نمک معجزه‌ای برای سلامتی است

نکاتی عجیب ولی واقعی از یک نعمت طبیعی

باورکردنش سخت است؛ ولی خالق هستی و این جسم، کسی که از تمام زیروبم بدن انسان‌ها آگاه است و می‌داند با چه چیزی بیمار می‌شود و با چه چیزی سالم می‌ماند، همان کسی که از مادر به انسان‌ها مهربان‌تر است و سلامت هر فردی برای او بیشترین اهمیت را دارد، دستورهایی بــــرای سالم‌ماندن و بیمارنشدن داده است که تعجب همه را به خود جلب می‌کند.تعجبم از این است که چرا تمام این دستورها امروزه به نحوی یا از سبک زندگی ما دور شده یا به اشکال دیگر آن را تغییر داده و خلاف آن‌ها نشان داده می‌شوند؟!

پنجشنبه ۰۹ دی ۱۴۰۰

خواص نمک

اولین چیزی که خیلی مرا به خودش مجذوب کرد، این بود که خدا به حضرت موسی (علیه‌السلام) وحی می‌کند که موسی به قوم خودت امر کن غذا را با نمک آغاز کنند و با نمک ختم کنند که اگر خلاف این کار را انجام دهند (و موجب بیماری برای آن‌ها شود) کسی را ملامت نکنند جز خودشان را.
خیلی جالب است؛ مثل یک سازنده ماشین که به فردی که ماشین را می‌دهد، می‌گوید این ماشین با بنزین کار می‌کند و لازمه آن استفاده از بنزین است. اگر از چیزی به غیر از بنزین استفاده کردی و ماشین خراب شد، مرا ملامت نکنی، بلکه خودت را ملامت کن، چون من به تو گفتم روش نگهداری صحیح از این ماشین چگونه است.
فردای قیامت هم خدا به ما می‌گوید من به شما گفتم این بدن شما برای سم‌زدایی و دفع فضولات به نمک نیاز دارد. اگر از نمک به آن ندهی و بدن خود را دچار فضولات و چربی‌های اضافی کردی و حتی دچار بیماری‌های خطرناک مثل سرطان شدی، خودت مقصر اصلی آن هستی؛ چون من به تو گفتم این بدن به نمک نیاز دارد.
اگر در طبیعت نگاه کنیم، می‌بینیم که اگر مقداری چربی را در ظرفی بریزیم و کمی نمک روی آن بپاشیم، بعد از چند ثانیه چربی‌ها آب می‌شود؛ حال اگر همین نمک به صورت طبیعی روزی چند بار به بدن داده شود، فضولات بدن که از چربی است یا حتی چاقی‌های موضعی که از اجتماع چربی است، به صورت طبیعی آب شده و از بین خواهد رفت و هیچگونه کیست و میوم و چربی جمع‌شده‌ای در بدن نخواهد ماند.
ضمنا نمک هر مقدار بیشتر مصرف شود، بیشتر انسان را از بیماری‌ها در امان می‌دارد؛ چرا که در حدیثی آمده است کسی که قبل و بعد از هر غذا از نمک استفاده می‌کند، از 72 بیماری درامان می‌ماند و کسی که قبل و بعد از هر چیزی یعنی هم غذا و هم غیر غذا از نمک استفاده می‌کند، از 360 نوع درد و بلا در امان خواهد ماند؛ یعنی اگر فرد می‌خواهد میوه یا حتی نوشیدنی هم مصرف کند، اگر قبل و بعد از آن از نمک استفاده کند، بهتر است.
نکته بسیار مهم: نمکی که از آن به‌عنوان خوراکی یاد می‌شود، نمک طبیعی است که در طبیعت به‌وجود می‌آید و هیچگونه تغییری در آن ایجاد نشده باشد. مثل نمک دریاها یا نمک سنگ‌ها و معدن‌های طبیعی که به‌راحتی در بازار می‌توان تهیه کرد.

ویژگی دیگر نمک

«هر چه بگندد نمکش می‌زنند
 وای به روزی که بگندد نمک»
این تعبیر را پیامبر اکرم (ص) به اباذر فرمودند که‌ای اباذر بدان که قطعا هر چیزی زمانی فاسد شود؛ پس نمک دوای فساد آن است؛ ولی اگر نمک فاسد شد، هیچ دوایی برای آن نیست.
از این حدیث برداشت کردم که نمک رفع‌کننده هر فسادی است؛ یعنی اگر بدن فاسد شد و به تعبیر امروزی، به بیماری دچار شد، حال یا ویروسی یا عفونتی و یا ضعفی به آن عارض شد و حتی اگر به علت گرفتگی عروق، فشار خونش بالا رفت، با نمک تمام این گرفتگی‌ها و فسادها رفع می‌شود.
 اما تعجبم از این بود که مگر می‌شود نمک که فشار را بالا می‌برد باعث رفع تمام فسادها شود؟! تا اینکه با چند نفر آشنا شدم و برای من این شبهه را رفع کردند و گفتند که ما چون در روستا زندگی می‌کنیم و از نمک‌های طبیعی مثل نمک سنگ و نمک دریا استفاده می‌کنیم، هیچگاه دچار فشار خون نمی‌شویم.
وقتی این مسئله را با پزشکان در میان گذاشتیم و به آزمایشگاه‌ها مراجعه کردیم، دیدیم که بسیاری از فشار خون‌ها به علت ایجاد گرفتگی عروق از چربی است و زمانی که نمک وارد خون شود، رفع این گرفتگی می‌کند؛ مثل زمانی که راه‌ها یا لوله‌ها گرفته باشد، کمی نمک به داخل آن می‌ریزند و گرفتگی برطرف می‌شود، بدن هم همین کار را انجام می‌دهد و رفع گرفتگی می‌کند. برای همین فشار بالا نخواهد رفت؛ چون گاهی، وریدهای بدن مثل شیلنگ که درب آن را با انگشت بگیریم باعث فشار بیشتر در بدن خواهد شد و همین رفع گرفتگی را با نمک اصلاح می‌کنیم و به تعبیر پیامبر اکرم (ص) هر فسادی را نمک رفع خواهد کرد.

دیدگاه‌ها

نمک را میدونستم خاصیت داره

نمک را میدونستم خاصیت داره ولی کاملش را نمیدونستم... ممنون از نکات بسیار عالی که میزارید

شگفت انگیز است تا به حال چنین

مبینا
شگفت انگیز است تا به حال چنین خواصی از نمک نشنیده بودم کاش شایعات دروغین با این اطلاع رسانی ها از بین برود بسیار متشکرم موفق باشید.

درود

پریسا
درود متن خیلی جالبی است ممنون از شما

عجیبه تا به حال برعکس این

عجیبه تا به حال برعکس این قضیه را شنیده بودیم انشاله که تاثیر آن را ببینیم ممنون

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.