دست‌های خالی رحمان

بررسی عملکرد نفر‌به‌نفر ذوب‌آهنی‌ها در مقابل شهر خودرو

ذوب آهن را باید بدشانس‌ترین تیم لیگ بیستم دانست که در این پنج هفته اخیر انواع و اقسام مشکلات و حواشی را تجربه کرده است و بعد از اینکه در چند هفته متوالی اشتباهات متعدد داوری به ضرر این تیم شد، در نهایت کرونا ضربه نهایی را به پیکره نماینده فوتبال اصفهان وارد کرد و ذوب‌آهن در روزی که ۱۸ نفر از بازیکنان و اعضای کادر فنی خودش را به همراه نداشت، با دستی خالی و در یک بازی قابل پیش‌بینی مغلوب شهرخودرو خراسان شد. حواشی پیش از آغاز بازی ذوب آهن و شهر خودرو آنقدر زیاد بود که هیچ‌کس حواسش به شرایط فنی مسابقه نبود و بلاتکلیفی ذوب‌آهنی‌ها و اصرار سازمان لیگ مبنی بر برگزاری این بازی در نهایت باعث شد تا ذوب آهن بدون حضور بازیکنان اصلی خودش و با تیمی جوان و ناشناخته به دیدار شهر خودرو مشهد برود.

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹

این اتفاق در شرایطی برای ذوب‌آهن افتاد که دو روز قبل سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای سلامت بازیکنان پرسپولیس دست به تعویق مسابقه این تیم در مقابل نساجی مازندران زده بودند و اینکه کرونا در سازمان لیگ این طور با سیاست یک بام و دو هوا روبه‌رو می‌شود خودش نکته مهمی است که باید دید در آینده مدیران سازمان لیگ چه پاسخی برای آن خواهند داشت.
شهاب گردان: روزی که قاسم حدادی‌فر در زمین حضور نداشت، شهاب گردان با تجربه ترین بازیکن تیم بود و البته  روی گل‌های دریافتی هم تقصیر آن‌چنانی نداشت و بازی ضعیف خط دفاعی ذوب‌آهن باعث شد تا گردان در مقابل تیم سابق خودش و البته سید مهدی رحمتی دو‌بار توپ را از درون دروازه بیرون بیاورد.
سیدمحمد قریشی: وقتی ترکیب اصلی تیم دستخوش تغییرات فراوانی شده نمی‌توان از همه بازیکنان انتظار داشت و بازی همیشگی خودشان را به نمایش بگذارند ولی با این حال مدافع میانی ذوب‌آهن که البته اوت‌های بسیار جالب و خطرناک هم می‌اندازد، به خصوص روی صحنه گل دوم پدیده ناهماهنگی زیادی با سید عبدالله حسینی داشت و همین موضوع باعث شد تا دروازه ذوب آهن هم باز شود.
عبدالله حسینی: در روزهایی که وحید محمدزاده به عنوان با‌تجربه‌ترین مهره خط دفاعی ذوب‌آهن به صورت یک‌درمیان در بازی‌های تیمش غایب است، حسینی باید هرچه زودتر در کنار قریشی سروسامانی به خط دفاعی ذوب آهن بدهد؛ عملکرد او هم  روی گل دوم و زمین خوردنش به نوعی سبب ساز ایجاد موقعیت برای شهر خودرو شد و قاسمی‌نژاد نیز بدون هیچ‌گونه اشتباهی مدافعان ذوب‌آهن را جریمه کرد.
مهرداد قنبری: معلوم نیست بر سر پدیده چند فصل قبل فوتبال ایران چه آمده که این فصل در ترکیب ذوب آهن حتی نمایش معمولی هم ندارد و او را باید مسبب اصلی شکست ذوب‌آهن در مقابل شهر خودرو دانست، یک پنالتی ناشیانه و غیرحرفه‌ای در نیمه اول که فقط ساق پای بازیکن حریف را نشانه گرفت، در کنار دفع توپ مبتدیانه‌ای که توپ را دقیقا  داخل محوطه جریمه تیم خودشان فرود آورد و اسباب اشتباه مدافعان را فراهم کرد، تنها عملکرد قنبری در مقابل شهر خودرو بود و همین موضوع باعث می‌شود تا او یکی از ضعیف‌ترین نمره‌های این چند هفته اخیر فوتبال اصفهان را به خودش اختصاص دهد.
ابوالفضل عکاشه: بازیکن سرعتی ذوب‌آهن باز هم در ترکیب اصلی تیم قرار گرفت، ولی عکاشه در بازی سردرگم بود و به نظر می‌رسید که هنوز وظایف خودش در ترکیب ذوب آهن را به خوبی نشناخته است. با این وجود از ظرفیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورتی که مورد اعتماد قرار بگیرد می‌تواند تبدیل به یک مهره تأثیرگذار در ترکیب ذوب آهن باشد.
رضا حبیب‌زاده: بعد از آن مصدومیت بینی عجیب‌غریب در بازی مقابل استقلال هنوز نتوانسته تبدیل به آن مهره جوان و با انگیزه سال گذشته شود و دفع توپ اشتباه در اواسط نیمه اول نزدیک بود گل‌های خورده ذوب آهن را دو برابر کند که البته با واکنش مناسب گردان این توپ به ثمر ننشست. با این وجود حبیب‌زاده در فصل گذشته نشان داد که بازیکنی جوان و بسیار با‌کیفیت است و باید کمی بیشتر حواسش را به فوتبال بدهد
علی نبی‌زاده: در مقابل تیم سابق خودش نمایش خوبی نداشت و به نظر می‌رسید کمی از شرایط موجود عصبی است. با این‌حال نبی‌زاده هم با وجود رقبای بسیار زیادی که در ترکیب ذوب‌آهن دارد باید تلاش بسیار زیادی کند تا بتواند در ترکیب اصلی تیمش به میدان برود.
دانیال مؤمنی: بحران کرونا در تیم ذوب‌آهن به این بازیکن جوان فرصت بازی داد و بدشانس بود که در روز بسیار سخت ذوب آهن در ترکیب تیمش به میدان رفت و با این حال مؤمنی از سرمایه‌های ذوب آهن است و باید در لیگ آبدیده شود.
محمدعلی کاظمی: کاظمی هم از دیگر بازیکنان جوان ذوب آهن که در مقابل شهر‌خودرو فرصت بازی پیدا کرد و دوندگی بسیار زیادی هم در جریان بازی داشت، ولی با این وجود آن طور که باید و شاید نتوانست خودش را در ترکیب ذوب آهن نشان دهد.
میلاد جهانی: همان معدود موقعیت‌های ذوب آهن در مقابل شهر‌خودرو  هم حاصل تلاش میلاد جهانی بود که با چند شوت از راه دور دروازه‌بان تیم حریف را  آزمایش کرد. با این حال جهانی در فاز تهاجمی تیمش تنها بود و غیبت بازیکنانی مثل بیدوف مارکوویچ حدادی‌فر و چند نفر دیگر باعث شد تا جهانی مجبور باشد برای توپ‌گیری به سمت زمین خودشان حرکت کند و همین مسئله بازیکن چپ و گلزن ذوب آهن را از دروازه تیم حریف دور کرد.
علیرضا منظمی: بازیکن محبوب منصوریان بعد از مدت‌ها غیبت سرانجام موفق شد در ترکیب اصلی تیم ذوب‌آهن به میدان برود؛ البته قابل پیش‌بینی هم بود که توپ چندان مناسبی برای مهاجم جوان ذوب‌آهنی‌ها فراهم نشود. ولی با این حال منظمی بسیار دونده بود و نشان داد که از انگیزه بسیار زیادی برخوردار است و باید دید که در هفته‌های آینده رحمان رضایی از این بازیکن چگونه در ترکیب تیمش استفاده خواهد کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.