چالش هیئت فوتبال با مدیرکل فوتبالی

کاندیداهای نهایی ریاست هیئت فوتبال استان معرفی شدند

پس از تأیید کمیته سه‌نفره، بررسی مدارک و تطبیق شرایط نامزدها و همچنین اخذ صـلاحیت مبادی ذی‌ربط و تأیید فدراسیون فوتبال، اسامی کاندیداهای نهایی ریاست هیئت فوتبال استان اعلام شد. براین اساس عباسعلی اخوان، علیرضا جهانشاهی، علی طاهری، محمد مجیری و امیرمسعود هراتیان، پنج کاندیدایی هستند که در تاریخی که هنوز اعلام‌نشده برای تصاحب صندلی ریاست هیئت با یکدیگر رقابت خواهند کرد. دوره ریاست مسعود هراتیان نهم شهریور به پایان رسید؛ اما ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست هیئت پیش از آن انجام‌شده بود و تقریبا از چند ماه قبل با نام‌نویسی کاندیداها، چهارچوب رقابت انتخاباتی در هیئت مشخص شده بود.

سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹

معمولا با پایان یافتن دوره ریاست قانونی رؤسای هیئت‌های ورزشی، رئیس قبلی یا فردی خارج از سیستم، برای سرپرستی هیئت از سوی اداره ورزش و جوانان استان اصفهان به فدراسیون معرفی می‌شود؛ اما در خصوص هیئت فوتبال استان تاکنون خبررسانی خاصی در این خصوص انجام‌نشده و با توجه به اینکه کانال اطلاع‌رسانی اداره ورزش و جوانان خبری دراین‌باره منتشر نکرده، فرض بر عدم معرفی سرپرست است. با توجه به اعلام نهایی کاندیداها، اگر مشکل خاصی پیش نیاید، برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت در هفته‌های آینده چندان دور از انتظار نیست.
شرایط خاص هیئت فـوتبال و حساسیت روی ریاست آن باعث شده تا انتخابات این هیئت جنبه متفاوت‌تری نسبت به 50 هیئت دیگر پیدا کند؛ تا جایی که از چندی قبل رسانه‌ها و فضای مجازی به استقبال این انتخابات رفته‌اند. به‌واسطه حاشیه‌های درونی و بیرونی و شرایط متفاوتی که هیئت فوتبال با آن مواجه است، انتخابات این هیئت را می‌توان چالش مهمی برای اداره ورزش و جوانان دانست؛ اما این چالش زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که شخص مدیرکل، خود یکی از اهالی فوتبال محسوب شده و انتظارات از او به‌مراتب متفاوت‌تر از دیگر مدیران ورزشی استان است. سید محمد طباطبایی که در رده‌های پایه شاگرد حسین چرخابی بوده، سابقه بازی در تیم تام را نیز دارد و در حال حاضر مدرک A مربیگری فوتبال آسیا را در اختیار دارد تا دیدگاهش نسبت به فوتبال فراتر از یک مدیرکل باشد. اینک طباطبایی درحالی‌که چند ماهی بیشتر از دوره مدیرکلی‌اش سپری نمی‌شود، باید درگیر چالش هیئت فوتبال شود و ناگفته پیداست اگر راهکاری برای عبور منطقی از این چالش نداشته باشد، حواشی انتخابات هیئت فوتبال تمرکز او و تیم کاری‌اش را خواهد گرفت. دشواری اصلی طباطبایی و مواجهه او با هیئت فوتبال، به چنددستگی اهالی این رشته و تنوع دیدگاهی آن‌ها برمی‌گردد؛ یعنی همان جامعه‌ای که در طول چند دوره ریاست علی‌اکبر ابرقویی‌نژاد هیچ‌گاه نتوانسته‌اند به‌اتفاق‌نظری برای پایان دادن به دوره ریاست او برسند و حتی برای انتخابات دوره قبلی که ابرقویی‌نژاد در بین کاندیداها نبود، نتوانستند گزینه‌ای به میدان بیاورند که یارای هماوردی با کاندیداهایی را داشته باشد که از مدت‌ها قبل برای ریاست هیئت تحرکات تبلیغاتی را شروع کرده بودند؛ اما باید منتظر مانده و ببینیم سکان‌دار ورزش نصف‌جهان چه سیاستی را اتخاذ خواهد کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.