بردهای دو گُله در حساب سپاهان

بررسی عملکرد نفربه‌نفر سپاهانی‌ها در مقابل نساجی

در فوتبالی که قهرمان با تفاوت در تعداد امتیاز مشخص می‌شود، شاید انجام بازی زیبا و تماشاگرپسند آن‌چنان در اولویت نباشد و به‌همین‌خاطر سپاهان بعد از اینکه توانست در هفته اول با یک نمایش خوب و تحسین‌برانگیز استقلال را در خانه خودش مغلوب کند، این بار در برابر نساجی آن تیم مقتدر در هفته اول نبود و با تکیه بر دو گلی که در نیمه اول به ثمر رساند توانست دومین برد متوالی خودش را جشن بگیرند.

شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
حضور هواداران در استادیوم نقش‌جهان نکته مهم بازی سپاهان و نساجی بود و تماشاگران طلایی‌پوش با تشویق‌های خودشان نشان دادند که امسال پشتیبان و همراه مورایس و بازیکنان تیمشان خواهند بود. این پیروزی باعث شد تا سپاهان همچنان صدرنشین رقابت‌های لیگ‌برتر باشد و بدون شک با شناختی که سرمربی پرتغالی سپاهان از بازیکنان تیمش به‌دست می‌آورد در هفته‌های آینده سپاهان بسیار منسجم‌تر و باثبات‌تر بازی خواهد کرد.
 
رشیـد مظــاهــری:
هــرچنــد کــه سپـاهــان سه‌امتیاز را به‌حساب خودش واریز کرد؛ اما مظاهری روز پرماجرایی را پشت سر گذاشت و جدا از واکنش نه‌چندان به‌موقعش بر روی گل نساجی، اگر داور مسابقه کمی سختگیر بود، اشتباه او در کنترل توپ و در ادامه برخوردش با مهاجم نساجی، می‌توانست منجر به اخراجش شود که این موضوع روند بازی را تغییر می‌داد؛ اما مظاهری خوش‌شانس بود که اشتباهش با جریمه داور روبه‌رو نشد.
 
 نیلسون جونیور: 
عجیب بود که بعد از نمایش خوب دانشگر در بازی مقابل استقلال، خط دفاعی سپاهان دستخوش تغییرات شود و جونیور بتواند به ترکیب اصلی برسد؛ بااین‌حال دومدافع خارجی سپاهان مأمور محافظت از قلب خط دفاعیاین تیم شدند که البته بر روی گل ناهماهنگ عمل کردند تا دروازه رشید مظاهری باز شود.
 
 رناتو داسیلویرا:
 به‌نظر می‌رسد در افکار مورایس، نام داسیلویرا به‌عنوان مدافع اصلی و فیکس سپاهان به ثبت رسیده و او دومین بازی متوالی خودش را هم در ترکیب سپاهان انجام داد؛ البته اگر قرار به انجام تغییرات فراوان در خط دفاعی سپاهان باشد، این بازیکن شاید هفته‌ها زمان لازم داشته باشد تا بتواند با مدافعان کناری خودش هماهنگ شود.
 
 رامین رضاییان:
گلی که در هفته گذشته وارد دروازه استقلال کرد، هم اعتمادبه‌نفس او را در ترکیب سپاهان افزایش داده و هم محبوبیتش را نزد هواداران بالا برده است؛ ولی  او باید بداند که در جریان بازی کنترل بیشتری بر روی اعصابش باید داشته باشد تا با گرفتن کارت‌های زرد بی‌دلیل کار را برای خودش و سپاهان سخت نکند.
 
 امید نورافکن:
مدافع چپ سپاهان در نیم‌فصل دوم نفوذ کمتری به درون محوطه جریمه حریفان دارد و بازی‌کردن علی‌نژاد در پست هافبک چپ باعث شده وظایف دفاعی نورافکن بیشتر از گذشته باشد. این موضوع شاید به‌نوعی او را در درون زمین خودی نگه ‌داشته و نورافکن به نسبت فصل گذشته کمتر به چشم دوربین‌های تلویزیونی می‌آید.
 
مسعود ریگی: 
بعد از نیمکت نشینی‌های فصل گــذشته به‌نظــر می‌رســد که ریگــی توانسته اعتماد سرمربی پرتغالی سپاهان را به‌دست بیاورد و در برابر نساجی هم به‌خوبی توانست کمربند خط میانی تیمش را در غیاب محمد کریمی تقویت کند.
 
 مانوئل فرناندز: 
فرناندز خوش‌شانس بود که کریمی در تمرینات مصدوم شد تا نوبت به بازی فیکس او برسد و البته این بازیکن پرتغالی با وجود اینکه به‌نظر می‌رسد یک بازیکن ۹۰ دقیقه‌ای نیست، خیلی زود جواب اعتماد سرمربی تیمش را داد و به‌نوعی گل‌زدن با سر را یاد یاسین سلمانی و مقانلو داد تا محبوبیتش بین هواداران سپاهان بیشتر شود.
 
 محمدرضا حسینی:
با حضور هافبک‌های زیادی که در لیست سپاهان قرارگرفته‌اند حسینی کاری بسیار سخت برای قرار گرفتن در ترکیب فیکس تیمش دارد؛ با ‌وجود این در برابر نساجی نمایش خوبی داشت و یکی‌دو بار هم با ارسال‌های دقیق خودش فرصت را برای گل‌زنی بقیه بازیکنان سپاهان فراهم کرد.
 
 محمد علی‌نژاد: 
 او در بازی هفته اول مقابل استقلال نمایش بسیار خوبی داشت؛ اما نتوانست این عملکرد را در برابر نساجی تکرار کند و درنهایت هم جایش را به بازیکن خارجی سپاهان داد. در بازی علی‌نژاد نوعی عجله و شتاب دیده می‌شود که او باید سعی کند این موضوع را در تمرینات حل کند و بتواند در کنار نورافکن، یک زوج خطرناک در سمت چپ سپاهان بسازد.
 
 یاسین سلمانی:
 بستن بازوبند کاپیتانی سپاهان در این سن افتخار کمی برای بازیکنی مثل یاسین سلمانی نیست؛ ولی بدون شک هواداران سپاهان خوشحال‌اند که این بازوبند بر روی بازوی بازیکنی بسته‌شده که از آکادمی سپاهان به لیست بزرگ‌سالان اضافه‌شده است. سلمانی با حرکتی تکنیکی گلی سه امتیازی را برای سپاهان به ثمر رساند؛ اما در نیمه‌دوم ضربه سر بی‌دقتی را به سمت دروازه نساجی زد.
 
شهریار مغانلو:
با اینکه برای گل‌زنی بیشترین نگاه‌ها در ابتدای لیگ به سمت شهریار مغانلو بوده؛ اما مهاجم اصلی سپاهان در دو مسابقه اخیر تیمش موفق به زدن گل نشده و همین موضوع شاید از لحاظ روانی فشار بسیار زیادی را به او وارد کند که این مسئله را می‌توان در واکنش‌های مغانلو دید؛ البته شهریار در بازی مقابل نساجی کار خودش را انجام داد و با ارسال یک پاس گل دقیق به هافبک پرتغالی سپاهان، اجازه داد خیلی زود گل خورده تیمش جبران شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.