تشکیل شورای مشورتی بانوان در شهرداری اصفهان

شهردار اصفهان: بانوان اصفهانی دست‌به‌کار ایده‌پردازی برای شهر شوند

شهردار اصفهان از تشکیل شورای مشورتی بانوان و ایجاد فرصتی برای استفاده از ظرفیت فکری و ایده‌پردازی همه بانوان شهر اصفهان خبر داد. علی قاسم‌زاده هم‌زمان با روز تکریم زنان در انقلاب اسلامی ایران در گفت‌وگو با برنامه رادیویی صدای شهر گفت: به مناسبت روز انقلاب اسلامی و زن این مژده را به مردم عزیز و به‌ویژه بانوان گرامی شهر اصفهان می‌دهم که با هدف استفاده از ظرفیت فکری بانوان، شورایی به نام شورای مشورتی بانوان در شهرداری اصفهان شکل گرفته است.

شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

 او اضافه کرد: این شورا ظرفیتی برای به اشتراک‌گذاری نظرهای همه بانوانی است که به شهر علاقه‌مند هستند و ایده‌ها و نقطه نظراتی برای بهبود شرایط آن دارند. شهردار اصفهان با بیان اینکه بانوان همشهری می‌توانند از طریق سامانه 137 شهرداری اصفهان نقطه‌نظرات خود را در این‌باره بیان کنند، اظهار کرد: این سامانه تلفنی نقطه‌نظرات دریافتی را مستقیما برای دبیرخانه شورای مشورتی ارسال می‌کند. قاسم‌زاده در پاسخ به اینکه ایده‌پردازی بانوان در چه حوزه‌هایی می‌تواند باشد، تأکید کرد: بانوان محترم می‌توانند در تمامی حوزه‌ها ایده بدهند؛ چنانکه تجربه به ما نشان داده است که زنان به دلیل ریزبینی و ظرافت نگاهی که دارند، مسائل را بهتر از مردان می بینند. گاهی اموری از چشم ما پنهان است که زن‌ها آن‌ها را به خوبی متوجه شده و انعکاس می‌دهند. درواقع آن‌ها هم ریزبین هستند و هم نگاه زیباشناسانه‌ای به مسائل دارند. بر همین اساس تجربه نشان داده است این هم‌فکری و تبادل نظر می‌تواند تا حد زیادی به اداره بهتر شهر کمک کند.او با یادآوری اینکه اصفهان از لحاظ زیبایی نسبت به دیگر شهرها سرآمد است، خاطرنشان کرد: همه ما باید کمک کنیم که این زیبایی روزبه‌روز بیشتر شود و اصفهان همچنان سرآمد شهرهای ایران و در رقابت با شهرهای برتر جهان باشد. شهردار اصفهان در پاسخ به این پرسش که استفاده از ظرفیت و توانمندی بانوان در سایر عرصه‌های عملیاتی، اجرایی و ایده پردازی در شهرداری اصفهان چگونه است، گفت: تجربه استفاده از ظرفیت‌های بانوان در امور شهرداری قبلا بوده و در حال حاضر نیز در سطح مدیران میانی، بانوان بسیار موفقی داریم. در عرصه اجرا هم خانم‌ها انصافا هرکجا وارد عرصه شده‌اند، موفق بوده‌اند. ما می‌توانیم در سطح ایده‌پردازی از اندیشه بانوان کمک بگیریم؛ همچنین می‌توانیم از تفکر بانوان برای سازندگی و نقد شهر بهره‌مند شویم.

ایجاد درگاه امور زنان و خانواده در پرتال شهرداری اصفهان

یکی از اعضای شورای مشورتی بانوان شهرداری اصفهان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، به تشریح روند تشکیل و فعالیت این شورا پرداخت. مرتضوی با اشاره به شعار انقلاب اسلامی در زمینه تکریم مقام زن و تحکیم بنیان خانواده گفت: حضور بانوان در همه عرصه‌های انقلاب نشان‌دهنده موفقیت جمهوری اسلامی ایران در بهره‌گیری از ظرفیت‌های فراوان این قشر بوده و زنان ما همواره از پیشروان نهضت اسلامی بوده‌اند. زنان نه‌تنها در پیروزی انقلاب اسلامی سهم بزرگی ایفا کردند، بلکه در طول تاریخ انقلاب، در تثبیت جمهوری اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی نیز حرف نخست را زدند و همواره با حضور خود در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و به‌ویژه در عرصه‌های علمی و فرهنگی، درخشان بودند. او با بیان اینکه در نگاه بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب، زنان دوشادوش مردان در انقلاب اسلامی و به ثمر رسیدن این نهضت نقش داشته‌اند، اعلام کرد: در این راستا شهرداری اصفهان نیز در یک رویکرد و نگاه جدید، شورای مشورتی بانوان را در حوزه زنان و خانواده به پیشنهاد شهردار محترم اصفهان ایجاد کرده است. مرتضوی ادامه داد: همکاران ما در این شورا همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا با کمک خدا و همراه با چشم‌انداز شهرداری اصفهان در دوره جدید و با شعار «اصفهان شهر زندگی» بتوانند با همراهی کارکنان شهرداری، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و به خصوص توانمندی‌های بانوان عزیز شهر اصفهان، قدم‌های نو و تازه‌ای را در عرصه فعالیت‌های شهری بردارند. تلاش خواهیم کرد برنامه‌های مفید و موثری را بر اساس روایت سومی که انقلاب و جمهوری اسلامی از زن دارد، طراحی و اجرا کنیم. این عضو شورای مشورتی بانوان شهرداری اصفهان در پایان این مژده را به همه بانوان شهر اصفهان داد که در یکی از اعیاد پیش رو، درگاه امور زنان و خانواده در وب‌سایت شهرداری اصفهان افتتاح می‌شود. او افزود:تلاش می‌کنیم طبق سیاست‌های شهرداری اصفهان راه ارتباطی بانوان با شهرداری به آسانی فراهم شود و آن‌ها بتوانند همه دغدغه‌های خود را درزمینه مدیریت شهری، بانوان و خانواده با ما در میان بگذارند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.