به افتخار قهرمانان شهر

شهردار اصفهان: ورزشکاران سرمایه اجتماعی شهر هستند

«شبی با قهرمانان»؛ محفلی بود برای بزرگداشت جمعی از قهرمانان و مربیان شهر و تکریم بازیکنان خارجی و ارمنی‌های باشگاه ذوب آهن به مناسبت سال نو میلادی و تولد حضرت عیسی مسیح(ع). منوچهر مهروی‌پور، رئیس کمیسیون فرهنگی‌ اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان، که به نمایندگی از همکارانش در این مراسم حضور یافته بود، با گرامیداشت یاد و‌ خاطره سردار قاسم سلیمانی و سردار احمد کاظمی، پهلوانان عرصه مقاومت، ابراز امیدواری کرد جامعه قهرمانان اصفهان هر روز بیش از قبل بدرخشند. او با اشاره به تأکیدشورای ششم بر مباحث فرهنگی و ورزشی در باب سلامت مردم شهر ، بیان کرد: افتخار می‌کنیم حامی شهر و استانمان و حامی کسانی هستیم که پرچم ایران را در میادین بین المللی به اهتزاز در آوردند.

سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰

مهروی‌پور اعلام کرد تا جایی که در توان شورای شهر است و قانون دست آن‌ها را باز گذاشته، از ورزش و قهرمانان حمایت می‌کنند. محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان هم برگزاری چنین مراسمی را یک ابتکار عنوان کرد و قهرمانان را طلایه‌داران تلاش و افتخار آفرینی دانست.
او با تشکر از حمایت‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان از ورزش بیان داشت: به رسم فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی، از بازیکنان خارجی که مهمان ما هستند، به مناسبت سال نو میلادی و میلاد حضرت مسیح(ع) تجلیل می‌کنیم و سالی پر از صلح و آرامش برای جهانیان خواستاریم.
مجتبی شاه‌مرادی، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری اصفهان هم در جایگاه میزبان با تشکر از همه کسانی که برای اصفهان دوست‌داشتنی تلاش می‌کنند، ابراز امیدواری کرد مراسم تجلیل از قهرمانان در سال آینده با جمعیت بیشتری برگزار شود.
به اعتقاد او، اگر قرار است اصفهان شهر زندگی شود، بخشی از زندگی، شور و نشاط است که بهترین وسیله برای دستیابی به آن، ورزش است. جامعه ورزش کمک می‌کند نبض زندگی و نبض ورزش در شهر ما قوی‌تر بزند.
به گفته شاه‌مرادی، شهرها به روایت و قصه‌ها و روایت و قصه‌ها به اسطوره‌ها زنده‌اند. اگر نسل امروز، صدای قهرمانان و اسطوره‌هایش را بشنود و آن‌ها را به خوبی بشناسد، مسیر پیش رو را دقیق‌تر و بهتر طی می‌کند.
معاون فرهنگی شهردار اصفهان ابراز امیدواری کرد خاطره خوشی از زندگی در اصفهان برای بازیکنان خارجی شاغل در ورزش اصفهان ثبت شود.
علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان، ارزش هر شهری را به سرمایه‌های آن دانست و تأکید کرد: یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های اجتماعی هر شهر، قهرمانان و ورزشکاران آن شهر هستند.
او شهر اصفهان را به خاطر وجود باشگاه‌های بزرگی مانند سپاهان و ذوب‌آهن، شهری سرمایه‌دار از نظر ورزشی معرفی کرد و خطاب به مهمانان حاضر در برنامه گفت: امیدواریم در کنار شما قیمت شهر را افزون کنیم.
قاسم‌زاده، خطاب به محرم نویدکیا، سرمربی و بازیکنان سپاهانی حاضر در مراسم، با تأکید بر پیگیری مسابقات تیم‌های اصفهانی، اعلام کرد که از کودکی طرفدار سپاهان بوده است و به تیم ذوب آهن نیز علاقه دارد.
او تصریح کرد: غم و شادی ما به تیم‌های شهرمان گره خورده است. امیدوارم تیم سپاهان همچنان روی ریل پیروزی حرکت کند؛ زیرا به قهرمانی این تیم در لیگ امسال دل بسته‌ایم. (فیلم سخنان شهردار را از اینجا ببینید.)
محرم نویدکیا، سرمربی تیم سپاهان، در سخنانی کوتاه، از برگزاری این مراسم و توجهی که به بازیکنان خارجی تیمش شده است، تقدیر و از مدیران شهری حاضر در سالن درخواست کرد به شهرداری منطقه 10 که زادگاه اوست، توجه بیشتری داشته باشند.
میگوئل تکسیرا، گئورگی گولسیانی و کریستوفر کنت؛ سه خارجی تیم سپاهان نیز در سخنانی جداگانه از برگزاری این مراسم تشکر کردند. کنت که به همراه همسر و دو فرزندش در مراسم حضور داشت، مدعی شد شبی فوق العاده برای او و خانواده‌اش رقم خورده است.
آنیا هوسپیان، مربی بدن‌ساز تیم ملی والیبال بانوان، به نمایندگی از جامعه ارامنه از برپایی این مراسم ابراز خرسندی کرد و به سوابق ورزشی‌اش اشاره کوتاهی داشت.
رسول معتمدی هم که اخیرا به عنوان بهترین وزنه‌بردار سال 2012 در دسته 102 کیلوگرم انتخاب شده است، کسب افتخار در میادین بین‌المللی برای خوشحال‌کردن مردم را کار بزرگی عنوان کرد و مدعی شد قهرمانان برای اینکه به موفقیت برسند، سختی‌های زیادی را پشت سر می‌گذارند.
بخش پایانی این مراسم که به همت معاونت ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برپا شده بود، به تجلیل و اهدای هدایا به قهرمانان و مربیان اختصاص داشت؛ علاوه بر ورزشکارانی که به نام آن‌ها اشاره شد، یکتا جمالی و علیرضا مختاری به همراه رسول جزینی، محسن نصر اصفهانی و ابراهیم مؤمنی، مربیان اصفهانی که در المپیک و پاراالمپیک شاگردانشان موفق به کسب مدال‌های ارزشمندی شده‌اند، مورد تجلیل واقع شدند.تیم‌های والیبال بانوان و فوتسال کارکنان شهرداری اصفهان نیز اخیرا در مسابقات ورزشی کلان‌شهرها به عنوان قهرمانی دست یافته‌اند که در این مراسم از کادر فنی و بازیکنان آن‌ها تجلیل شد و رضا صادقی، سرمربی تیم فوتسال شهرداری اصفهان، به نمایندگی از این تیم‌ها، از حضور شهردار در این مراسم تشکر کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.