اکران رحمان 1400 در لیگ

ذوب آهن چگونه برای لیگ بیستم آماده شد؟!

قطار لیگ بیستم از روز جمعه حرکتش را آغاز می‌کند، البته مشروط بر اینکه طی 24 ساعت آینده اتفاقی رخ ندهد و ستاد مقابله با کرونا تصمیم جدیدی را اعلام کند. رقابت‌های لیگ بیستم با تاخیری یک هفته ای از فرداشب با برگزاری چهار دیدار در شهرهای مختلف پیگیری می‌شود و تیم ذوب آهن در اولین گام به دیدار تیم فولاد خوزستان می‌رود. ذوبی‌ها که لیگ نوزدهم را با دلهره ماندن و رفتن به پایان بردند، برای لیگ بیستم دستخوش تغییرات کلانی شدند که این تغییرات از سطح مدیریتی تا کادر فنی را در بر می‌گرفت و در این فاصله این تیم حواشی عجیب و غریبی را پشت سر گذاشت.شرایط کرونایی کشور باعث شد تا تیم‌های لیگ برتری امکان برپایی اردوی تدارکاتی در کشورهای همسایه را نداشته باشند و ذوب آهن نیز مانند سایر تیم‌ها با برپایی اردوی تدارکاتی در تهران و برگزاری چندین دیدار دوستانه برای شرکت در لیگ بیستم مهیا شد.

پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹

سبزپوشان اصفهانی که در فصل نقل و انتقالات، بازیکنان بسیاری را از دست دادند، نتوانستند در زمینه جذب بازیکن عملکرد قابل توجهی داشته باشند، با این حال، مدیران باشگاه مدعی هستند لیست مورد نظر کادر فنی را به خدمت گرفته اند و تیم خوبی را آماده کرده اند. تیم ذوب آهن در ورزشگاه بدون تماشاگر فولادشهر میزبان فولاد خوزستان است که این دیدار به نوعی تقابل ذوبی‌ها با مدیرعامل سابقشان نیز محسوب می‌شود. هر چند که حساسیت فصل گذشته را ندارد، با این حال نتیجه به دست آمده در این دیدار برای هواداران هر دو تیم به ویژه اصفهانی‌ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. البته محمدرضا عباسی و مهران درخشان مهر نیز دو بازیکن فصل گذشته ذوب‌آهن هستند که برای فصل جدید به فولاد پیوسته‌اند و فردا شب برابر تیم سابقشان صف آرایی می‌کنند، اما به نظر می‌رسد رسانه‌ها و هواداران بیشتر دنبال اظهارنظر جنجالی از آذری هستند تا دو بازیکن سابق ذوب آهن.در آستانه شروع لیگ بیستم و اولین دیدار ذوبی‌ها، با پرونده ویژه ای با شما همراه هستیم و در آن مروری بر سرمربی و مهم‌ترین بازیکنان جذب شده و مهم ترین بازیکنان جدا شده خواهیم داشت.

رحمان رضایی

در دو هفته پایانی فصل گذشته به عنوان مدیر فنی به تیم ذوب آهن اضافه شد تا بحث حضورش به عنوان سرمربی مطرح شود، با این حال، در بین گزینه‌هایی که برای سرمربیگری ذوب آهن مطرح شد، رضایی از شانس کمتری برخوردار بود، اما به یک‌باره اعلام شد برای هدایت تیم برگزیده شده است. رضایی که در دوران بازی از تیم ذوب آهن به تیم ملی رسید و لژیونر لیگ معتبر ایتالیا شد، اولین تجربه سرمربیگری خود را با تیم اصفهانی تجربه می‌کند و می‌تواند درخشش در جرگه مربیان فوتبال کشور را از نصف جهان آغاز کند.

دانیال اسماعیلی فر

هنوز خستگی لیگ نوزدهم از کالبد ذوب‌آهن خارج نشده بود که دانیال اسماعیلی‌فر از این تیم جدا شده و به تیم همشهری پیوست. اسماعیلی‌فر پیش‌تر مورد توجه پرسپولیسی‌ها بود و رسانه‌ها از در جریان بودن مذاکرات او حتی در جریان هفته‌های پایانی لیگ گذشته خبر داده بودند که با تکذیب چندباره سرپرست وقت باشگاه ذوب‌آهن همراه شد، اما در نهایت اسماعیلی‌فر، با سپاهانی‌ها به توافق رسید و پیش از تغییرات مدیریتی در باشگاه همشهری به این تیم پیوست.

 محمد نژادمهدی

محمد نژاد‌مهدی دومین جابه‌جایی بین تیم‌های اصفهانی محسوب می‌شود، اما با این تفاوت که مهدی‌پور برخلاف اسماعیلی فر در لیست نویدکیا بود و با نظر این سرمربی جذب شد. این بازیکن که با عملکردش در تیم ذوب آهن، مشتریان دست به نقدی پیدا کرده بود، برای ادامه فوتبال تیم سپاهان را برگزید و می‌تواند با جلب اعتماد نویدکیا و درخشش در این تیم، اسم و رسم بیشتری برای خود در فوتبال ایران دست و پا کند و شاید به تیم ملی هم نیم نگاهی داشته باشد.

احسان پهلوان

با قطعی‌شدن همکاری یحیی گل‌محمدی با تیم پرسپولیس،‌ جذب احسان پهلوان در دستور کار قرار گرفت و این بازیکن راهی تهران شد تا زیر نظر سرمربی سابقش فوتبال را ادامه دهد. پهلوان در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در مرحله گروهی نیز سرخپوشان را همراهی کرد و با این تیم به فینال آسیا رسید. پهلوان فرصت خوبی برای دیده‌شدن در تیم تهرانی دارد و می‌تواند به عنوان یک یار کلیدی برای این تیم، برای خود جایگاه محکمی‌دست‌وپا کند.

مهران درخشان‌مهر

این بازیکن جوان که در تیم ذوب‌آهن به فوتبال ایران معرفی شد، سابقه عضویت در تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و امید را دارد. درخشان‌مهر که بازیکن چند پستی محسوب می‌شود، برای لیگ بیستم مورد توجه جواد نکونام قرار گرفت و با قراردادی یک ساله راهی خوزستان شد تا در تیم جنوبی بازی کند. درخشان‌مهر در بازی فردا شب برای اولین بار رودرروی همبازیان سابقش قرار خواهد گرفت.

حمید بوحمدان

این بازیکن جنوبی که چند فصلی است در ترکیب ذوب‌آهن جا افتاده، در لیست بازیکنان ذوب‌آهن برای لیگ بیستم جای داشت، اما پس از مدتی ساز جدایی کوک کرد. آن طوری که رسول کربکندی گفته، بوحمدان برای جدایی بحث مشکلات خانوادگی را مطرح کرده و حاضر به همکاری با ذوبی‌ها نشده اما در مقابل، برای پیوستن به تیم تراکتورسازی تبریز تمام مشکلات خانوادگی او برطرف شد و از اصفهان رفت.

شهاب گردان

این دروازه بان که سابقه بازی در هر دو تیم اصفهانی را دارد، با تیم ذوب‌آهن دوران باشکوهی را سپری کرد و پس از فصل خوبی که در تیم فولاد خوزستان داشت، راهی اصفهان شد. ذوبی‌ها فصل گذشته بابت نبود یک دروازه بان مطمئن به‌خصوص در نیم‌فصل اول، فصل متزلزلی را پشت سر گذاشت، اما حضور گردان در ذوب‌آهن، خیال ذوبی‌ها را از بابت نقطه آخر تیمشان در زمین راحت می‌کند و دست‌کم دغدغه مهم فصل قبل را ندارند.

مهرداد قنبری

این بازیکن که سابقه بازی در تیم ذوب آهن را دارد، پس از جدایی از سبزها، در تیم‌های مس کرمان و گسترش فولاد عضویت یافت، اما برای فصل جدید یک بار دیگر در لیست رحمان رضایی جای گرفت و دوباره راهی اصفهان شد. قنبری در مقطع قبلی، بازیکن موثری برای ذوبی‌ها بود، اما حالا با افزایش سن، باید دید چه کیفیتی را به نمایش می‌گذارد.

محمد قریشی

سید محمد قریشی جز اولین دسته بازیکنانی است که به تیم ذوب آهن پیوست. این بازیکن دو فصل اخیر در تیم صنعت نفت آبادان رکورددار بیشترین دقایق بازی در لیگ برتر بود و با وجود تغییرات مربیگری در این تیم، در ترکیب ثابت تیم جنوبی حضور داشت و سه گل نیز  به‌ثمر رساند که برای یک دفاع وسط آمار قابل توجهی به شمار می‌رود و می‌توان روی کیفیت فنی این بازیکن برای استحکام خط دفاعی ذوبی‌ها حساب باز کرد.

میلاد جهانی

زمانی که هنوز تغییرات مدیریتی در ذوب آهن به وقوع نپیوسته بود، میلاد جهانی با قراردادی دو ساله به تیم اصفهانی پیوست. این بازیکن مازنی در فصلی که گذشت، یکی از بهترین‌های صنعت نفت بود و با خلق 8 موقعیت گل در کنار مهدی قایدی به عنوان بهترین پاسور لیگ برتر دست یافت. یکی از مهم‌ترین خصوصیت‌های بازی میلاد جهانی ضربات ایستگاهی است و کادر فنی ذوب آهن می‌تواند روی این خصوصیت او حساب باز کند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.