ارزیابی، شهرداری را متعالی می‌کند

هجدهمین دوره ارزیابی جایزه ملی تعالی سازمانی پایان یافت

آیــیــن اخـتـتـامـیـه هـجـدهمـیـن دوره ارزیابی جایزه ملی تعالی سازمانی کشور درحالی برگزار شد که شهرداری اصفهان برای سومین دوره در آن حضور پیدا کرد. این آیین  با حضور علیرضا صادقیان، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان، جمعی از مدیران شهرداری و ارزیابان مستقل تعالی سازمانی که به صورت ویدئوکنفرانس در جلسه حضور داشتند، در کتابخانه مرکزی  خاتمه یافت.

یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان، در این جلسه ضمن تشکر از ارزیابانی که در شرایط سخت کرونایی و آلودگی هوا کارشان را انجام داده‌اند، گفت: شرایط کرونایی باعث شد ارزیابان به صورت حضوری در این جمع حاضر نباشند و در حال حاضر به صورت مجازی شاهد حضور آن‌ها در این اختتامیه هستیم. علیرضا صادقیان با اشاره به اینکه سفر به اصفهان برای همه خاطره‌انگیز است، افزود: اگر ارزیابان به شهر اصفهان سفر می‌کردند، شاهد خاطرات خوش بیشتری بودند. اصفهان یکی از کلان‌شهرهای بزرگ ایران است و در مجموعه شهرداری مدیران و کارکنان به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند. او با اشاره به اینکه اصفهان در برخی موضوع‌ها نسبت به دیگر کلان‌شهرها متفاوت عمل می‌کند، تصریح کرد: از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اصفهان تشکر می‌کنم؛ زیرا اجازه ارزیابی مجموعه شهرداری را صادر کردند.

 نتایج ارزیابی باعث خیر و برکت است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان، ادامه داد: نتایج ارزیابی هرچه باشد، قطعا باعث خیر و برکت است و می‌تواند وضعیت مدیریت شهـری را بـهـبـود بخشد. صادقیان اظهار کرد: سال گذشته زمینه برای ارزیابی فراهم شد که امیدوارم چراغ راهی برای بهتر عمل کردن مجموعه شهرداری در سال‌های آینده باشد. او با بیان اینکه شهردار اصفهان خواستار ارزیابی بدون‌اغماض است، خاطرنشان کرد: طبق گزارشی که انجام شد، باید از ضعف‌ها کاسته شده و به نقاط قوت افزوده شود. معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه باید برای بهتر شدن تلاش کنیم، گفت: جایزه هدف اصلی برای ما نیست، بلکه درصددیم با این ارزیابی به تعالی شهرداری اصفهان کمک کنیم. صادقیان با اعتقاد بر اینکه اصفهان نیازمند مدیریت شهری متعالی است، اضافه کرد: معتقدیم این فرایند باعث می‌شود از درجا زدن و کندی خارج شویم و فاصله ما با تعالی سازمانی نسبت به گذشته بهتر شود. او با اشاره به اینکه در دوره‌های قبلی هدیه‌ای به ارزیابان ارائه کردیم، بیان کرد: هدایا با توجه به وضعیت کنونی برای مجموعه‌های برتر ارسال می‌شود. همچنین فرمی برای نظرسنجی طراحی شده است که از ارزیابان تقاضا می‌شود همکاری شهرداری را در این رویداد ثبت کنند. معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان افزود: امیدوارم روز اهدای جوایز اصفهان، روزی به‌یادماندنی برای اصفهان باشد و نسبت به دوره‌های قبلی وضعیت بهتری را تجربه کنیم. به همه همکارانی که در این عرصه وارد شدند، تبریک و خداقوت می‌گویم. صادقیان تصریح کرد: امیدوارم شهرداری اصفهان تا پایان سال1405 یکی از شهرداری‌های متفاوت کشور و بلکه منطقه باشد. هرسال به بهانه این ارزیابی، نوری بر شهرداری اصفهان می‌تابد که باعث می‌شود بیشتر به عملکرد خود دقت کرده و برای بهترشدن تلاش کنیم و در حال حاضر هم گزارش اعلام‌شده از سوی ارزیابان نشان می‌دهد نسبت به گذشته عملکرد بهتری داشته‌ایم. او تصریح کرد: شهرداری روزبه‌روز آمادگی بهتری برای ارزیابی پیدا می‌کند و این موضوع برای ما خوشایند است. خوشحالیم که این زمینه برای اصفهان فراهم شده است.

 کشف نقاط‌ضعف برنامه‌های شهرداری اصفهان

در ادامه این آیین، نماینده ارزیابان این دوره، ضمن تشکر از مدیران ارشد شهرداری اصفهان برای حضور در این دوره گفت: پرسش‌هایی برای تیم ارزیاب به وجود آمد که مسئولان شهرداری اصفهان به بهترین شکل و با صبر وحوصله پاسخ‌گو بودند.حمید زاهدی درباره روند ارزیابی بیان کرد: فرایند ارزیابی از زمان ارسال اظهارنامه به دبیرخانه شروع می‌شود و همکاران از ابتدا گزارش‌هایی ارائه می‌کنند و از محل به صورت مجازی بازدید می‌شود. همچنین پس از این اختتامیه با تیم ارزیاب یک جلسه جمع‌بندی برگزار می‌شود و مطالبی را برای تعیین سطح جایزه به دبیرخانه ارسال خواهیم کرد که با توجه به بازخورد گزارش‌ها سطح جایزه برای شهرداری اصفهان مشخص خواهد شد. او ادامه داد: گزارش‌های ارسالی توسط کمیته‌های علمی و داوری در دبیرخانه بررسی می‌شوند که در نهایت نتیجه کامل آن به شهرداری اصفهان اعلام خواهد شد. نماینده ارزیابان این دوره گفت: مسیری دیگر وجود دارد که باید پس از طی کردن آن گزارش‌های کامل را ارائه کنیم. تیم ارزیاب نمی‌تواند در این جلسه طبق پروتکل‌ها و دستورات، اعلام نتیجه کند و تنها خلاصه‌ای از برداشت‌های انجام‌شده بیان می‌شود. زاهدی خاطرنشان کرد: مدیران شهرداری اصفهان، برنامه‌های پنج‌ساله خود را مشخص کرده‌اند که این موضوع برای تیم ارزیابی بسیار مهم است. شهرداری اصفهان تلاش کرده نقاط ضعف و قوت هر برنامه را کشف کند تا به بهترین شکل به اهداف خود برسد. او با بیان اینکه مسیر خوبی برای آینده اصفهان تعیین شده است، ادامه داد: سیستم‌های مدیریتی که شهرداری تعریف کرده است بخش‌های متفاوتی دارد تا مدیران سازمان، تصمیم‌های درستی بگیرند. نماینده ارزیابان این دوره با بیان اینکه در موضوع مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات خوبی در شهرداری اصفهان انجام شده است، تصریح کرد: شهرداری اصفهان سعی کرده است در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خود به درستی گام بردارد و مسئولان نیز در این بخش‌ها مشارکت داشته‌اند. زاهدی اضافه کرد: شهرداری اصفهان می‌تواند درباره موضوع‌های شهری از مردم نظرسنجی کرده تا در آینده بتواند روند بهتری را طی کند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.