کرونا به استوک‌ها رونق داد

تقاضا برای موبایل‌های دست‌دوم در اصفهان افزایش یافته است

استفاده از موبایل هوشمند فراگیر شده است؛ ولی قیمت این محصولات پابه‌پای ارز بالا می‌رود. در شرایطی که قیمت پرچم‌دارها از مرز هزار دلار گذشته و برای خرید آن‌ها باید تا 52 میلیون تومان هزینه کرد و قیمت موبایل‌های میان‌رده از حدود سه میلیون تومان شروع می‌شود، شاهد رونق بازار اسمارت‌فـون‌هـای دست‌دوم هـستیم. آیـفون‌های دست‌دوم پرفروش‌ترین محصولات در بازار موبایل‌های دست‌دوم به شمار می‌روند. پس‌ازآن موبایل‌های قدیمی با نرخ یک تا دو میلیون تومان در اصفهان پرتقاضا هستند و در انتها دست‌دوم‌های کم‌کار بسیار پرتقاضا شده‌اند.

یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹

بازار موبایل‌های کارکرده برخلاف گذشته رونق یافته است و اختلاف قیمت اسمارت‌فون‌های نو با دست‌دوم برای عده‌ای به‌قدری جذابیت پیداکرده که به‌جای خرید محصولات نو روی گزینه خرید موبایل استوک حساب بازکرده‌اند.

آیفون‌ها

قیمت اسمارت‌فون‌های اپل در بازار اصفهان افزایش چشمگیری یافت تا آیفون‌های جدید قیمتی معادل یک خودرو داشته باشند. برای نمونه آیفون 11 پرومکس بسته به حافظه داخلی با قیمت 40 تا 52 میلیون تومان به فروش می‌رسد. آیفون SE ارزان‌ترین محصول اپل در بازار محسوب می‌شود که بین 14 تا 19 میلیون تومان قیمت دارد. باوجود قیمت بالای محصولات اپل در بازار اصفهان، تقاضا برای آن‌ها کاهش نیافته و همچنان محبوبیت زیادی دارند؛ ولی مردم به‌جای آیفون نو به خرید نمونه‌های دست‌دوم روی آورده‌اند. با گشتی در سایت‌های خریدوفروش اجناس دست‌دوم و فروشگاه‌های خیابان فردوسی و احمدآباد می‌توان آیفون‌های جدید را با نرخ چند میلیون تومان کمتر از نمونه نوی آن‌ها خریداری کرد. برای نمونه آیفون 11 پرومکس با حافظه داخلی 512 گیگابایت و یک ماه کارکرد حدود 44 میلیون تومان قیمت دارد؛ حتی امکان خرید نمونه دست‌دوم این پرچم‌دار 2020 اپل با قیمت 38 میلیون و 500 هزار تومان نیز وجود دارد. پس از پرومکس باید به آیفون XS اشاره کرد، عرضه نمونه دست‌دوم این مدل‌بالاست و قیمت آن بین 11 میلیون و 300 هزار تا 14 میلیون تومان متغیر است. آیفون‌های قدیمی نیز به‌وفور در سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور با قیمتی کمتر از 10 میلیون تومان پیدا می‌شوند؛ برای مثال آیفون 7 رزگلد 32 گیگابایت با نرخ 4 میلیون و 750 هزار تومان به فروش می‌رسد یا آیفون 7 پلاس حدود 7 میلیون و 150 هزار تومان قیمت خورده است. این دسته از آیفون‌ها باوجود کارکرد بالا و نزدیک شدن به پایان عمر ولی با سرعت به فروش می‌رسند.

قدیمی‌ها

امکان خرید موبایل هوشمند با قیمت یک تا دو میلیون تومان تا دو سال قبل نیز وجود داشت؛ ولی اکنون برای خرید یک اسمارت‌فون میان رده باید دست‌کم سه میلیون تومان هزینه کرد. رشد قیمت‌ها باعث شده تقاضا برای موبایل‌های هوشمند دست‌دوم در بازار اصفهان بالا برود. این موبایل‌ها قدیمی هستند، سـیـسـتـم‌عـامـل به‌روزی ندارند و گاهی روی بدنه آن‌ها خط‌وخش دیده می‌شود. همچنین این موبایل‌های دست‌دوم شامل برندهای معروف نمی‌شوند یا در صورت معروف بودن، مدل آن‌ها بسیار قدیمی است. ولی قیمت پایین این اسمارت‌فون‌ها سبب فروش بالای آن‌ها شده است. موبایل هوشمند ایوانس مدل A11 با قیمت یک‌میلیون تومان، موبایل تکنو با نرخ یک‌میلیون و 100 هزار تومان و اسمـارت‌فون اینوس با قیمت یک میلیون و 450 هزار تومان ازجمله محصولات دست‌دوم ارزان بازار هستند. محصولاتی مانند هواوی G610 با قیمت یک‌میلیون و 200 هزار تومان، سامسونگ G6 با قیمت یک‌میلیون و 250 هزار تومان، سونی experiaz2 با نرخ یک‌میلیون و 380 هزار تومان، ردمی A5با نرخ یک‌میلیون و 800 هزار تومان در شمار ارزان‌ترین اسمارت‌فون‌های دست‌دوم با برند معروف در بازار اصفهان قرار می‌گیرند که تقاضای زیادی برای خرید آن‌ها وجود دارد.

کم‌کارها

شاید برای شما هم پیش بیاید که اسمارت‌فون جدیدی را خریداری کنید و پس از چند روز یا چند هفته استفاده از خرید آن پشیمان شوید، در این صورت می‌توانید اسمارت‌فون جدید خود را در سایت‌های خریدوفروش موبایل‌های دست‌دوم عرضه کنید تا آن را بفروشید. تقاضا برای موبایل کم‌کار دست‌دوم در بازار اصفهان پس از آیفون‌ها و محصولات قدیمی زیاد است؛ زیرا این موبایل‌ها کارکرد کمی دارند و با نرخی کمتراز قیمت نمونه نو به فروش می‌رسند؛ برای مثال اسمارت‌فون شیائومی ردمی 9، پنج میلیون و 300 هزار تومان قیمت دارد و در یکی از آگهی‌ها ردمی 9 با سه ماه کارکرد با نرخ چهار میلیون و 820 هزار تومان به فروش می‌رسد. در آگهی دیگری گلکسی A51 با 9 هفته کارکرد پنج میلیون و 100 هزار تومان قیمت خورده است، در مقابل مدل نوی این اسمارت‌فون سامسونگ 8 میلیون و 860 هزار تومان قیمت دارد یا موبایل آنر مدل 20 Lite HRY-LX1T با نرخ 5 میلیون تومان عرضه می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.