مغایرت در مصوبه گذر آقا نوراله نجفی

رئیس شورای شهر: ابلاغیه نهایی شورای عالی معماری و شهرسازی با مصوبه قبلی مغایرت دارد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ابلاغیه نهایی شورای عالی معماری و شهرسازی با آنچه در حضور مسئولان استانی به تصویب رسید مغایرت داشت. علیرضا نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور خود تصریح کرد: در جلسه‌ای که تابستان سال جاری با حضور مدیران شهری و استان اصفهان در شورای عالی معماری و شهرسازی برگزار شد، اداره کل راه و شهرسازی استان، چهار راه‌حل رفع مشکل این گذر را ارائه داد که درنهایت یکی از آن‌ها پذیرفته و در این شورا به تصویب رسید؛ اما تا زمان ابلاغ نهایی این مصوبه تغییر کرده که وزیر راه و شهرسازی باید در این زمینه پاسخ‌گو باشد. او در صدوچهل‌و‌سومین جلسه علنی از استاندار اصفهان درخواست کرد که دستور پیگیری این تغییر مصوبه را صادر کند.

دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹

نصر اصفهانی با بیان اینکه تصمیم جدید شورای عالی شهرسازی و معماری بدون اطلاع مدیران اصفهان گرفته شده است، ادامه داد: آنچه امروزاصفهان را نگین انگشتری ایران و جهان کرده، میراثی است که به دست ما رسیده است. او افزود: چهار رکن تصمیم‌گیری درباره وضعیت میراث اصفهان، استانداری، مدیریت شهری و اداره کل راه و شهرسازی و میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان هستند که برای صیانت از این میراث به‌اندازه مسئولان کشوری و فعالان میراث فرهنگی نگرانی و دقت نظر دارند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: تدوین بودجه‌های سالانه و ماهیت نطق و تذکر اعضای شورای شهر نشان‌دهنده نگرانی و دقت نظر آن‌ها برای حفظ میراث اصفهان است. او تأکید کرد: شورای شهر در مقابل هر اقدامی که بخواهد این میراث را مخدوش کند ایستادگی می‌کند. او ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی اصفهان سعی کرد با در نظر گرفتن موضوعات تاریخی، حق‌وحقوق مردم و اتفاقاتی که سال‌های پیش در منطقه رخ‌داده، چهار سناریو را برای سامان‌دهی گذر آقانورالله نجفی ارائه کند تا بار دیگر نیاز نباشد شرایط به وضعیت قبلی بازگردد. نصراصفهانی خاطرنشان کرد: این سناریوها به شورای عالی شهرسازی و معماری ارائه شد و نهایتا با حضور مدیران استانی و شهری به تصویب رسید، اما در مسیر تصویب شورای عالی تا زمان ابلاغ، طرح مدنظر کاملا دگرگون شده است؛ به‌عبارت‌دیگر ابلاغیه برای این گذر سنخیت چندانی با آنچه در حضور مسئولان شهری تصویب شده، ندارد و تصمیم جدید بدون اطلاع مدیران بومی گرفته شده است. او تأکید کرد: آنچه پیش‌ازاین در گذر آقانورالله نجفی رخ داده، زندگی و رفت‌وآمد ساکنان را مختل کرده و ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی این مشکلات را افزایش می‌دهد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: دوستداران میراث فرهنگی در این خصوص نگرانی نداشته باشند و مدیریت شهری را برای حفاظت از میراث فرهنگی اصفهان در کنار خود ببینند.

 نشاط اجتماعی جشنواره کودک

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به آغاز سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های‌کودکان و نوجوانان، گفت: از روز گذشته تا دوم آبان ماه، سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دلیل شیوع ویروس کرونا و برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت متفاوت از دوره‌های پیشین در کشور و به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود. او با بیان اینکه نمایش ۱۰۷ فیلمی که به دبیرخانه این جشنواره رسیده اکران مجازی خواهد شد، اظهار داشت: لازم است شهروندان نیز با برگزاری این جشنواره همراه شوند و کودکان و نوجوانان نیز در داوری و استقبال از اکران آثار همکاری کنند. نصراصفهانی با تقدیر از کسانی که باعث تداوم برگزاری و جلوگیری از توقف اجرای جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان شدند، ادامه داد: همراهی کودکان و نوجوانان با جشنواره اتفاق خوشایندی است؛ چراکه در وضعیت فعلی اصفهان به نشاط اجتماعی نیاز دارد.

افتتاح نمایشگاه 14 آبان

او در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود به بازدید اخیر مدیریت شهری از پروژه نمایشگاه بین‌المللی اصفهان اشاره کرد و افزود: این پروژه 14 آبان ماه به‌صورت رسمی افتتاح می‌شود. نصراصفهانی با بیان اینکه این پروژه میراثی ماندگار برای شهر و کشور است، اظهار امیدواری کرد که تا زمان افتتاح رسمی پروژه، اقدامات لازم برای بهره‌برداری مطلوب آن انجام شود. او ادامه داد: به غیر ازهزینه‌ای که برای تملک زمین این پروژه شده، حدود ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت نمایشگاه بزرگ اصفهان هزینه شده که اگر در این مسیر قصور و توقفی ایجاد می‌شد، مدیریت شهری باید برای جبران آن چندین برابر هزینه می‌کرد.
او با گرامیداشت اول آبان، روز آمار و برنامه‌ریزی گفت: آمار، ستون فقرات برنامه‌ریزی و وسیله‌ای برای سامان‌بخشیدن به امور و نظم بخشیدن به فعالیت‌هاست و از هدر رفتن منابع، هزینه‌های تکراری و توقف امور جلوگیری می‌کند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: به‌تازگی کتابی با موضوع بودجه سالانه شهرداری توسط معاونت برنامه‌ریزی تدوین و ارائه شده که می‌تواند در فرصتی کم اطلاعاتی را درباره بودجه در اختیار مدیران قرار دهد تا با مقایسه اقدامات گذشته، برنامه‌ریزی برای آینده تسهیل شود.

اصل خود مراقبتی

او در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به شیوع دوباره کرونا در اصفهان بر خودمراقبتی شهروندان تأکید کرد و گفت: پذیرش بیماران در بیمارستان‌های اصفهان با مشکل مواجه شده است؛ بنابراین لازم است همه مردم مراقبت‌های لازم را برای گذر از شرایط موجود انجام داده و توصیه‌های ستاد مقابله با کرونا را جدی بگیرند. نصراصفهانی ادامه داد: با توجه به فرارسیدن ماه ربیع‌الاول و احتمال برگزاری مراسم جشن و شادی در خانواده‌ها، باید با رعایت موازین بهداشتی و دستورالعمل‌ها از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری شود. ‌

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.