سی‌وسه‌ساله شدن در شهر سی‌وسه‌پل

آیین افتتاح جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان، امروز برگزار می‌شود

قطار جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان به ایستگاه سی و سوم رسید تا جشن تولد سی‌وسه‌سالگی‌اش را دم سی‌وسه‌پل با یک عالمه فیلم خوب و تماشایی برگزار کند و یک‌بار دیگر پرچم بچه‌ها را در شهر دوستدار کودک بالا ببرد! ازاین‌قرار، آیین افتتاح سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان امروز بر بام یکی از فرهنگ‌سراهای شهرداری اصفهان با شادی و شیطنت برگزار می‌شود! سرود ملی کشورمان پس از تلاوت آیاتی چند از کتاب نور طنین‌انداز می‌شود و بعدازآن ناغافل به بهانه سی و ساله شدن این جوان رعنا، شمارش معکوس اعداد به‌صورت نوری به نمایش درخواهد آمد و مجری، به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹

بعدازآن به تماشای کلیپ معرفی فیلم‌های جشنواره و کلیپ کودکان خارج از کشور می‌نشینیم تا نوبت به سخنرانی دکتر قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان برسد و در ادامه‌اش کلیپ سخنرانی دبیر جشنواره سی و سوم، علیرضا تابش را ببینیم. جذاب‌تر از همه حضور عمو مسعود (مسعود توکلی)، مجری دوست‌داشتنی بچه‌هاست که برای لحظاتی همه را با اجرای شاد و شنگولانه اش کیفور خواهد کرد تا نوبت به برافراشتن نماد جشنواره در ارتفاع، به‌وسیله قهرمان صخره نوردی جهان برسد. در بخش دیگری از این مراسم به بهانه قدردانی از زحمات شبانه‌روزی کادر درمانی کشور در زمینه مبارزه با بیماری کرونا، قطعه موسیقی با صدای رضا صادقی به‌صورت پلی بک هم‌نوا با شهروندان حاضر در مراسم به اجرا درخواهد آمد و سپس بیانیه جشنواره خوانده خواهد شد. بعدازآن هم پخش کلیپ سی‌وسه‌پل جان جانان و تشبیه این اثر تاریخی به سی‌وسه‌ساله شدن این جشنواره کودکانه را خواهیم داشت و با دست و جیغ و هورا به استقبال نورافشانی و پرواز شبانه بادکنک‌ها به‌وسیله کودکان و نوجوانان در آسمان اصفهان نصف جهان خواهیم رفت. اما این پایان ماجرا نیست، جخ تازه شروع یک شب یلدای کودکانه برای دورهمی مجازی خانواده‌های ایرانی در پاییز برگ‌ریز است تا بنشینند پای اینترنت و همان‌طور که انار و گلپر می‌خورند و کیف می‌کنند، مراسم افتتاحیه را دنبال کنند و ببینند که در این یکشنبه مجازی فیلم‌های هدیه به کارگردانی مسعود فرخنده طینت فرد، بازیگوش‌ها به کارگردانی نادره درد شیخ ترکمانی و سلیم به کارگردانی وحید پاکزاد از طریق پلتفرم فیلیمو قابل‌تماشا هستند.
 فیلم‌های حکم مادری به کارگردانی سیامک صرافت، شماره 29 به کارگردانی هادی رحیمی خواص و به یادم باش به کارگردانی مجتبی فریدزاده را هم با مراجعه به پلتفرم نماوا دیدنی شده‌اند. فیلم‌های پیله و پروانه به کارگردانی محمد صالحی نژاد دهکی، گل مهربونی به کارگردانی داریوش احمدیان و خداحافظ سینما به کارگردانی یاسر احمدی هم با استفاده از پلتفرم تیوا قابل‌مشاهده هستند. در قسمت فیلم‌های کوتاه داستانی در بخش اول فیلم‌های آنتی‌ویروس، جبران می‌کنم، دودل، رنگین‌کمان، شوفر و شهر عسل و در بخش دوم فیلم‌های ازخودگذشته، امروز هم نه، آب سرد، سیاهی قرنطینه، کامیون، گاومیش و مات از طریق پلتفرم‌های فیلیمو و نماوا به نمایش درمی‌آیند.
 فیلم‌های پویانمایی اتاق 21، اشک‌باران، بعله!، پژواک، چهره خورشید آسمان خورشید کاشی، زونامی، صدای من صدای او و من ایرانی‌ام از پلتفرم فیلیمو پخش می‌شوند و پویانمایی‌های قسمت دوم، زاک و زیک، قدم یازدهم، قطار فشنگ من، کاش، گرگ‌ومیش، گل چراغ، لذت پرواز، ناجی و چمنزار هم با پلتفرم تیوا تماشایی شده‌اند. زمان اکران همه فیلم‌های روز افتتاحیه در ساعت‌های ده صبح و ده شب است.
از برنامه‌های جنبی نخستین روز جشنواره هم می‌توان به کارگاه بین‌الملل با موضوع معرفی و شناخت عناصر فیلم‌نامه در سینمای کودک توسط فدریکایا کوبلی درساعت 11، کارگاه ملی با موضوع الگو سفر قهرمان در سینمای کودک توسط مهدی سجاده چی در ساعت 13، نشست های رسانه‌ای فیلم‌های لپتو به کارگردانی عباس عسگری در ساعت 16 و مسیر معکوس به کارگردانی ابوالفضل جلیلی در ساعت 18 و افتتاحیه المپیاد فیلم‌سازی کودکان و نوجوانان در ساعت 18 اشاره کرد. اینترنتِ دانا به همه کودکان بازیگوش و خانواده‌هایشان کمک کرده تا در این شرایط ویژه کنار هم بنشینند و از دیدن فیلم‌های سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان لذت ببرند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.