مشاور ایثارگری انتخاب شود

رئیس شورای شهر: 25 آبان تا اول آذر به نام هفته ایثارگراصفهان نام‌گذاری شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر لزوم انتخاب مشاور شهردار در امور ایثارگران، گفت: با توجه به مراجعاتی که توسط قشر ایثارگر به شهرداری می‌شود، فردی باید برای پیگیری امور مربوطه، اقدامات لازم را انجام دهد و به همین دلیل لازم است شهردار اصفهان این انتصاب را هر چه سریع‌تر انجام دهد. علیرضا نصراصفهانی در نطق پیش از دستور خود در صد و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ادامه داد: به مناسبت ۲۵‌آبان، معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اقدامات ارزشمندی انجام داده که از 25 آبان آغاز و تا اول آذرماه ادامه می‌یابد. او گفت: از ۲۵ آبان تا اول آذر به عنوان هفته ایثار اصفهان نام‌گذاری و شهر به تصویر شهدا مزین شده که این اقدام فضای معنوی ویژه‌ای را در شهر ایجاد کرده است.

دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

قرار ما این نبود

او فرارسیدن 25 آبان، روز حماسه و ایثار مردم اصفهان را تبریک و تسلیت گفت و افزود: بسیاری از ما در جبهه کنار شهدابودیم، پیکر آنان را تشییع کردیم یا از خانواده آن‌ها دلجویی کرده‌ایم که با مرور این موارد، شرمنده می‌شویم. نصر اصفهانی تأکید کرد: ما متعهد شده بودیم که حافظ خون شهیدان و بیت‌المال باشیم و با یک‌صدایی و همدلی اهداف آنان را دنبال کنیم و قرار نبود برای قدرت تلاش کرده و به ارزش‌ها، اخلاق نبوی و علوی در کشور جمهوری اسلامی بی توجهی کنیم. او تصریح کرد: قرار نبود در مال‌اندوزی و اشرافی‌گری سبقت بگیریم و به فقر مردم و آسیب‌های مختلف اجتماعی بی‌توجهی کنیم. نصراصفهانی گفت: قرار بود عکس شهدا را در دست گرفته و خواسته‌های آن‌ها را دنبال کنیم، نه آنکه عکس آن‌ها را در دست گرفته و عکس آن رفتار کنیم. او تأکید کرد: باید در شرایط کنونی رسالت و مسئولیتمان را مرور کرده و به عهد خود با شهدا بازگردیم و به مردمی خدمت کنیم که از همه چیز خود گذشتند و در برابر دشمن ایستادند. او گفت: شهید باکری، افراد پس از جنگ را به سه دسته تقسیم کرد. او ادامه داد: کسانی که از کرده خود پشیمان شدند. افرادی که ندامت چندانی ندارند اما با حضور در حوزه اقتصاد به دنیاطلبی می‌پردازند و عده‌ای نیز بر عهدی که دارند می‌مانند و خون دل می‌خورند. همه ما باید بنگریم که در کدام گروه قرار می‌گیریم و مسئولیت امروز ما چیست.

شفافیت شهری

او با اشاره به اقدامات شهرداری در زمینه شفاف‌سازی امور گفت: شهروندان با دسترسی به سامانه شفــافیت مــی‌تـــوانـــند بودجه‌ها، پژوهش‌ها، ساختار شهرداری، شرح وظایف بخش‌های مختلف را دنبال کنند. به گفته نصر اصفهانی، علاوه بر سامانه شفافیت، سامانه اصفهان من و سامانه مصوبات شورای شهر که مصوبات در ۲۲ سال گذشته را در اختیار مردم قرار می‌دهد، از دیگر اقدامات شهرداری در این حوزه است. نصراصفهانی افزود: نیاز است سامانه داشبورد مدیریتی در شهرداری نیز مدام به‌روز شود تا مدیران نیز از این امکان به نحو مطلوبی استفاده کنند. او در بخش دیگری از نطق خود از اصناف درخواست کرد تا مصوبات ستاد کرونا را اجرا کرده و مغازه‌های خود را در ساعت اعلام شده، تعطیل کنند. نصر‌اصفهانی همچنین از مسئولان آرامستان باغ رضوان نیز درخواست کرد تا با توجه به افزایش تعداد تدفین‌ها، برای کاهش جمعیت مراجعان برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

هفته ایثار و شهادت

در جلسه علنی روز گذشته همچنین معاون فرهنگی شهرداری اصفهان به تشریح ویژه‌برنامه‌های هفته اصفهان پرداخت و گفت: با تدابیر شورای شهر فاصله شش روزه 25 آبان تا اول آذر به عنوان هفته ایثاراصفهان نام‌گذاری شد. او ادامه داد: شهدا و حماسه دفاع مقدس جزو جدا نشدنی هویت شهر اصفهان محسوب می‌شوند و به همین دلیل با نام اصفهان باید خاطره دلاوری‌های شهدا نیز همراه باشد. به گفته او برای این هفته 99 عنوان برنامه با رویکردهای هویتی و با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های مختلف معاونت فرهنگی و 15 منطقه شهرداری اصفهان اجرا می‌شود. رونمایی از 21 عنوان فرهنگی شامل 100 اثر فرهنگی و رونمایی از شبکه‌سازی محله‌ها از جمله این برنامه‌هاست. عیدی از در اختیار قرار‌گرفتن همه فضای تبلیغاتی شهر برای این هفته خبر داد و گفت:240 پایه بتنی عملیات محرم را باز خوانی کرده و فضاسازی ویژه‌ای در زیر پل 25 آبان و خانه شهدای 25‌آبان انجام شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.