شانس در خانه ذوب‌آهن را زد

بررسی عملکرد نفربه‌نفر ذوب‌آهنی‌ها در مقابل گل‌گهر
نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی برای ذوب‌آهن تمام شد که شاگردان لوکا بوناچیچ در هفته آخر خوش‌شانس بودند که بعد از ۱۹ سال حضور مستمر در بالاترین سطح فوتبال ایران، کابوس سقوط را در پیش چشم خودشان ندیدند. باخت خانگی در مقابل گل‌گهـر سیرجان در شرایطی «گودبای»بازی لوکا بوناچیچ را رقم زد که اگر چهارصد کیلومتر آن‌طرف‌تر سپاهان یقه پیکان را نگرفته بود و سایپا هم می‌توانست از پرسپولیس امتیاز بگیرد، ذوب‌آهن در رقابتی شانه‌به‌شانه با پارس جنوبی جم قرارگرفته بود و هیچ تضمینی وجود نداشت که قرعه سقوط با یک گل کمتر یا بیشتر به نام ذوب‌آهن دربیاید. 
 
شنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۹
بااین‌حال، سرنوشت ذوب‌آهن در لیگ امسال به دست سایر رقبا رقم خورد و اصفهانی می‌توانند از همین امروز به فکر بستن تیمی قدرتمند برای حضور در فصل بیستم لیگ باشند. البته عملکرد بازیکنان ذوب‌آهن در این بازی خوب نبود و سبزپوشان نمره قبولی در مقابل گل‌گهر نگرفتند. 
یوسف بهزادی: در لیگی که سیدحسین حسینی متخصص دریافت گل‌های از راه دور و ناگهانی بوده، نوبت به یوسف بهزادی رسید تا او هم قربانی آرپی‌جی‌های پشت محوطه جریمه شود. البته شوت بازیکن گل‌گهر بسیار دقیق و تقریبا غیرقابل‌مهار بود، اما بهزادی برروی گل‌های بعدی و به‌خصوص گل سوم می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد. با نمایشی که دروازه‌بانان ذوب‌آهن در این فصل داشتند، اولویت اول ذوب‌آهن برای فصل بعد باید خرید یک گلر سرحال و آماده باشد.
وفا هخامنش: مدافع بلندقامت ذوب‌آهن هرچقدر که بر روی ارسال‌ها و توپ‌های هوایی قابل‌اعتماد است، در مقابل، بر روی زمین آسیب‌پذیر بوده و چرخش‌های بی‌نتیجه او درصحنه گل دوم گل‌گهر این ضعف را نمایان کرد. هخامنش که برای یک نیم‌فصل بازیکن ذوب‌آهن بود، شاید در صورت ماندن در اصفهان بتواند جای خالی مدافعان جداشده ذوب‌آهن را پر کند.
محمد نژادمهدی: وقتی تیمی در مقابل یکی از معمولی‌ترین تیم‌های لیگ برتر سه گل دریافت کرده باشد، مطمئنا مدافعان تیم بازنده عملکرد خوبی نداشته‌اند و به همین خاطر، محمدنژاد مهدی نتوانست به‌خوبی خط دفاعی تیمش را در مقابل گل‌گهر هدایت کند.
 این بازی شاید ضعیف‌ترین نمایش نژادمهدی در دوران پساکرونا هم بود و فصل ذوب‌آهن را با باخت تمام کرد.
فرشاد محمدی‌مهر: به نسبت بازی‌های قبلی ذوب‌آهن نمایش بهتری در ترکیب تیمش داشت و با دوندگی زیاد در سمت راست زمین به‌نوعی جور بی‌انگیزگی دانیال اسماعیلی‌فر را هم کشید. محمدی‌مهر امسال در ترکیب ذوب‌آهن یک بازیکن کامل نبود، اما ظرفیت لازم برای فصل بعد ذوب‌آهن را دارد.
مسعود ابراهیم‌زاده: سمت راست زمین گل‌گهر بسیار قوی‌تر از سمت چپش بود و به همین خاطر ابراهیم‌زاده در تمام جریان بازی تحت‌فشار بازیکنان آبی‌پوش قرار داشت. به‌هرحال ابراهیم‌زاده بازیکن باکیفیتی است و می‌تواند در سمت چپ دفاع ذوب‌آهن همچنان گزینه اصلی باشد.
دانیال اسماعیلی‌فر: از وقتی‌که فکر و ذکرش به سمت جدایی از ذوب‌آهن معطوف شد، دیگر آن بازیکن همیشگی برای ذوب‌آهن نبود و در بازی آخر فصل هم نمایشی ضعیف داشت تا در اواسط نیمه دوم تعویض شود. اسماعیلی فر در باشگاه ذوب‌آهن چهره شد و هرکجا غیر از ذوب‌آهن بازی کند، همچنان مدیون فوتبال اصفهان خواهد بود.
حمید بوحمدان: بوحمدان هم در روزی که حدادی‌فر کیفیت لازم را نداشت نتوانست نمایش خوبی داشته باشد. با‌وجوداین، بوحمدان جزو سه بازیکن باثبات ذوبی‌ها در فصل بوده و همچنان قابلیت بازی در اصفهان را دارد.
مهدی مهدی‌پور: درباره او هم گفته می‌شود که پیشنهادهایی از تیم‌های پایتخت دارد و همین موضوع از مهدی پور یک بازیکن معمولی در ترکیب ذوب‌آهن ساخته است. مهدی پور اگر بخواهد در اصفهان بماند باید بیشتر از این‌ها تلاش کند و اگر می‌خواهد از اصفهان برود باید به فکر تلاش بیشتر باشد.
قاسم حدادی فر: کاپیتان ذوب‌آهن در آخرین بازی فصل، آن بازیکن همیشگی نبود و نتوانست موقعیت لازم را برای مهاجمان ذوب‌آهن بسازد. حدادی فر حتما یک سال دیگر هم در خدمت ذوب‌آهن خواهد بود و می‌تواند این فصل کابوس‌وار را به دست فراموشی بسپارد.
احسان پهلوان: پهلوان در مقابل گل‌گهر بسیار پرتلاش بود و سعی کرد آخرین بازی فصل را با خاطره‌ای خوش تمام کند، ولی به‌هرحال پهلوان هم شرایط مشخصی برای سال آینده ندارد و باید تصمیمی مناسب برای سال آینده بگیرد.
دارکو بیدوف: بعد از دوران پساکرونا کم‌کم جای قبلی خودش در ترکیب ذوب‌آهن را پیدا کرد و دو گلی که به گل‌گهر زد فصل را برای بیدوف به‌خوبی تمام کرد. قانون جدید سازمان لیگ مبنی بر عدم جذب بازیکن خارجی می‌تواند بیشترین ضرر را به بیدوف و ذوب‌آهن بزند و اصفهانی‌ها باید سعی کنند این بازیکن باکیفیت را حفظ کنند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.