دونده در ترکیب اصلی سپاهان به میدان می‌رود و ثبات بازی او باعث شده تا در بیشتر مسابقات سپاهان، دانیال یکی از برترین بازیکنان زمین باشد. تأثیرگذاری او روی گل اول سپاهان هم باعث شد دانیال در برابر نساجی نمره خوبی دریافت کند.
امید نورافکن: حواشی چهار هفته قبل تأثیر خودش را روی عملکرد امید نورافکن گذاشته و چند هفته‌ای است که آن بازیکن همیشگی و باکیفیت ترکیب سپاهان نبوده است؛ باوجوداین، نورافکن همچنان یکی از مهره‌های قابل‌اعتماد محرم در ساختار دفاعی تیمش بوده و نقش بسیار مهمی در ثبت کلین‌شیت‌های متوالی تیمش داشته است.
مسعود ریـگـی: هافبک دفاعی سپاهان یکی از نفرات اصلی ساختار دفاعی این تیم است و محرم با حضور ریگی فرصت بیشتری به مدافعان تیمش می‌دهد تا امکان نفوذ به درون محوطه جریمه حریف را پیدا کنند. ریگی در برابر نساجی نمایش باکیفیتی داشت و به خوبی ارتباط خط هافبک با خط حمله شمالی‌ها را قطع کرد.
محمد کریمی: کریمی جایگاه ثابت جلال‌الدین علی‌محمدی را در ترکیب سپاهان به دست آورده و محرم در این چند هفته به این بازیکن اعتماد کرده تا کریمی هم بتواند با حضور در درون زمین با پاس‌های دقیق و منظمش موتور حرکتی سپاهان را راه بیندازد.
فرشاد احمدزاده: هرچند او بیشتر به عنوان یک بازیکن کناره‌های زمین شناخته می‌شود؛ ولی در روزهای غیبت سروش رفیعی، احمدزاده تمایل بیشتری به حضور در میانه میدان دارد و پاس دقیق و زیبای او روی گل دوم سپاهان هم نشان داد که احمدزاده می‌تواند یکی از بهترین خریدهای سپاهان در این فصل باشد.
سیدمحمدرضا حسینی: دوندگی بسیار زیادی در ترکیب سپاهان داشت و البته یک‌بار هم در نیمه دوم به خاطر پاس ندادن یاسین سلمانی، هم‌تیمی‌اش، به شدت از این بازیکن جوان شاکی شد؛ بااین‌حال، حسینی همچنان مهره غیرقابل انکار در ترکیب سپاهان است.
سجاد شهباززاده: هفته‌ها بود که توجه رسانه‌ها به عملکرد شهریار مغانلو به خط حمله سپاهان معطوف شده بود و شاید همین موضوع باعث شد تا شهباززاده کمی در حاشیه قرار بگیرد؛ اما با توجه به گلزنی مغانلو در مقابل نساجی، شهباززاده دوباره می‌تواند در هفته‌های آینده به مهاجم اصلی و هدف سپاهان در درون زمین تبدیل شود.
شهریار مغانلو: سرانجام طلسم گل‌نزدن‌هایش در ترکیب سپاهان شکسته شد و با دو گلی که به ثمر رساند نــشـــان داد که بر خلاف ادعــای پرسپولیسی‌ها، می‌تواند یـــکــی از مهاجمان برتر این فصل باشد. البته شهریار بعد از آسیب‌دیدگی خطرناک نیمه اول که می‌توانست منجر به تعویضش هم بشود در زمین ماند و جنگید و حتی این شانس را داشت که در مقابل علی رضا حقیقی با زدن گل سوم یک هت‌تریک به نام خودش هم ثبت کند. با این گل‌ها هواداران سپاهان باید منتظر باشند تا از هفته‌های آینده یک مغانلوی جدید را در ترکیب تیمشان ببینند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.