کمک دومیلیاردی شورا به دانش‌آموزان نیازمند

مدیریت‌شهری برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت تبلت می‌خرد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از محل صرفه‌جویی‌هایی سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان به خرید تبلت برای دانش آموزان نیازمند اختصاص یافت، ادامه داد: شورای شهر برای افزایش این مبلغ پیشنهادی مطرح کرده است.عـــلیـــرضــــا نـــصـــراصـــفـــهـــانی در صدوچهل‌و‌چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هرسال بودجه ۱,۵ میلیارد تومانی در قالب طرح یار مهربان توسط شورای شهر برای خرید کتاب و تجهیزات ورزشی در اختیار مدارس شهر قرار می‌گرفت که امسال به دلیل تعطیلی مدارس این اعتبار پرداخت نمی‌شود. او تصریح کرد: می‌توان این مبلغ را هم برای خرید تبلت اختصاص داد، ولی باید در ردیف‌های بودجه جابه‌جایی لازم انجام شود.

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹

نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور این هفته خود، اظهار داشت: در صورت موافقت شورای شهر، سقف اختصاص اعتبار برای خرید تبلت به دو میلیارد تومان افزایش می‌یابد. او ادامه داد: شناسایی دانش‌آموزانی که به تبلت نیاز دارند، توسط انجمن اولیا و مربیان و آموزش‌وپرورش انجام و این اقلام برای آموزش مجازی در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

تمهیدات برگ‌ریزان

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به آغاز فصل برگ‌ریزان و شیوع کرونا در شهرمواردی را به معاونت خدمات شهری تذکر داد و گفت: تعدادی از کارگران و کارمندان شهرداری به ویروس کرونا مبتلا و با غیبت از محل کار، قرنطینه می‌شوند. او افزود: باید به حقوق و مزایای افرادی که آزمایش کرونای آن‌ها مثبت شده و به مرخصی رفته‌اند، توجه شود تا علاوه بر هزینه بیماری، دچار مشکلات مالی نشوند. علیرضا نصر اصفهانی با تأکید بر حفظ محیط‌زیست در هوای سرد و آلوده‌نکردن هوا، گفت: معاونت خدمات شهری به زیرمجموعه‌ خود و کارگران تأکید کند که از آتش‌زدن برگ‌ها جلوگیری کنند؛ زیرا این موضوع باعث افزایش آلودگی هوا به‌ویژه برای ساکنان کنار پارک‌ها می‌شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به استفاده از پمپ‌های باد برای جمع‌آوری برگ‌ها اظهار داشت: استفاده از این دستگاه علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی، دودزا نیز هست. او افزود: معاونت خدمات شهری در این خصوص لازم است تدبیری بیندیشد تا جمع‌آوری برگ درختان باعث آزار مردم نشود. او با اشاره به روشن‌کردن آتش در پارک‌ها با آغاز فصل سرد ادامه داد: برخی از شهروندان در فضاهای سبز شهر هیزم جمع کرده و آن را آتش می‌زنند که باید از روشن‌کردن آتش توسط آن‌ها جلوگیری شود.نصراصفهانی با تأکید بر لزوم استفاده کارگران خدمات شهری از وسایل کار به‌ویژه دستکش گفت: از معاونت خدمات شهری درخواست می‌کنم هنگام انعقاد قرارداد با پیمانکاران، بر تهیه اقلام کار کارگران تأکید شود؛ چراکه کارگران شهرداری بیشتر از دیگران در معرض خطر قرار دارند و اگر دچار بیماری شوند، به عارضه بیشتری مبتلا می‌شوند.

مدیریت در شرایط سخت

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق خود افزود: مدیریت در شرایط فعلی بسیار سخت و دشوار است و علاوه بر تحریم‌های ناجوانمردانه، شاهد آزردگی خاطر مردم به‌واسطه شیوع ویروس کرونا هم هستیم. بنابراین وظیفه‌داریم بیش از هر زمان دیگری در فضایی آرام و به‌دوراز هرگونه کارشکنی شرایطی را فراهم کنیم تا مدیران وظایف خود را انجام دهند؛ زیرا پذیرش مسئولیت در شرایط کنونی نشانه ایثار و فداکاری مدیران است. او بابیان اینکه تحقق این شرایط، همراهی و همکاری با مدیران در تمام سطوح را نیاز دارد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌ زیاد استان و شهر اصفهان مشکل چندانی در این رابطه نداریم و همه کسانی که به نظام و کشور علاقه دارند، به‌ویژه سیاسیون استان می‌کوشند تا وظایف خود را انجام داده و مصالح جمعی را بر مصالح حزبی و فردی ترجیح دهند. نصراصفهانی گفت: مدیران استان باید قدردان این آرامش باشند و دغدغه‌های خود را به نیرنگ‌های خارجی معطوف نکرده و کمتر به مباحث داخلی بپردازند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: با فضای مطلوبی که پیش آمده، لازم است مراجع نظارتی علاوه بر انجام وظایف خود، اجازه ندهند کسی مانع انجام‌وظیفه مدیران شود و با درک درستی که از وضعیت فعلی دارند، با مدیران همراهی کرده و منطبق با شرایط موجود ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار کنند.

جلوگیری از فرار سرمایه‌ها

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر ممانعت مسئولان استانی از فرار سرمایه‌ها گفت: این شائبه در میان مردم مطرح است که در کلان‌شهرهای دیگر مسائل به‌سختی اصفهان پیش نمی‌رود و فرار سرمایه‌ها از شهر، پس‌لرزه این عملکرد است. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: به‌طور حتم هیچ مسئولی در شهر این وضعیت را نمی‌پسندد. او افزود: بنابراین باید برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، شرایط به‌گونه‌ای باشد که با ورود مؤثر به مباحث اقتصادی، مشکلی برای آن‌ها وجود نداشته باشد. نصراصفهانی افزود: باوجود تکرار توصیه‌های شورای شهر مبنی بر اینکه مردم در سازمان‌ها تکریم شوند، اما همچنان در برخی موارد شرایط مناسب نیست و کندی عملکرد و طولانی شدن فرایند تصمیم‌گیری‌ها همچنان یکی از معضلات شهر است. او از مسئولان درخواست کرد امور مردم را با جدیت بیشتر و پرهیز از بروکراسی‌های موجود دنبال کنند. او تصریح کرد: شرایط کنونی صبر مردم را کاهش داده و بنابراین شورای شهر آمادگی دارد تا اگر موانعی در مسیر انجام امور مردم وجود دارد، آن را با مصوبات خود برطرف کند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: آموزش مداوم به کارکنان شهرداری برای تکریم ارباب‌رجوع باید جدی گرفته شود تا شاهد بی‌رغبتی در خدمت به مردم نباشیم؛ زیرا دود این بی‌میلی در شهرداری به چشم مردم می‌رود.

موفقیت در جشنواره مجازی

او با اشاره به عملکرد موفق سی‌و‌سومین جشنواره فیلم کودک اصفهان، گفت: برگزاری هرساله جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان باعث افزایش نشـــاط اجـــتمــاعی، افـــزایــش امید فیلم‌سازان جوان و بها دادن به ساخت آثار مربوط به کودکان و نوجوانان می‌شود. نصـــراصفــهانی از عــوامل جشنواره که علی‌رغم همه سختی‌ها این رویداد را برگزار کردند، تشکر کرد و افزود: صرف‌نظر از برگزاری جشنواره، برگزاری محدود و میدانی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی، سه رویکرد جشنواره امسال بود که درنهایت روش سوم انتخاب شد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: علی‌رغم برگزاری مجازی جشنواره، برگزارکنندگان آن عملکرد مطلوبی داشتند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.