مربیگری فوتبال ساحلی کار هرکسی نیست

علی نادری، مربی تیم ملی: مدیر فنی فرش حداد هست

تیم فرش حداد همانند چند فصل گذشته نماینده فوتبال ساحلی اصفهان در لیگ برتر باشگاهی کشور خواهد بود؛ اما برخلاف فصول قبل نام علی نادری به‌عنوان سرمربی این تیم ذکر نشده است. نادری که از ملی‌پوشان باسابقه فوتبال ساحلی کشور به شمار می‌آید، پس از پایان دوران ورزش حرفه‌ای، به‌طور رسمی به جرگه مربیان این رشته پیوست و در حال حاضر یکی از مربیان باتجربه این رشته محسوب می‌شود که با نظر کمیته فوتبال ساحلی، مربیگری تیم ملی را نیز برعهده‌گرفته است. به بهانه در پیش‌بودن فصل جدید لیگ برتر فوتبال ساحلی، گفت‌وگویی با نادری داشتیم که در ادامه می‌خوانید:

یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
گویا در رسانه‌ها اعلام‌شده بود از سرمربیگری تیم فرش حداد استعفا کرده‌اید؟
نه، اصلا بحث استعفا نبوده است. با توجه به اینکه به‌عنوان مربی تیم ملی انتخاب‌شده‌ام، نمی‌توانم در جایگاه سرمربی با تیم فرش حداد همکاری داشته باشم و در سمت مدیر فنی بر امور این تیم نظارت دارم. علاوه بر مربیان سابق تیم، مجید هاشمی نیز که پیش‌تر بازیکن تیم ملی بوده، به کادر فنی تیم اضافه شده است.
از لیگ چه خبر؟
طی جلسه‌ای که اخیرا برگزار شد، قرار است هفته اول فصل جدید لیگ برتر فوتبال ساحلی از نهم خرداد با حضور ده تیم به‌صورت رفت‌وبرگشت آغاز شود.
تیم فرش حداد با چه شرایطی در لیگ حضور پیدا خواهد کرد؟
در رشته فوتبال ساحلی به‌جز یکی‌دو باشگاه که در رده پایه و جوانان فعالیت دارند، دیگران در این بخش فعالیتی ندارند که از این بابت فوتبال ساحلی ما و تیم ملی متضرر می‌شود؛ از این بابت طی سال‌های اخیر بسیار عقب‌افتاده‌ایم و به دلیل اینکه بازیکن‌سازی نشده، بعد از نسل بازیکنان شاخص، بازیکن خوب دیگری پرورش نیافته است. رشته فوتبال ساحلی ازلحاظ فنی با دیگر رشته‌های فوتبالی متفاوت است و یک بازیکن چند سال زمان می‌برد تا در این رشته جا بیفتد. باشگاه فرش حداد از چند سال قبل تصمیم به کار ریشه‌ای و اصولی در رشته فوتبال ساحلی گرفت و تمرکز روی نیروهای جوان و بومی بود و انتظار می‌رود آینده درخشانی در انتظار این تیم و بازیکنان پرورش‌یافته آن باشد.
امسال تیم فرش حداد برای بازی کدام زمین را انتخاب کرده؟ بازهم از استان خارج می‌شوید؟
نه برای فصل آینده از استان خارج نمی‌شویم و زمین ساحلی تیران برای محل برگزاری دیدارهای تیم ما انتخاب‌شده است؛ البته این زمین استانداردهای موردنیاز را ندارد؛ اما مسئولان قول داده‌اند تا قبل از شروع لیگ، شرایط را برای میزبانی فراهم کنند. تأکید ما برای بازی در زمینی در مرکز استان بود؛ اما متأسفانه زمین نداشتن اصفهان دردسر بزرگی برای تیم ما شده است و در طول برگزاری لیگ هم بعد مسافت و رفت‌وآمد از تمرینات به تیران و بالعکس مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد؛ اما به‌هرحال چاره‌ای نبود.
از تیم ملی فوتبال ساحلی چه خبر؟ چه رویدادهایی پیش رو دارید؟
هفته آینده جلسه‌ای با مسئولان کمیته ساحلی خواهیم داشت تا درباره برنامه آینده تیم ملی و برنامه‌ریزی برای اردوهای تیم ملی با توجه به برگزاری مسابقات لیگ برتر تصمیم‌گیری کنیم. تیم ملی فوتبال ساحلی آبان باید در جام بین‌قاره‌ای شرکت کند و برای آماده‌سازی تیم ملی، یکی دو بازی دوستانه خواهیم داشت؛ اما برنامه اصلی تیم ملی برای مسابقات انتخابی تیم ملی در اسفندماه است که اهمیت زیادی برای ما دارد.
با توجه به اینکه مدرس فوتبال ساحلی فدراسیون هستید، فکر می‌کنید درزمینه پرورش مربی اقدامات لازم انجام‌شده است؟
تا قبل از شیوع کرونا، اوضاع تقریبا خوب پیش می‌رفت و کلاس مربیگری آسیایی و دوره‌های داخلی برگزار می‌شد؛ اما طی چند سال اخیر این روند متوقف‌شده و نیاز است کمیته فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال برای بحث آموزش اقدامات جدی انجام دهد.
مربیانی که در حوزه فوتبال فعالیت دارند، می‌توانند در رشته فوتبال ساحلی هم وارد شوند؟
همان‌طوری که اشاره کردم، فوتبال ساحلی یک‌رشته متفاوت است و باید افرادی که این رشته را بازی کرده‌اند و با آن آشنایی کامل دارند، به مربیگری آن ورود کنند. کسانی که فوتبال ساحلی بازی نکرده‌اند، صرف گرفتن یک مدرک برای مربیگری آن اقدام نکنند و بهتر است سمت این رشته نیایند؛ چون فوتبال ساحلی یک‌رشته تخصصی است و هرکسی نمی‌تواند در این رشته مربیگری کند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.