در انتظار اولین هفته شش‌امتیازی

تیم‌های اصفهانی به دیدار نمایندگان اراک و تبریز می‌روند

پس از شروع یک امتیازی تیم‌های اصفهانی در هفته ابتدایی لیگ نوزدهــم، پــس از تعــطیلی مــوقت دوهفته‌ای، سپاهان و ذوب‌آهن به امید کسب حداکثری امتیاز رودرروی حریفان صف‌آرایی می‌کنند. اگر مسابقات لیگ برتر فوتبال در هفته دوم طبق برنامه سازمان لیگ پیش برود، عصر پنج‌شنبه تیم سپاهان در ورزشگاه نقش‌جهان میزبان آلومینیم اراک خواهد بود و عصر جمعه نیز ذوب‌آهن میهمان ماشین‌سازی تبریز خواهد شد.با توجه به محدودیت‌های شدید کرونایی که قرار است از روز اول آذر در سراسر کشور وضع شود، گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص برگزاری یا لغو دیدارهای لیگ برتر فوتبال وجود داشت اما مسئولان سازمان لیگ و همچنین فدراسیون پزشکی ورزشی، تأکید چندباره‌ای برای پیگیری لیگ برتر فوتبال در زمان مقرر داشته‌اند.

پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹

روز گذشته، دکتر لاری، سخن‌گوی وزارت بهداشت و درمان در نشست خبری خود مدعی شد موضع این وزارت خانه با توجه به شرایط موجود، تعطیلی لیگ‌های برتر است و این کار قطعا باید انجام شود، اما هنوز اطلاعات دقیقی در این‌باره ندارم و اطلاعات تکمیلی ارائه خواهد شد. پیشنهاد تعطیلی لیگ‌های برتر از قرارگاه کرونا به ستاد ملی کرونا ارسال شده و شنبه در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد. به فرض برگزاری مسابقات، مروری بر دیدارهای دو تیم اصفهانی در این هفته خواهیم داشت.

رویارویی رسول خطیبی با تیم سابق

سپاهان و آلومینیم، دو تیم بازنده هفته اول لیگ برتر فوتبال هستند که در هفته دوم برحسب قرعه به هم برخورد کرده‌اند و هر دو تیم تلاش دارند خاطره شکست ابتدای کار را به فراموشی بسپارند. زردهای اصفهانی که در این فصل محرم نویدکیا را به‌عنوان سرمربی روی نیمکت دارند، با امیدواری زیادی پای در لیگ گذاشتند اما باخت سه بر یک مقابل تیم گل‌گهر، شروع چندان خوبی برای این تیم محسوب نمی‌شود، هرچند که باخت هفته اول هم نمی‌تواند ملاکی برای قضاوت در خصوص عملکرد یک تیم باشد. سپاهان به‌عنوان یک مدعی پای در لیگ بیستم گذاشته و هواداران و رسانه‌ها منتظر هستند به‌زودی کیفیت واقعی این تیم با تغییر تاکتیکی مدنظر کادر فنی به نمایش گذاشته شود. طلایی‌پوشان در اولین دیدار خانگی فصل از تیم اراکی پذیرایی می‌کنند که رسول خطیبی، بازیکن سال‌های دور سپاهان روی نیمکت این تیم نشسته است. آلومینیوم اراک تیم تازه‌وارد به لیگ برتر به شمار می‌آید و روزهای پرحاشیه‌ای را هم پشت سر گذاشته است، اما پس از قهر و آشتی کادر فنی، بالاخره به اراک بازگشت و در بازی امروز روی نیمکت تیمش خواهد نشست. سپاهانی‌ها پس از انتخاب محرم نویدکیا به‌عنوان سرمربی،‌ با توجه به اینکه او سابقه‌ای در هدایت تیم‌های لیگ برتری نداشت، تصمیم به استخدام یک مربی بزرگ برای کادر فنی گرفتند و با وجودی که بحث توافق با سید‌مجتبی حسینی هم مطرح شد، درنهایت روی علیرضا مرزبان به اجماع نظر رسیدند. مرزبان قرار بود پیش از شروع فصل به سپاهان ملحق شود اما مشکلاتی که برای خروج از آلمان بر سر راه او به وجود آمد، باعث شد تا مرزبان با تأخیر و درست روز بازی با گل‌گهر وارد اردوی سپاهان شود و حتی باوجوداین تأخیر، در نشست خبری بعد از بازی شرکت کرد و پاسخ‌گوی رسانه‌ها شد. سپاهان در بازی با آلومینیم به دنبال کسب هر سه امتیاز بازی است و این اتفاق باعث می‌شود تا انرژی مثبت بیشتری به تیم تزریق شود اما در مقابل نبردن، کار محرم و یارانش را سخت خواهد کرد.

 به یاد شش امتیازی که رفت

ذوب‌آهـــن که مـــی‌رفـــت شـــروعی 3امتیازی در لیگ داشته باشد در آخرین ثانیه‌ها به‌واسطه اشتباه داوران داشته‌هایش را بر باد دید تا خاطرات تلخ فصل گذشته برایش تداعی شود، اما حریف هفته دوم ذوبی‌ها هم هفته نخست خاطره خوبی نداشت و در مشهد به شهرخودرو مهدی رحمتی، مربی تازه‌وارد لیگ باخت؛باختی که عصبانیت زیاد بیاتلو را به همراه داشت تا مصاحبه‌ای جنجالی داشته باشد و از دست‌های پشت پرده و فشار مافیای فوتبال ایران صحبت کند، هرچند به فاصله یک روز ناچار به عذرخواهی بابت صحبت‌هایش شد. سبزپوشان اصفهانی برای دومین دیدار راهی تبریز می‌شوند تا در مقابل تیم ماشین‌سازی صف‌آرایی کنند. دیداری که به‌نوعی دیدارهای فصل گذشته دو تیم که با از دست دادن 6 امتیاز برای اصفهانی‌ها همراه بود، می‌افتند. در بازی رفت درحالی‌که سبزپوشان اصفهانی منتظر سوت پایان دیدار و 3امتیاز آن بودند، در دقایق پایانی با دو گل سانتوس و زنده‌دل ناکام ماندند.
اما بازی برگشت دو تیم را شاید بتوان یکی از پرحاشیه‌ترین رقابت‌های ادوار لیگ برتر فوتبال دانست، از یک‌سو نشستن هومن افاضلی روی نیمکت تبریزها و سفر دوباره او به اصفهان در فاصله یک هفته بحث‌برانگیز بود و از سوی دیگر قضاوت داوران جنجال زیادی را به وجود آورد. در آن دیدار، شاگردان لوکا پس از چند باخت متوالی و رسیدن به منطقه خطر با بردی که مقابل شاهین بوشهر به دست آورد، با روحیه‌ای مضاعف میزبان ماشین‌سازی بحران‌زده بودند، جدالی که با نتیجه 2 بر یک در شبی پرحاشیه تن به شکست دادند اما مردود اعلام شدن دو گل صحیح ذوب‌آهن مهم‌ترین اتفاق این مسابقه بود که علاوه بر از دست رفتن امتیازات ذوبی‌ها، منجر به اخراج قاسم حدادی‌فر کاپیتان آرام ذوبی‌ها شد.  حواشی جنجالی این دیدار به اندازه‌ای زیاد بود که موجب شد نشست اضطراری رئیس کمیته و دپارتمان داوری فدراسیون و همچنین ناظر داوری این بازی تشکیل شود، هرچند برای ذوب‌آهن نتیجه‌ای نداشت اما ذوب‌آهن این فصل با ریزش زیاد بازیکنانش با چهره‌ای جدید و پرانرژی می‌خواهد خاطرات بد را به فراموشی بسپارد و فصلی نو برای رسیدن به دوران خوش خود آغاز کند. تیمی تازه‌نفس که در آخرین روزهای نقل و انتقالات محمدسلطانی‌مهر را خدمت گرفت، رحمان ذوب‌آهن و بازیکنانش در بازی اول نشان دادند چندان تیم دست‌وپابسته‌ای نیستند و با تلاش بیشتر و اندکی شانس، البته اگر بحث اشتباهات داوری را فاکتور بگیریم می‌توانند اولین 3 امتیازی لیگ خود را در هفته دوم در جدول امتیازات خود ثبت کنند.ذوبی‌ها که در دربی دوستانه اصفهان از سد حریف همشهری گذشتند، با انگیزه بسیار در این دیدار به میدان می‌روند تا پیام‌آور سه امتیاز ارزشمند برای فوتبال نصف‌جهان باشند.در آستانه این دیدار، روابط عمومی و امور بین‌الملل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان اطلاعیه‌ای را منتشر کرده و با کنایه به ناداوری‌ها، ابراز امیدواری کرد این تیم دوباره به داوری نبازد. در بخشی از اطلاعیه باشگاه ذوب‌آهن آمده است: «هفته دوم لیگ بیستم فوتبال کشور از پنجشنبه این هفته پیگیری می‌شود و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی این مسابقات بدون حضور خبرنگاران و هواداران برگزار می‌شود. افرادی که اگر در ورزشگاه حضور داشتند شاید هم قضاوت‌های منصفانه‌تری انجام می‌شد و هم هیجان دیدارها افزایش می‌یافت.تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان با چهره‌ای متفاوت و با انگیزه، با هدایت سرمربی با دانش خود رحمان رضایی در اولین دیدار در ورزشگاه فولادشهر مقابل فولاد خوزستان قرار گرفت و در یک دیدار جذاب و دیدنی اما با حاشیه داوری، امتیاز کامل بازی را از دست داد و ۲ بر ۲ متوقف شد. ارائه یک بازی خوب فنی و کار تیمی توسط ذوب‌آهن در این دیدار برای دوستداران و هواداران امیدوارکننده بود و نوید روزهای خوب و متفاوتی را می‌دهد.ذوب‌آهن در آن دیدار با شایستگی‌های کادر فنی و حمایت‌های خوب سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مجموعه باشگاه توانست یک بازی زیبا و فنی را ارائه دهد و بازی یک بر صفر باخته را ۲ بر یک کند، هرچند که به دلیل اشتباه داوری، ذوب‌آهن نتوانست سه امتیاز این بازی را کسب کند؛ اما هیچ‌چیز از ارزش‌های تیم کم نشد. ذوب‌آهن اصفهان در هفته دوم لیگ برتر روز جمعه ۳۰ آبان در تبریز به مصاف ماشین‌سازی می‌رود، امید است با دقت و نظارت بیشتر بر شرایط داوری دیگر تیم ذوب‌آهن که برنده درایت کادر فنی و بازیکنان خود است، بازنده تیم داوری نباشد و دل مردم خونگرم نصف جهان، هواداران غیور و کارکنان سخت‌کوش مادر صنعت کشور از نتایج و حاشیه‌های غیرمنتظره به درد نیاید.»

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.