از مدیران انقلابی و پاک‌دست در مناصب استفاده شود

پیــام مـــردم در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده از مدیران انقلابی بود؛ باید قدر این فرصت و اشاره مردم را بدانیم

اصفهان در شمار آلوده‌ترین شهرهای ایــران قــرار دارد و در ایــن راستـــا لزوم برنامه‌ریزی برای پیشگیری از آلودگی هوا یکی از موضوع‌هایی است که در دستور کار شورای اسلامی شهر اصفهان قرار گرفته است. دراین‌خصوص کمیسیون فــرهنــگی اجتمـــاعی ورزشــــی شـــــورا پیش‌قدم شده است تا به کمک دیگر کمیسیون‌ها راه‌حلی برای معضلات ناشی از آلودگی ارائه دهد. یکی از درخواست‌های رئیــس کمیـسیـون فرهنــگی اجتمـــاعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان این است که از شهردار درخواست کرده است توجه ویژه‌ای به پدیده آلودگی هوا داشته باشد.

چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
حجت‌الاسلام منوچهر مهروی‌پور معتقد است در این رابطه نیازمند یک برنامه مدون برای ترافیک و حمل‌ونقل اصفهان هستیم. او در ادامه با اشاره به موضوع عدالت در توزیع یارانه‌ها گفت: این روزها شاهد یک اتفاق ویژه در راستای عدالت در توزیع یارانه‌ها و حمایت از مصرف‌کنندگان هستیم؛ اقدامی جهادی و انقلابی که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.
حفظ آرامش معیشتی مردم با توزیع عادلانه یارانه‌ها
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: از نیازهای این طرح، حفظ آرامش معیشتی مردم به‌عنوان ستون اصلی و رکن رکین اجرای این طرح است. در این رابطه باید به‌گونه‌ای اقدام شود که کالاها و اقلام موردنیاز به‌مــوقع و به‌وفـــور در بــازارهــا تــوزیع شود. مهروی‌پورگفت: در یکی از لوایح، در خدمت مدیر سازمان میدان‌ها بودیم که شـــایسته است از همـــت ایشـــان، معاونان و شاغلان بازارهای مرتبط با شهرداری تشکر کنیم که به‌رغم موضوع‌ها، اقدامات مؤثری را در این راستا انجام دادند، اما نیاز است در کوتاه‌ترین زمان‌ممکن ساختار استفاده از کالابرگ الکترونیک فراهم شود. او ادامه داد: یکی از نکات مهم این طرح که باید رعایت شود، اطلاع‌رسانی دقیق، درستو کافی است که گفت‌وگوی مستقیم میان مسئولان اقتصادی، به‌ویژه رئیس‌جمهور با مردم باید رقم بخورد؛همان‌طور که رئیس‌جمهور بارها با مردم گفت‌وگو و ابعاد طرح را شفاف‌سازی کردند؛ همچنین حضور ایشان در میان مردم در میدان بهمن تهران و اطمینان ‌دادن برای اتفاقات خوب، بسیار زیبا بود. 
افزایش حضور مسئولان شهری و  استانی در میان مردم
مهروی‌پور گفت: در راستای جهاد تبیین، درخواست می‌کنم که مسئولان شهری و استانی در میان مردم بیشتر حاضر شوند و با آن‌ها گفت‌وگوی مستقیم انجام دهند. در خبرها خواندیم که استاندار زنجان در یکی از هیئت‌های طراز حاضرشده و به شبهات پاسخ گفته است. او افزود: از مجموعه‌های فرهنگی و مردمی دعوت می‌کنم که شرایط حضور مسئولان را فراهم کنند؛ آن‌ها نیز حاضر شوند و در پاسخ‌گویی به شبهات اقدامات لازم را انجام دهند. رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در روزهای آتی شاهد حضور رئیس‌جمهور در اصفهان خواهیم بود. قطعا مطالبات به سمع و نظر ایشان خواهد رسید. مهروی‌پور تأکید کرد: شورای ششم نیز مجموعه مطالبات را به نگارش درآورده که تقدیم خواهد شد. 
بی‌توجهی و بی‌مهری به اصفهان
مهروی‌پور ادامه داد: سال‌هاست به اصفهان بی‌توجهی و بی‌مهری شده و امیدواریم حضور آیت‌الله رئیسی باعث خیر باشد و اتفاقات ویژه‌ای را در شهر و استانمان شاهد باشیم. 
او خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین معضلات ما، موضوع آب و زاینده‌رود است که رابطه مستقیم با هویت، تاریخ و تمدن هزاران‌ساله اصفهان دارد. به‌دنبال جاری‌بودن آب در زاینده‌رود هستیم، اما این صرفا به‌علت یک اقــدام لــوکس و تـــوسعه گـــردشگری نیست؛ ما به‌دنبال حفظ یک تمدن و جلوگیری از بحران‌های زیست‌محیطی هستیم. رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: همکاران بنده با همراهیمسئولان شهری از برخی نقاط حادثه‌دیده براثر فرونشست زمینبازدید کردند. این‌ها یکی از چندموردی است که براثر بحران‌های زیست‌محیطی رقم خورده است.
توجه به ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای
مهروی‌پور در ادامه با اشاره به موضوع ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای گفت: جلسه ویژه‌ای در کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی با حضور تمام اعضا در باب احیای فعالیت‌های ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای داشتیم. او افزود: تا چندسال قبل دبیرخانه ورزش پهلوانی را در اصفهان به‌عنوان پایتخت ورزش پهلوانی داشتیم که مدتی است که این دبیرخانه غیرفعال است؛ بنابراین درخواست می‌شود دوستان همت کنند تا این دبیرخانه احیا شود و ما شاهد افزایش سرانه ورزش باشیم و هم روحیه پهلوانی در شهر ما ساری و جاری شود. او با بیان اینکه در حوزه عمرانی نیازمند سامان‌دهی ویژه‌تری هستیم، گفت: در سال‌های گذشته شاهد بودیم که شهر یک کارگاه عمرانی بود و هرروز شاهد افتتاح پروژه‌های مختلفی بودیم؛ نیاز است این اتفاقات بار دیگر رقم برخورد. مهروی‌پور خاطرنشان کرد: مدیران تمام تمرکز خود را بر فعالیت‌های عمران بگذارند و به رینگ چهارم و خط دوم مترو توجه داشته باشند.امیدواریم به‌صورت هفتگی گزارشی از روند پیشرفت این پروژه‌ها به مردم ارائه شود. رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به معضل ترافیک تصریح کرد: 
با بازگشایی بدون‌برنامه مدارس، شاهد موج عجیب ترافیک در شهر هستیم. این مسئله ابتدا فقط صبح‌ها بود، اما اکنون در عصر و شب هم این ترافیک را می‌بینیم؛ بنابراین در کنار اجرا، نظارت و پایش ویژه‌ای نیز باید بر این معضل صورت گیرد.
بی‌انصافی است که بگوییم کاری انجام نشده است
مهروی‌پور گفت: یکی از شعارهای این دوره رسیدگی به محلات مناطق پانزده‌گانه شهر، به‌ویژه مناطق کم برخوردار است. بی‌انصافی است که بگوییم کاری انجام‌نشده، اما باید به‌دنبال اقدام عملی در این محلات باشیم.60روز از سال گذشت و مردممنتظر اقدام و عمل هستند. او خاطرنشان کرد: در بازدید میدانی از مناطق کم‌برخوردار، مردان و زنانیدیدیم که نه‌تنها طرح مشکل می‌کردند؛ بلکه راهکارهای مناسبی نیز برای رفع موضوع بیان می‌کردند؛ بنابراین خوب است که با مطالعه فنی و اجرایی، بن‌بست‌های چندساله را برطرف کنیم. 
استفاده از مدیران انقلابی در مناصب
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به نشست روزهای اخیر با حضور معتمدان، مؤثران، نخبگان، خبرگان و روحانیون منطقه ۸ گفت: نکات خوبی در این جلسه مطرح شد و ان‌شاءالله بن‌بست‌های این منطقه به‌زودی رفع شود. مهــروی‌پور گفــت: پیــام مـــردم در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده از مدیران انقلابی و پاکدست بود که باید قدر این فرصت و اشاره مردم را بدانیم و هرچه از دستمان برمی‌آید انجام دهیم. یک‌سال از فرصت ایجادشده گذشت؛ چشم برهم بزنیم، فرصت باقی‌مانده نیز می‌گذرد و ما می‌مانیم و میزان و سنجش عمل در این دنیا و آن دنیا.
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.