جنگجوی بی حاشیه

قهرمانی با محرم زیاد هم دور نیست

صحبت‌های محرم نویدکیا در برنامه ورزشی یکشنبه‌شب شبکه اصفهان موجی از احترام و بازی جوانمردانه را به سمت فوتبال اصفهان ارسال کرد و درست در سال‌هایی که رابطه دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس به‌شدت مخدوش شده، محرم نشان داد که باکمی ملاحظه و خوش‌بینی می‌توان رقابت را از روی سکوها به داخل زمین چمن کشاند. سرمربی جوان سپاهان در دوران بازیگری نماد اعتراض به فوتبال دوقطبی ایران بود و به همین خاطر بین هواداران سرخابی به‌شدت مورد اعتراض قرار می‌گرفت. 

سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹

محرم به‌عنوان یک فوتبالیست رک و صریح بارها مقابل دوربین‌های تلویزیونی از مظلومیت فوتبال شهرستان‌ها دفاع کرد و طبیعی بود این مسئله به مذاق هواداران دو تیم قرمز و آبی خوش نیاید. باوجوداین، پالس‌های مثبتی که محرم در برنامه یکشنبه‌شب نشان داد، تحسین خیلی از اهالی فوتبال را به همراه داشت تا محرم کم‌کم از لاک دفاعی خودش خارج شود و حتی در فضای مجازی هم اسباب آشتی بعضی از هواداران دو تیم سپاهان و پرسپولیس را فراهم کند. البته رابطه دو تیم به خاطر حواشی این چند سال بیش‌ازحد تیره‌وتار است و به این راحتی‌ها نمی‌شود در این مدت کوتاه همه مشکلات را حل کرد؛ ولی محرم گام اول را محکم برداشت و حتی باعث بروز واکنش از جانب یحیی گل محمدی هم شد. به قول بخشی از هواداران، ریشه شاهینی هر دو باشگاه و نشستن یک سپاهانی اصیل روی نیمکت اصفهانی‌ها یکی از اصلی‌ترین دلایل یک آشتی هرچند صوری می‌تواند باشد.

نگاه محرم به سمت رسانه چرخید

مهم‌ترین تغییری که این روزها می‌توان بین محرم سرمربی و نویدکیای بازیکن تشخیص داد دید مثبت او به ارتباط با رسانه‌هاست که نشان می‌دهد محرم قواعد نشستن روی نیمکت را برای خودش تمرین کرده است. محرم در دوران بازیکنی به‌جز یکی دو خبرنگار خاص آن‌هم به‌صورت محدود با هیچ رسانه دیگر ارتباطی نداشت و خبرنگاری که می‌توانست از محرم نویدکیا یک مصاحبه چندخطی بگیرد در کار خودش شاهکار کرده بود. محرم حتی بعد از خداحافظی با دنیای فوتبال حرفه‌ای هم از رسانه‌ها دور بود و فقط می‌شد نظرات او را کم‌وبیش از زبان نزدیکانش شنید؛ اما او امروز متوجه شده برای موفقیت در قالب سرمربی سپاهان علاوه بر موضوعات فنی به همراهی رسانه‌های استانی هم احتیاج دارد تا بتواند در رقابت رسانه‌ای با بقیه تیم‌ها به پیروزی برسد و امیدواریم که این تغییر رویه محرم به رسانه‌های مکتوب هم سرایت کند و آن‌ها بتوانند با سرمربی یکی از دو تیم محبوب شهرشان ارتباط داشته باشند.

سپاهان در قامت یک مدعی

از طرف دیگر آن‌طور که از شواهد موجود برمی‌آید، رقابت‌های فصل بیستم لیگ برتر قرار است از اواسط آبان آغاز شود و محرم فرصتی حدودا چهل‌روزه برای آماده کردن تیمش دارد. این درست که محرم به خاطر ارتباط خوب با هواداران و محبوبیتی فوق‌العاده همین امروز از مربیان سابق سپاهان چند ماه جلوتر است؛ ولی باید تعارف را کنار گذاشت و همان‌طور که مجتبی لطفی، رئیس هیئت‌مدیره باشگاه، هم اشاره‌کرده این تیم باید مدعی جدی در راه قهرمانی لیگ هم باشد و تفاوتی بین محرم و مربیان قبلی در این رابطه وجود ندارد. به‌هرحال بر اساس گفته محرم، سپاهان ازلحاظ بازیکن شرایط قابل قبولی دارد و جدا از بحث میدان دادن به جوانان و نگاه به آکادمی باشگاه که سال‌هاست خاک گرفته و باید توسط محرم زنده شود این تیم با این مدیریت، این نیمکت و این بازیکنان چیزی برای درخشش در فوتبال ایران کم ندارد و بی‌انصافی است اگر بخواهیم سپاهان را از کورس مدعیان خارج بدانیم. البته در این مسیر حمایت همه‌جانبه هوادارانی که با یک تساوی خواهان جدایی حسین فرکی شدند و دل خوشی هم از امیر قلعه‌نویی نداشتند بیش از هر چیز دیگری می‌تواند محرم را به سمت پیروزی هدایت کند و باید انتظارات به‌صورت پلکانی و منطقی بیان شود تا سپاهان در پایان فصل به جایگاه واقعی خودش دست پیدا کند. محرم مدت زیادی طول کشید تا در مذاکره با محمدرضا ساکت پیشنهاد سرمربیگری سپاهان را قبول کرد و در این مدت حتما به فکرش رسیده که امروز از سپاهان انتظار زیادی وجود دارد و تیمی که در فصل گذشته با امیر قلعه‌نویی به‌عنوان پنجم دست پیدا کرد در این فصل باید نگاهی ویژه به جام هم داشته باشد و این انتظاری بزرگ از محرمی است که در قامت بازیکن، جام‌های زیادی را با سپاهان فتح کرده است. محرم میراث‌دار تیمی است که در این ۱۹سال گذشته در بیشتر مواقع به رقبای تهرانی خودش باج نداده و در این فصل محرم باید در ترکیبی مناسب با باشگاه محبوبش شرایط را به سود فوتبال اصفهان تمام کند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.