مرا دنبال نخودسیاه فرستادند!

گلایه رسول معتمدی، قهرمان وزنه‌برداری آسیا، از منتفی‌شدن قول استخدامش

مـسـابقات جهانی وزنه‌برداری بزرگ‌سالان جهان قرار است هفته آینده به میزبانی تاشکند برگزار شود؛ اما به دلیل قوانین سخت‌گیرانه ازبکستان برای مقابله با ویروس کرونا، احتمال لغو این رویداد مـطــرح شــده است. رسول معتمدی، وزنه‌بردار جوان اصفهانی، که در مسابقات قهرمانی جوانان جهان سابقه مدال‌آوری دارد، یکی از نفراتی است که نامش در لیست تیم اعزامی به رقابت‌های جهانی قرار دارد و در صورت اعزام تیم، تجربه حضور در این رویداد را نیز به کارنامه‌اش اضافه می‌کند. در فاصله استراحت ملی‌پوشان در اردوی تیم ملی، با معتمدی گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

چه خبر از مسابقات جهانی؟

فعلا گمانه‌زنی‌هایی در خصوص لغو این رقابت‌ها مطرح‌شده؛ اما برنامه تمرینی تیم ملی برقرار است و اگر مسابقات برگزار شود، روز جمعه راهی ازبکستان خواهیم شد.

با توجه به شرایط کرونا، آمادگی تیم ملی برای مسابقات جهانی مطلوب است؟

از بعد مسابقات آسیایی تاکنون تمرینات قطع نشده و ادامه‌دار بوده و تیم ملی بزرگ‌سالان سه مرحله اردو را پشت سر گذاشته است. هفته اول لیگ برتر وزنـه‌بــرداری هــم برگزار شد و خوشبختانه توانستم با رکوردهایی که ثبت شد، عنوان بهترین وزنه‌بردار هفته را به خود اختصاص دهم.

از حریفان جهانی و رکوردهای آن‌ها اطلاعی دارید؟

با توجه به اینکه برخی وزنه‌برداران نتوانسته بودند سهمیه المپیک توکیو را کسب کنند، همه برای شرکت در مسابقات جهانی انگیزه زیادی دارند و شنیده شده که قرار است 600 وزنه‌بردار در این رویداد شرکت کنند. با توجه به تعداد زیاد شرکت‌کنندگان و حضور قـهـرمـانـان، پــیــش‌بـیـنـی می‌شود سـطح فنی مسابقات نیز باکیفیت باشد.

شرایط رکوردی رسول معتمدی چگونه است؟ به مدال بزرگ‌سالان امیدوار باشیم؟

با اینکه مسئولان مرا فـرامـوش کرده‌اند، اما تلاش می‌کنم به خاطر مردم شهر و استـانـم در مسابقات جهانی مدال بگیرم. حریفان اصلی من از کشورهای بلاروس و بلغارستان هستند و امیر حقوقی هم در این دسته وزنه می‌زند، با توجه به رکوردهایی که ثبت کرده‌ام، شانس کسب مدال جهانی را دارم.

شنیده‌ایم که برای تیمداری باشگاه ذوب‌آهن در رشته وزنه‌برداری خیلی تلاش کرده‌اید. درست است؟

حالا که باشگاه ذوب‌آهن در رشته وزنه‌برداری تیمداری می‌کند، همه آن را به فعالیت خودشان نسبت می‌دهند؛ اما من هم به سهم خودم تلاش کردم نظر مساعد مسئولان را جلب کنم. من فرزند کارخانه ذوب‌آهن هستم و بعد از قهرمانی در مسابقات آسیایی نیز پرچم ذوب‌آهن را بالا بردم. پس‌ازاین مسابقات طی دیداری که با آقای یزدی‌زاده، مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن، داشتم، موضوع تیمداری باشگاه در رشته وزنه‌برداری را مـطـرح کردم کـه خوشبختانه موردقبول واقع شد و آقای یزدی‌زاده به آقای فریدونی، مدیرعامل وقت باشگاه، دستور دادند در این زمینه اقدام کنند. در این دیدار مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن برای بحث استخدام من در این شرکت نیز دستورهای لازم را صادر کردند؛ اما در مراجعه‌ای که به شرکت داشتم و چهل روز دوندگی کردم، با کارشکنی نگذاشتند کار استخدام من درست شود و مرا دنبال نخودسیاه فرستادند. من هم بعد از پیگیری‌های زیاد ناامید شده و دیگر دنبال نکردم. من از مسئولان گلایه دارم که چرا سراغی از من نگرفتند. حتی مدیرکل ورزش و جوانان استان هم بعد از مسابقات آسیایی، به استقبال من آمد؛ اما از آن زمان تاکنون حتی تلفنی هم با من صحبت نکرده است.

تیمداری باشگاه ذوب‌آهن در رشته وزنه‌برداری را چطور ارزیابی می‌کنید؟

از سال95 که باشگاه ذوب‌آهن تیم وزنه‌برداری را منحل کرد، وزنه‌برداران استان ناچار بودند عضو دیگر تیم‌های لیگ برتری شوند و در بسیاری از موارد حقشان پایمال می‌شد؛ زیرا برخی تیم‌ها مانند نمایندگان خوزستانی اهمیت زیادی به ورزشکاران بومی می‌دهند. تیمداری اصفهان در لیگ باعث می‌شود تا وزنه‌برداران جوان هم فرصت دیده‌شدن پیدا کنند و برای آینده این رشته پشتوانه‌سازی شود.

از وضعیت احداث سالن وزنه‌برداری در لنجان اطلاعی دارید؟

تا جایی که می‌دانم احداث سالن منتفی شده است؛ اما در جریان پویش ماه مهربانی، از برخی مسئولان برای حضور در این برنامه دعوت شد و سردار میر احمدی برای بازسازی سالن وزنه‌برداری لنجان قول مساعد دادند و گویا قسط اول کمک نیز واریز شده است.

از همشهری‌تان سهراب مرادی چه خبر؟

آخرین بار چند ماه قبل در سالن سـده او را در حال تمرین دیدم؛ اما با تـوجــه به فیلم‌هایی که در ایـنـسـتـاگــرامـش گذاشته، در سالن زرین‌شهر مشغول تمرین است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.