ضرورت رفع مهجوریت از رشته گلف

چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
سرمربی تیم ملی گلف دختران معتقد است علاقه‌مندی سلبریتی‌ها به رشته گلف اتفاق خوبی است که می‌تواند به شناخت بیشتر مردم از این رشته و رفع مهجوریت آن کمک کند.زهره هژبرپور که به‌تازگی از سوی فدراسیون گلف، هدایت تیم ملی امید را برعهده‌ گرفته است، تأکید دارد که گلف ایران و اصفهان جایگاه بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده است.به گفته او، در مقطعی گرایش آقایان به رشته گلف بیشتر بود؛ ولی در حال حاضر حضور پررنگ‌تر بانوان در رده‌های سنی متفاوت حتی تا 50 سال نشان‌دهنده گرایش این قشر به ورزش گلف است.
سرمربی تیم ملی گلف دختران می‌گوید: «در اصفهان آن‌طور که بایدوشاید این ورزش شناخته‌شده نیست و چندان به این ورزش بها داده نشده و زیاد شاهد پیشرفت آن نبوده‌ایم؛ اما با همین تعداد کم جامعه این رشته، ورزشکاران مدال‌آوری دارد.»
او ادامه می‌دهد: «اگر در اصفهان هم مثل شهرهای دیگر تبلیغات و جذب داشته باشیم، ظرفیت کسب جایگاه‌های برتر در تورنمنت‌های مختلف را داریم.»هژبرپور تأکید می‌کند: «گلف ورزشی است که هماهنگی جسم و روح به‌طور هم‌زمان در ورزشکار اتفاق می‌افتد.»
او با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان از ورزش گلف حمایت کمی دارد، می‌گوید: «با رایزنی‌های اخیر، جلسه‌ها و نشست‌هایی برگزار شده است و شاهد اتفاق‌های بهتری در این رشته هستیم؛ اما بازهم انتظار داریم بازخوردهای مثبت این دیدارها و نشست‌ها را در بهبود وضعیت گلف ببینیم.»این مربی گلف تصریح می‌کند: «زیرساخت گلف به خاطر تحریم‌ها و به دلیل اینکه گلف به‌عنوان یک ورزش سرمایه‌داری در بین مردم جاافتاده است، چندان مطلوب نیست. زیرساخت لازم را نیز نداریم. زمین‌های گلف در تمام شهرهای ایران، خاکی است یا حتی زمین مناسب این رشته را ندارند. تنها زمین چمن خوب آن در تهران واقع شده است.»آن طور که هژبرپور می‌گوید، تیم ملی گلف بانوان در دو رده سنی زیر 18 سال و 18 تا 23 سال فعالیت دارد و مربیان تیم ملی تلاش دارند نیروهای جوان را به سمت این ورزش هدایت کنند.
او بر این باور است که برگزاری اردوهای مختلف بسیار می‌تواند در ایجاد اعتمادبه‌نفس ورزشکاران اثرگذار باشد؛ همچنین برگزاری اردوها در زمین چمن تهران، باعث می‌شود بازیکنان ازلحاظ روانی به سطحی برسند که شرایط شرکت در مسابقات برون‌مرزی را داشته باشند.
هژبرپور حضور سلبریتی‌ها در ورزش گلف و مینی‌گلف را اتفاق مثبتی قلمداد می‌کند و می‌گوید: «به‌واسطه حضور این افراد معروف، رشته گلف به مردم بهتر شناسانده می‌شود. امیدوارم روزی را ببینیم که دغدغه اصلی ما در گلف، شناخت این ورزش به مردم نباشد؛ بلکه کسب جایگاه و پیشرفت در این حوزه باشد؛ زیرا 90درصد مردم این رشته را نمی‌شناسند و فعلا دغدغه اول معرفی این رشته به مردم است.»/ اصفهان‌زیبا
 

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.