از بلای خشکسالی برای زمین‌های فوتبال تا گلایه از کیفیت توپ‌های داخلی

در مجمع عمومی هیئت فوتبال استان اصفهان چه گذشت؟!

مجمع عمومی هیئت فوتبال استان اصفهان با حضور رئیس فدراسیون فوتبال، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان و اعضای مجمع در تالار آئینه هتل عباسی اصفهان برگزار شد. مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در این نشست به ظرفیت های ورزش نصف جهان به ویژه در رشته فوتبال تاکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت ‌هایی که استان اصفهان در سرمایه انسانی، زیرساخت‌ها و فکر و اندیشه در حوزه ‌های مختلف فوتبال دارد، این استان به عنوان یک استان متمایز نسبت به سایر استان و همچنین به عنوان یک استان صاحب سبک در فوتبال قلمداد می‌ شود.

پنجشنبه ۰۲ دی ۱۴۰۰

به گفته سید محمد طباطبایی، با توجه به وسعت استان و وجود 28 شهرستان، پراکندگی جمعیت و همچنین بر اساس نگاه آمایشی که نسبت به فعالیت‌ های فوتبال در میان شهروندان وجود دارد، استان اصفهان به عنوان یکی از استان‌ های پیشرو در حوزه همگانی فوتبال و قهرمانی فوتبال محسوب می شود.
او با بیان اینکه بر اساس نگاه توسعه محوری اداره‌کل ورزش و جوانان نسبت به سایر رشته‌ های ورزشی و همچنین با توجه به تفکیک رشته‌ های آموزشی که در حوزه ورزش وجود داشته، یادآور شد: به حوزه فوتبال بر اساس میزان علاقه ‌مندی و تعداد زیرساخت ‌هایی که در سطح استان وجود دارد، به عنوان یکی از رشته ‌های ویژه نگاه می شود.
طباطبایی یکی از مواردی که در دوره ‌های گذشته فدراسیون از آن غافل شده بودند را بحث همگانی عنوان کرد و گفت: در برنامه عزیزی خادم توجه به فوتبال به عنوان یک مقوله عمومی و تفریحی توجه شده است.
او پروژه ورزشگاه نقش جهان را به عنوان بزرگترین ابر پروژه پس از انقلاب اسلامی ایران دانست و بیان داشت: با هم‌ افزایی وزارت ورزش، شرکت فولاد مبارکه، اداره کل ورزش و جوانان و شرکت فولاد مبارکه، این ابر پروژه پس از سالیان سال به عنوان یکی از پروژه‌ های با نگاه ملی و بین‌ المللی به ثمر رسید.
مدیرکل ورزش و جوانان، ابراز امیدواری کرد اداره ورزش و جوانان زیرساخت های لازم را در اختیار هیات فوتبال استان و شهرستان ها قرار دهد و تاکید کرد: نواقص عمده و مشکلاتی را در حوزه زیرساختی در شهرستان ‌ها شاهد هستیم که از جمله آن ‌ها می ‌توان به بی ‌آبی و خشکسالی اشاره کرد که مشکلاتی را برای فوتبال استان ایجاد کرده است.

زبان‌زدی فوتبال اصفهان

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان نیز با اشاره به یک ساله شدن حضورش در هیات فوتبال بیان داشت: لازم است که از حمایت‌ های اداره کل ورزش و جوانان استان و همچنین از همکاری و همدلی روسای محترم شهرستان ‌ها و مدیران عامل باشگاه ‌ها در راستای توسعه و سربلندی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان در دو بخش آقایان و بانوان تقدیر و تشکر کنم.
علی طاهری تصریح کرد: با توجه به وضعیت کرونا و اصلاح اساسنامه و همچنین انتخابات فدراسیون فوتبال در اسفندماه، شروع فعالیت‌ ها با شیب ملایمی صورت گرفت و اکنون با کمرنگ شدن ویروس منحوس کرونا و همدلی ‌های موجود، سرعت بیشتری به فعالیت ‌ها بخشیده شده و امید است که با حمایت‌ های فدراسیون فوتبال نیز بتوانیم قدم‌ های خوبی برای فوتبال کشور و استان در بخش داخلی و بین ‌المللی برداریم.
او بیان داشت: امیدواریم اصفهان همانگونه که همیشه در حوزه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی زبانزد بوده همچنان به حرکت خود ادامه دهد و قدم‌ های خوبی در این زمینه برداشته شود.

وزارت ورزش پیگیر حق پخش باشد

در این نشست مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، مالک تیم ون پارس و رئیس هیئت شهرستان اصفهان به نمایندگی از اعضا مجمع در این نشست صحبت کردند.
محمدرضا ساکت با تاکید بر این نکته که مصوبه مجلس در خصوص ۳۰ درصد از حق پخش تلویزیونی ورزش باید به وزارت ورزش اختصاص پیدا می کرده، بیان داشت: وزارت ورزش برای احقاق حقوقش اهتمام لازم را نداشته است، البته این مقدار حق پخش تلویزیونی نیست اما همین مقدار هم پیگیری و دریافت نشده است.
مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، با بیان اینکه این حق سهم فوتبال، ورزش ‌های دیگر و باشگاه‌ ها است، اظهار کرد: به عنوان یک باشگاه ورزشی که دارای ۲۸ رشته ورزشی است، قطعاً سهم مهمی را از این بخش داریم و از ریاست فدراسیون درخواست دارم در این خصوص پیگیری‌های لازم را داشته باشد.
به گفته، ساکت مسئله دوم این است که باشگاه ‌های ورزشی مالک رویدادهای ورزشی شده‌ اند و تولید و محصول آن ‌ها مسابقه ‌ای است که برگزار می‌ کنند و این مسابقه ارزش و قیمت دارد.
مدیرعامل باشگاه سپاهان با بیان اینکه حق پخش تلویزیونی باید به برگزارکنندگان مسابقه تعلق بگیرد، یادآور شد: وزارت ورزش و رسانه ملی هیچ تلاشی برای احقاق آن نمی ‌کند و به نظر می‌ رسد ما فوتبالی ‌ها باید برای رسیدن به این حق کاری انجام دهیم.
مدیرعامل باشگاه سپاهان مدعی شد رویدادی که از رسانه ملی پخش می ‌شود و میلیون‌ ها بیننده داشته و درآمد دارد و بیان داشت: آن چیزی که مجلس تصویب کرده از طریق تبلیغات است که شبیه شکلاتی است که داده می شود، در حالی که همان هم مستقیم به باشگاهی داده نمی ‌شود، به وزارت ورزش داده می ‌شود تا بعد از تقسیم بین فدراسیون‌ ها به تیم ‌ها داده شود.
او خطاب به رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: دو باشگاه سپاهان و ذوب آهن را به دلیل اینکه در فوتبال بانوان سرمایه‌ گذاری کرده ‌اند جریمه کرده ‌اند و از همه باشگاه‌ ها ۲.۵ درصد حق عضویت درخواست شده اما باشگاه‌های سپاهان و ذوب آهن باید چهار درصد پرداخت کنند چون در فوتبال بانوان فعالیت می‌ کنند، البته طبق صحبت‌ ها قرار شد این میزان به همان ۲.۵ درصد برسد.
مدیرعامل باشگاه سپاهان خاطرنشان کرد: در خصوص برنامه لیگ برتر و تیم ملی درخواست‌ ها و دغدغه‌ هایی داریم، خوشبختانه برنامه شش ماهه داده شد، اما درخواست ما اعطای برنامه یک ‌ساله است.
ساکت بیان داشت: از سرمربی تیم ملی بانوان با صراحت درخواست داریم به لیگ و به باشگاه‌ها احترام بگذارد، متأسفانه او هیچ احترامی به لیگ نمی ‌گذارد اما اگر لیگ نباشد تیم ملی وجود ندارد.
او ادامه داد: افتخار داشتیم برای آماده سازی تیم ملی فوتبال بانوان میزبان یک اردو بودیم و همه هزینه‌ ها را متقبل شدیم اما متأسفانه هیچ توجهی به درخواست‌ های ما نمی ‌شود.
مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره موضوع کمک داور ویدئویی نیز گفت: همه تیم‌ها به VAR نیاز دارند اما متأسفانه آخرین جواب آقای کامرانی ‌فر این بوده است که در حال بررسی هستیم و به شما خبر می‌دهیم.
ساکت افزود: در خصوص توپ‌ های وارداتی نیاز به مدیریت صحیحی برای واردات آن داریم و از رئیس فدراسیون می خواهیم، تدبیری برای شرکت‌ های بازرگانی واردات توپ داشته باشید، در حال حاضر همه ارجاعات به تولید کننده داخلی است و می ‌دانیم از تولید کننده داخلی باید حمایت کنیم اما وقتی به مسابقات بین ‌المللی می ‌رویم اجازه بازی با آن توپ را به ما نمی‌ دهند و درخواست داریم امتیاز یا مجوز یا راهکاری به ما بدهید تا بتوانیم این موضوع را حل کنیم.
در جریان مجمع عمومی سالیانه هیات فوتبال استان اصفهان انتخابات نایب رئیس اول و دوم هیات فوتبال استان اصفهان برگزار شد که رای گیری انجام شد و آرای زیر به دست آمد:
تعداد آرا هر نامزد به ترتیب به شرح زیر است:
غلامرضا جعفری: ۴۸ رأی (نایب رئیس اول)
میترا چین سری: ۴۷ رأی (نایب رئیس بانوان)
مهدی عسگری: ۴۴ رأی (نماینده هیئت‌ها)
محسن پوریا مهر: ۴۴ رأی (نماینده باشگاه‌ها)

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.