گزارش تلاش خود را به مردم بدهید

نتیجه 5/3 سال تلاش سرافرازانه، اطلاع‌رسانی شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق میان‌دستور خود از مسئولان مدیریت شهری و اعضای شورای شهر درخواست کرد نتیجه تلاش خود را توسط خبرنگاران به مردم شهر ارائه دهند. نصر اصفهانی در نطق میان‌دستور این هفته خود همچنین از مسئولان شهرداری درخواست کرد تا با شرکت متولی سامانه سرای 8 مذاکرات لازم انجام و مشکلات فعلی برطرف شود.

دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹
او در صد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، گفت: بعد از ۳,۵ سال تلاش سرافرازانه، اکنون زمان ارائه گزارش به مردم است و راه آن ارتباط با رسانه‌ها و بازگویی صادقانه اقداماتی است که در شهر رخ می‌دهد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به شعار انتخاباتی شورای شهر مبنی بر «پرسشگری و تقویت پاسخ‌گویی»، اظهار کرد: این شعار در منشور شورای شهر نیز درج شده و بنابراین اعضای شورا و مدیران شهری باید خود را در دسترس خبرنگاران قرار داده، پاسخ‌گوی آنان باشند و با عدم پاسخ‌گویی باعث رنجش آن‌ها نشوند.
او ادامه داد: همه مدیران و مسئولان باید از هرگونه بی‌اعتنایی به اصحاب رسانه پرهیز کنند؛ زیرا این امر غفلت از فرصت‌های در اختیار بوده و فرار کردن از دست خبرنگاران به اشکال مختلف، توجه نکردن به مسئولیتی است که برعهده‌گرفته‌ایم. نصر اصفهانی افزود: ارتباط مؤثر با خبرنگاران به معنای غنیمت شمردن فرصت‌هاست باوجوداین، خبرنگاران گلایه می‌کنند که در ارتباط با مدیران شهری دچار مشکل هستند که این ارتباطات باید به نحو بهتری دنبال شود.

مشکل سرای 8 حل شود

رئیس شورای شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق این هفته خود به مشکلات سامانه سرای 8 اشاره کرد و افزود: سامانه سرای 8 برای تسهیل امور شهروندان و کاهش حضور آن‌ها راه‌اندازی شده و عملکرد آن نیز در زمینه شفاف‌سازی خوب بوده است. او ادامه داد: تسهیل یا عدم انجام کار شهروندان، به فعالیت این سامانه گره خورده است. نصر اصفهانی از شهردار اصفهان درخواست کرد تا با انجام مذاکرات جدی با شرکت متولی این سامانه از رفتار قطره‌چکانی و انحصارطلبی این شرکت جلوگیری شود.
نصراصفهانی تصریح کرد: سرنوشت شهر و شهرداری را به دست یک شرکت سپرده و اراده خود را درگرو اراده آن شرکت قرار داده‌ایم و اگر این رویه ادامه یابد، مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان ایجاد می‌شود؛ بنابراین نمی‌توانیم بیش از این بر میل و رفتار این شرکت عمل کنیم. او گفت: اگر این شرکت حق‌وحقوقی دارد شهرداری باید به آن عمل کند و در مقابل انتظار داریم نحوه فعالیت سامانه سرای 8 که باعث نگرانی کارکـنـان شـهـرداری شـــده، ادامــه نیابد.

 جلوگیری از بارگذاری‌های آلاینده

رئیس شورای شهر اصفهان درباره وضعیت آلودگی هوا در هفته‌های اخیر گفت: اصفهان به آلوده‌ترین استان کشور تبدیل شد و باوجود جلسات متعدد و تلاش‌های بسیار، چاره‌ای جز تعطیلی شهرستان‌های استان نبوده است. او با تأکید بر اینکه اولویت اول استان باید حفظ سلامت شهروندان باشد، تصریح کرد: باید ازاین‌پس از بارگذاری‌های جدیدی که باعث آلودگی بیشتر هوا می‌شود، جلوگیری شده و دغدغه دوستداران محیط‌زیست و پزشکان متعهد در خصوص سلامتی مردم اصفهان جدی گرفته ‌شده و اقدامات پیشگیرانه نیز از مجاری قانونی دنبال شود.  نصر اصفهانی با گرامیداشت فرارسیدن اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و ارتحال آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: اگر خود را به‌عنوان مسلمان و شیعه معرفی می‌کنیم، باید رفتار، گفتار و کردارمان در راستای زینت بخشیدن به دین و مذهبمان باشد.
او با تأکید بر اینکه همه ما به خلوص، مردم‌داری، شجاعت، اعتدال و خوش‌بینی در امور نیاز داریم، افزود: اگر فردی مانند سردار سلیمانی در میان مردم محبوب بوده و سردار دل‌هاست، به علت برخورداری از این ویژگی‌ها بوده و ایشان با درجه سرلشکری یا گرفتن نشان ذوالفقار محبوب نشد. نصر اصفهانی ادامه داد: آنچه سرداران شهیدی مانند سلیمانی، خرازی و کاظمی را برجسته می‌کند، ویژگی انسانی آن‌هاست.
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.