12 پروژه برای آرامستان‌های اصفهان

پروژه‌های خدماتی و عمرانی سازمان آرامستان‌ها افتتاح و بهره‌برداری شد

افتتاح و بهره‌برداری از احداث سامانه تصفیه پساب غسالخانه، تکمیل و راه‌اندازی ساختمان خدمات امور متوفیان باغ رضوان، عملیات عمرانی و فضای سبز فاز سوم باغ رضوان، طراحی و ساخت سالن جلسات ساختمان اداری، تغییر هویت بصری و گرافیک محیطی آرامستان باغ رضوان، به‌روزرسانی اپلیکیشن خدماتی سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان، مناسب‌سازی قطعات برای تسهیل در تردد سالمندان، جانبازان، افراد دارای معلولیت و زائران اهل قبور و... عنوان برخی از مهم‌ترین پروژه‌های خدماتی و عمرانی سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان است که هفدهم مهر در پنجاه و پنجمین برنامه از مجموعه برنامه‌های «هر یکشنبه یک افتتاح» افتتاح و رونمایی شدند.

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹

تازه‌ترین رویداد «هر یکشنبه یک افتتاح» با شعار «اصفهان در مسیر امید» و با محوریت آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از پروژه‌های خدماتی و عمرانی سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان با هزینه‌ای بالغ‌بر 410 میلیارد ریال برگزار شد. در این مراسم، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تشکر از زحمات چشمگیر کارکنان سازمان آرامستان‌ها در دوران شیوع بیماری کرونا گفت: «آنچه امروز مشاهده می‌کنیم نتیجه بخشی از تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان خدوم این سازمان است و اگر جمع زیادی از همکاران ما در شورای اسلامی شهر نیز خود را موظف به حضور در این مراسم دانسته‌اند، به معنای این است که آن‌ها قدردان زحمات کارکنان این سازمان بوده و آن را شایسته تقدیر و تشکر ویژه می‌دانند.» علیرضا نصر اصفهانی یکی از رسالت‌های اصلی مدیریت شهری را ارائه بیشترین خدمت‌رسانی به مردم دانست و تأکید کرد: «اگر مدعی هستیم مردم ولی‌نعمت ما هستند، باید این را در عمل اثبات کنیم. باید در هر نهادی که مشغول به کار هستیم تلاش کنیم تا ولی‌نعمتان ما در بهترین شرایط باشند و موردتکریم و توجه قرار بگیرند تا در کوتاه‌ترین زمان مشکلات آن‌ها حل شود.» او خدمات‌رسانی در این حوزه را شامل دو بخش دانست و توضیح داد: «بخشی از خدمت‌رسانی ما شامل تأمین نیازهای مردم در حوزه امور عمرانی و فیزیکی است که با ساخت و احداث مکان‌ها و زیرساخت‌های موردنیاز تأمین می‌شود. اما بخش دوم شامل تلاش ما برای تکریم و احترام به مردم و برخورد خوب و شایسته با آن‌هاست که خوشبختانه هردوی این بخش‌ها اکنون در سازمان آرامستان‌ها در حال اجراست. چنانکه در این ایام بحرانی وقتی مردم به باغ رضوان مراجعه می‌کنند با رضایت خاطر از این مجموعه جدا می‌شوند.» رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان پاداش ویژه شهرداری برای کارکنان سازمان آرامستان‌ها را قابل‌تقدیر دانست و تأکید کرد که زحمات این افراد هرگز قابل جبران نیست و امید است بتوانیم همواره قدردان زحمات آن‌ها باشیم.

پاداش ویژه برای کارکنان سازمان آرامستان‌ها

شهردار اصفهان هم که در این مراسم به‌صورت مجازی و آنلاین به ایراد سخن پرداخت، با اشاره به حرکت ممتد کاروان برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» در مناطق مختلف شهر گفت: «درحالی‌که کرونا شرایط کار را بسیار سخت کرده است، ولی این برنامه همچنان راهش را به‌عنوان یک برند شهری ادامه می‌دهد و در پرونده شهرداری اصفهان ثبت می‌شود.» قدرت‌اله نوروزی با بیان اینکه 41میلیارد تومان هزینه برای احداث پروژه‌های مهم آرامستان‌ها هزینه شده است، افزود: «کار در این سازمان کار در خاموشی است. در وضعیتی که شرایط بسیار ویژه است، فعالیت در بخش‌های مختلف سازمان آرامستان‌ها همچـون تغسیل و کفن‌ودفن و... به‌جز ایثارگری معنای دیگری ندارد. بنابراین این افراد یقین بدانند که ایثار آن‌ها نادیده انگاشته نمی‌شود و ما در جریان زحمات آن‌ها هستیم.» او با تأکید بر اینکه کارکنان این سازمان همواره شاهد غم‌ها و غصه‌های مردم هستند و در فضای ناراحت‌کننده‌ای به سر می‌برند، افزود: «وقتی این افراد با روی باز با مردم برخورد می‌کنند، افتخاری  برای آن‌ها به شمار می‌آید.» نوروزی با ابراز امیدواری برای اینکه افتتاح پروژه‌های خدماتی عمرانی سازمان آرامستان‌ها بتواند به کیفیت خدمات‌رسانی بیفزاید، گفت: «امروز در باغ رضوان شاهد چند افتتاح هستیم، چنانکه در هفته‌های گذشته نیز در برنامه هر یکشنبه یک افتتاح، چند پروژه افتتاح شده است.» شهردار اصفهان همچنین خبر داد: «پیرو مذاکراتی که با مدیرعامل سازمان آرامستان‌ها داشتیم، پاداش ویژه‌ای برای همه کارکنان این سازمان درنظر گرفته‌شده که به‌زودی پرداخت می‌شود. چراکه آن‌ها در چنین شرایط دشوار و بحرانی مستحق هرگونه تشویق و تشکر هستند.»

تلاشی چشمگیر برای رعایت کرامت متوفیان

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان نیز در این مراسم توضیحاتی را در خصوص پروژه‌های در دست افتتاح این سازمان بیان کرد. احمدرضا مرادی با اشاره به توجه و حمایت جدی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اصفهان به برنامه‌های سازمان آرامستان‌ها، گفت: «خدماتی که خادمان سازمان آرامستان‌ها در هشت ماه گذشته با وضعیت کرونا ارائه داده‌اند حقیقتابه‌نوعی بوده که کرامت متوفیان و خانوادگان آن‌ها را حفظ کرده است. چنانکه مراجعه‌کنندگان حداکثر خدمات ممکن را در فضایی آرام و به‌دوراز حاشیه دریافت کردند.» او با اشاره به افزایش قابل‌توجه آمار متوفیان در شش ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل تأکید کرد: «باوجود این شرایط بحرانی و دشوار، سازمان همچنان به فعالیت خود در حوزه امور خدماتی و عمرانی ادامه داده است.» مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان در خصوص پروژه‌های این سازمان نیز بیان کرد: «12طرح خدماتی عمرانی این سازمان با اعتبار 41میلیارد تومان عبارت‌اند از تکمیل و راه‌اندازی ساختمان خدمات امور متوفیان، شروع عملیات عمرانی و فضای سبز فاز سوم باغ رضوان، طراحی و ساخت سالن جلسات ساختمان اداری، تغییر هویت بصری و گرافیک محیطی آرامستان باغ رضوان و به‌روزرسانی اپلیکیشن خدماتی سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان، طرح جدید درایگاه‌های آرامستان باغ رضوان و مناسب‌سازی قطعات برای تسهیل در تردد سالمندان، جانبازان، افراد دارای معلولیت و زائران اهل قبور.»
به گفته مـــــــرادی، اجرای قبــــــــور پیش‌ساخته بتنی برای تسریــــــع در ارائه خدمات به مراجعان، احداث سامانه تصفیه پساب غسالخانه آرامستان باغ رضوان، اجرای فیبر نوری و طراحی و ساخت آرامگاه‌های خانوادگی از دیگر طرح‌هایی است که از سوی سازمان آرامستان‌ها اجرایی می‌شود. او برخورداری این سازمان از 170 هکتار فضای سبز را یکی از افتخارات آن دانست و تأکید کرد: «نگهداری از این میزان فضای سبز با وضعیت خشک‌سالی و کمبود آب بسیار مشکل است که با کمک همه مسئولان محقق شده است.» مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه هفته جاری به نام هفته کاهش بلایای طبیعی در جهان نام‌گذاری شده، یادآوری کرد: «مدیریت بحران و تاب‌آوری شهرها یکی از فرایندهای این کاهش بلایای طبیعی است و یکی از کارگروه‌های مهم آن در شهرداری، سازمان آرامستان‌هاست. به همین دلیل نیز باید برای ارائه خدمات و مدیریت و مقابله با بحران هرلحظه آمادگی داشته باشیم.»

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.