حذف اصفهانی‌ها از گردونه جام‌حذفی

سپاهان و ذوب‌آهن فرصت مسیر میان‌بر آسیایی را از دست دادند

با برگزاری دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی باشگاه‌های کشور، چهره هشت تیم راه‌یافته به مرحله یک‌چهارم مشخص شد و دو تیم اصفهانی با شکست برابر رقیبان از قطار این رقابت‌ها پیاده شدند. تیم سپاهان که برای سومین بار طی یک ماه اخیر در اراک به میدان رفته بود، در همان دقایق ابتدایی بازی، توسط فرشاد احمدزاده به گل رسید؛ اما این برتری تا پایان نیمه اول هم دوام نداشت و میلاد فخرالدینی در دقیقه 36 بازی را به تساوی کشاند.

سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

سپاهانی‌ها که برای مدعی‌بودن هم‌زمان در لیگ برتر و جام حذفی برنامه‌های زیادی داشتند، نیمه دوم را هجومی‌تر دنبال کردند و یک‌بار نیز تیرک دروازه تیم اراکی را به لرزه درآوردند؛ اما توپ‌های این تیم راه به دروازه نبرد تا تلاش دو تیم به وقت‌های اضافه کشیده شود.
در وقـت‌هـای اضـافـه بازی، بیشـتر توپ در میانه میدان در حرکت بود تا پس از تلاش 120 دقیقه‌ای، سرنوشت تیم صعودکننده به ضربات پنالتی کشیده شود. در ضربات پنالتی هم یاران محرم نویدکیا و رسول خطیبی پایاپای حرکت می‌کردند؛ اما پس از تساوی دو تیم در پنج ضربه پنالتی اول، کار به ضربه ششم رسید که توپ سروش رفیعی به تیر دروازه برخورد کرد و با گل‌شدن ضربه امید سینگ، تیم آلومینیوم راهی مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی شد.
تیم سپاهان در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال با توجه به محرومیت میزبانی در خانه در اراک از تیم پرسپولیس پذیرایی کرد و با باخت مقابل این تیم، فرصت صدرنشینی در پایان نیم‌فصل را از دست داد. این بار نیز اراک ایستگاه پایانی زردها در جام حذفی بود تا وداع زودهنگامی با این رقابت‌ها داشته باشند.
یاران محرم نویدکیا برای دومین سال متوالی در ضربات مرگ‌بار پنالتی از دور رقابت‌های جام حذفی کنار رفتند تا فرصت قهرمانی در جام حذفی را که با کسب پنج برد متوالی مهیا می‌شود، از دست بدهند.
زردپوشان اصفهانی پس از فصل 92-91 که موفق شدند با پیروزی در دیدار فینال برابر پرسپولیس جام قهرمانی را بالای سر ببرند، دیگر به دیدار فینال جام حذفی راه نیافته‌اند تا این فرصت میان‌بر برای تصاحب جام و کسب سهمیه آسیایی را از دست بدهند.
با کنار رفتن طلایی‌پوشان از جام حذفی، اینک لیگ برتر تنها مسیر تیم سپاهان برای آسیایی‌شدن در فصل آینده است و محرم نویدکیا و شاگردانش باید تمام تمرکزشان را روی مدعی تمام و عیار بودن در لیگ بگذارند تا شاید در این رویداد به حسرت چندین‌ساله هواداران پایان داده شود.

صعود سرخ‌ها از فولادشهر

عصر دیروز ورزشگاه فولادشهر میزبان دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و پرسپولیس بود که در پایان این دیدار نیز، دومین نماینده فوتبال اصفهان از گردونه جام حذفی کنار رفت.
ذوبی‌ها که در دیدار رفت لیگ برتر هم نتیجه را به سرخ‌پوشان تهرانی واگذار کرده بودند، برای جبران مافات آن نتیجه انگیزه‌های زیادی داشتند، به‌ویژه اینکه پس از باخت هفته پایانی پیکان برابر پرسپولیس که به قطعی‌شدن قهرمانی این تیم منجر شد، هواداران اصفهانی از مهدی تارتار دل‌خور بودند و حذف سرخ‌ها از جام حذفی می‌توانست نظر این گروه را در خصوص تارتار تغییر دهد، با این حال با اتفاق‌هایی که در مستطیل سبز به وقوع پیوست، این پیش‌بینی محقق نشد.
در 30 دقیقه ابتدایی بازی دو تیم موقعیت گل صدر درصدی نداشتند؛ اما سرخ‌های تهرانی در دقیقه 35 توسط وحید امیری به گل رسیدند تا در پایان نیمه اول برنده به رختکن بروند.
تیم ذوب‌آهن برای حذف‌نشدن از جام حذفی 45 دقیقه فرصت داشت و تصور می‌شد شاگردان مهدی تارتار برای گل زدن به آب‌وآتش بزنند؛ اما در عمل این سرخ‌ها بودند که دو بار دیگر توسط مهدی عبدی به گل رسیدند تا در پایان با نتیجه قاطع سه بر صفر راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شوند.
با حذف دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن از جام حذفی، این رویداد بدون هیجان خاصی برای فوتبال اصفهان دنبال خواهد شد.
در دیگر دیدارهای دیروز، تیم خیبر خرم‌آباد از سد تیم صنعت نفت‌آبادان عبور کرد و تیم مس کرمان نیز در رقابت با تیم فولاد خوزستان به پیروزی رسید تا دو تیم دسته یکی راهی مرحله بعد شوند.
در ادامه این رقابت‌ها، امروز تیم‌های نساجی مازندران و گل گهر سیرجان دیدار می‌کنند، تیم مس رفسنجان میزبان پدیده مشهد خــواهــد بــود، تـیـم‌هــای نــفـت مـسـجدسلیمان و خلیج‌فارس ماهشهر نیز برگزارکننده دیدار دیگر هستند و برنده جدال پیکان تهران و استقلال هم به مرحله یک‌چهارم جام حذفی راه پیدا می‌کند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.