رقابت نیمکت در ذوب‌آهن

لوکا از باشگاه اصفهانی رفت و بحث جانشینی‌اش بالا گرفت

حضور دوباره لوکا در فوتبال اصفهان به طول نینجامید و پرونده این مربی کروات پس از هشت بازی که به‌طور رسمی روی نیمکت ذوب‌آهن نشسته بود، بسته شد تا پرونده سرمربی جدید در این باشگاه باز شود. پس‌ازاینکه علیرضا منصوریان لیگ هجدهم را با رتبه ششمی با ذوب‌آهن به پایان برد، برای لیگ نوزدهم تردیدی برای ادامه همکاری با او وجود نداشت و باوجود تغییرات مدیریتی در باشگاه اصفهانی، نیمکت منصوریان مستحکم باقی ماند. نتایج کسب‌شده ذوب‌آهن و منصوریان در نیم‌فصل اول رضایت مدیران باشگاه و هواداران را به همراه نداشت و به این مربی اولتیماتوم داده شد؛ اما این مربی نتوانست به حدنصاب امتیاز داده‌شده دست پیدا کند تا پس از یک نیم‌فصل از تیم اصفهانی جدا شود.

سه شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۹
زمانی که هیئت‌مدیره باشگاه به علیرضا منصوریان بابت نتایج ضعیف این تیم اولتیماتوم داد، حسن استکی نیز به کادر فنی اضافه شد که برخی او را گزینه تحمیلی باشگاه می‌دانستند، اما خودش این موضوع را رد کرد. استکی پس از جدایی منصوریان در بازی با سایپا روی نیمکت این تیم نشست که متحمل باخت شد. پس از جدایی منصوریان، گزینه‌های متعددی برای جانشینی او مطرح شد تا اینکه به‌یک‌باره اعلام شد میودراگ رادولویچ به‌عنوان سرمربی جدید سبزپوشان معرفی شده است. این مربی مونته‌نگرویی که سابقه کار در چند کشور آسیایی را دارد، تنها در پنج بازی روی نیمکت ذوب‌آهن نشست و بد هم نتیجه نگرفت. پس‌ازاینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا رأی به تعطیلی موقت لیگ داده شد، سرمربی ذوبی‌ها به کشورش بازگشت اما در مقطعی که تصمیم به ازسرگیری لیگ گرفته شد، رادو بر سر تمرینات تیمش حضور نیافت. در ابتدا دلیل این تأخیر محدودیت‌های پروازی اعلام می‌شد اما در ادامه رادو با صراحت اعلام کرد حاضر به بازگشت به ایران نیست.
در آن مقطع گفته می‌شد ذوب‌آهن از این مربی بابت عدم انجام تعهداتش غرامت خواهد گرفت، اما دیروز خبرگزاری ایسنا مدعی شد با توجه به قرارداد باشگاه ذوب‌آهن با لوکا بوناچیچ، رادو خواهان دریافت رقم کل قراردادش شده است تا از این بابت فشار سنگینی به تیم اصفهانی وارد شود، البته هنوز مدیران باشگاه ذوب‌آهن در این خصوص اظهارنظر صریحی نکرده‌اند.
این مربی اصفهانی که در کادر فنی رادولویچ هم حضور داشت، پس از جدایی او در بازی با شهر خودرو نیز به‌عنوان نفر اول حضور داشت که این‌بار هم تیم مغلوب شد.
ذوبی‌ها برای 9 هفته پایانی لیگ به سراغ لوکا بوناچیچی رفتند که بدون احتساب بازی با شهر خودرو، مجموع حضور او روی نیمکت ذوب‌آهن به هشت‌بازی رسید. لوکا با تیم ذوب‌آهن عملکرد قابل قبولی نداشت و تیم تا مرز سقوط نیز پیش رفت که این موضوع مدیران باشگاه را به فکر جذب رحمان رضایی به‌عنوان مدیرفنی انداخت و دو بازی پایانی تیم رضایی با این عنوان در کنار تیم بود.
عصر روز یکشنبه خبری منتشر شد که بر مبنای آن لوکا بوناچیچ با احمد جمشیدی، سرپرست تیم فوتبال ذوب‌آهن دیداری داشته و طرفین برای قطع همکاری به توافق رسیده‌اند. شنیده‌شده که ذوب‌آهن برای هشت‌بازی، ماهانه ٢٠ هزار دلار به لوکا بوناچیچ پرداخت کرده و اگر بر مبنای این توافق دریافتی لوکا پرداخت شده باشد، قاعدتا مشکلی از بابت مرد بداخلاق کروات وجود نخواهد داشت. زمانی که رحمان رضایی به‌عنوان مدیر فنی ذوب‌آهن معرفی شد، رسانه‌ها این انتخاب را مقدمه‌ای برای سرمربیگری او در تیم اصفهانی عنوان کردند. رضایی که از تیم ذوب‌آهن به تیم ملی رسید و اولین لژیونر ایران در ایتالیا و تیم پروجا بود، درعرصه مربیگری سابقه چندانی ندارد.
او که پس از دوران حرفه‌ای فوتبال وارد حوزه مربیگری شد، در تیم‌های تراکتورسازی و راه‌آهن سابقه دستیاری دارد و در تیم‌های رایکا و برق شیراز هم به‌عنوان نفر اول حضور داشته و با حضورش در مسئولیت مدیر فنی، پیش‌بینی می‌شد مقدمات برای سرمربیگری شدن او فراهم شده است؛ اما برخلاف پیش‌بینی‌ها، باشگاه ذوب‌آهن برای سپردن سکان تیمش چند گزینه دیگر را هم مدنظر دارد که مهدی تارتار و مجتبی حسینی جدی‌ترین آن‌ها هستند. حسینی که چند فصلی به‌عنوان دستیار گل محمدی در تیم ذوب‌آهن حضور داشت، در آخرین فصل همکاری با این مربی، پس از جدایی او هدایت تیم را بر عهده گرفت؛ اما پس از پایان لیگ، مدیران باشگاه ذوب‌آهن تمایلی برای ادامه همکاری نداشتند. حسینی که با تیم مس کرمان در آستانه حضور در لیگ دسته یک بود، یکی از گزینه‌های موردتوجه باشگاه اصفهانی است؛ اما بر اساس شنیده‌ها، شانس مهدی تارتار از او بیشتر است. تارتار که با تیمش نفت مسجدسلیمان باید مهیای حضور در نیمه‌نهایی جام حذفی شود، پس از جدایی منصوریان نیز به‌عنوان یک گزینه مطرح شد؛ اما در آن مقطع اتفاق خاصی رخ نداد. بعید نیست این بار فرصت نشستن روی نیمکت تیم اصفهانی را پیدا کند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.