ویترین مسکن اصفهان کامل شد

بازار سرد آذرماهی، عرضه‌های گرم زمستانی

بازار مسکن اصفهان در طول آذر ماه روزهای آرامی را پشت سر گذاشت، دیگری خبری از نوسانات هیجانی قیمت نیست، تقاضای دلالی هم فروکش کرده‌است و قیمت‌ها روز‌به‌روز افزایشی نمی‌شوند. تعدادی از فعالان بازار به متقاضیان واقعی توصیه می‌کنند تا خرید خود را در این زمان انجام دهند؛ زیرا با آرام‌گرفتن تب هیجانات، هم قیمت‌ها کاهش یافت و هم فروشنده روی قیمت پیشنهادی تخفیف خوبی می‌دهد؛ ضمن اینکه عرضه آپارتمان در بازار مسکن اصفهان افزایش یافته‌است و امروز در تمام بازه‌های قیمتی آپارتمان‌های زیادی برای فروش آگهی شده‌اند.

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹

کمتر از 600 میلیون تا چند میلیارد تومان! آذر ماه ویترین بازار مسکن اصفهان کامل بود تا مشتریان واقعی با خیال راحت و بدون ترس از نوسانات در میان املاک فروشی جست‌وجو کنند.

کمتر از 600 میلیون تومان

آپارتمان در شهر اصفهان با قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان؟! شاید عجیب به نظر برسد، ولی بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد درصد پایینی از آپارتمان‌فروشی شهر اصفهان در طول آذرماه قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان داشته‌اند. مانند آپارتمانی 75 مترمربعی در محله آزادگان با قیمت 450 میلیون تومان، آپارتمانی 80 مترمربعی در محله قائمیه با قیمت 500میلیون تومان و آپارتمانی 75 مترمربعی در محله خانه اصفهان با قیمت 560 میلیون تومان، هر سه مورد تک‌خواب هستند و سن ساختی بالاتر از پنج‌سال دارند. آپارتمان‌های این بازه قیمت در محله‌های حاشیه‌ای شهر یا محله‌های متوسط قرار دارند. امروز در محله‌های زیادی آپارتمان‌های کوچک و کم فروش با قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان آگهی شده‌اند.

600 تا 750 میلیون تومان

تعداد آپارتمان‌های فروشی شهر اصفهان با قیمت 600 تا 750 میلیون تومان بیشتر از بازه قبلی است ولی مشخصات آن‌ها تفاوت چندانی ندارد. آپارتمان‌های 600 تا 750 میلیون تومانی اصفهان از نظر متراژ در موارد نادری بزرگ‌تر از صد مترمربع هستند، سن ساخت بالایی دارند و به امکانات خوبی مجهز نشده‌اند، ضمن اینکه در محله‌های حاشیه‌ای یا متوسط شهر قرار دارند. این آپارتمان‌ها در بازار مسکن سال95 کمتر از 150 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شدند. آپارتمانی 85مترمربعی با سن ساخت 20 سال و قیمت 720‌میلیون تومان در محله خانه‌اصفهان، آپارتمانی 87مترمربعی با سن ساخت 18 سال و قیمت 740 میلیون تومان در محله گلستان و آپارتمانی 82مترمربعی با سن ساخت 20سال و قیمت 730 میلیون تومان در محله آل‌یاسین از آگهی‌های فروش این بازه قیمتی هستند.

750 تا 900 میلیون تومان

بازه 750 تا 900 میلیون تومان را باید در انحصار نسبی آپارتمان‌های 90 متر مربعی دانست؛ زیرا درصد بالایی از آپارتمان‌های فروشی اصفهان در این قیمت، متراژی 90 تا 100 مترمربعی دارند. این آپارتمان‌ها نیز مانند بازه قبلی از نظر عمر بنا قدیمی هستند و در مناطق متوسط و حاشیه‌ای شهر قرار دارند. آپارتمانی 90 مترمربعی با سن ساخت 16 سال در محله طوقچی با قیمت 810 میلیون تومان و آپارتمانی 91مترمربعی در محله مدرس با سن ساخت 15 سال با قیمت 820 میلیون تومان از جمله آپارتمان‌های فروشی اصفهان در این بازه قیمتی هستند. گاهی در محله‌های نیمه‌لوکس اصفهان نیز آپارتمان‌های نقلی با این قیمت عرضه می‌شوند. مانند آپارتمانی 65 مترمربعی با سن 15 سال و قیمت 890 میلیون تومان در محله هشت بهشت که مالک هفته آخر آذر آن را برای فروش آگهی کرده‌است.

900 میلیون تا یک میلیارد و 200میلیون تومان

آپارتمانی 90 مترمربعی در محله اشراق با سن ساخت 15 سال و قیمت یک میلیارد و 100 میلیون تومان، آپارتمانی 70 مترمربعی در محله ناژوان با سن ساخت سه سال و قیمت یک میلیارد و 200 میلیون تومان و آپارتمانی 120 مترمربعی در محله خانه‌اصفهان با سن ساخت شش‌سال و قیمت یک میلیارد و 50 میلیون تومان از جمله آخرین آگهی‌های فروش آپارتمان در بازه قیمت 900 میلیون تا یک میلیارد و 200 میلیون تومان هستند. تنوع آپارتمان‌های فروشی در این بازه بالاست و مشتری بادست بازتری انتخاب می‌کند. با بودجه بین 900 میلیون تا یک‌میلیارد و 200 میلیون تومان می‌توانید در مناطق لوکس و نیمه‌لوکس اصفهان آپارتمان‌های قدیمی‌ساخت یا نقلی بخرید، در محله‌های متوسط شهر با این پول آپارتمان‌های بزرگ‌تر و کم‌سن‌تری می‌فروشند و در محله‌های حاشیه‌ای شهر با این بودجه حتی خرید آپارتمان‌های بزرگ‌تر از 130 مترمربع نیز ممکن است. ناگفته نماند سه ماه قبل آپارتمان‌های فعلی این بازه را با 200 تا 400 میلیون تومان قیمت بالاتری می‌فروختند.

یک میلیارد و 200 میلیون تا یک‌میلیارد و 450 میلیون تومان

یک‌میلیارد و 200‌میلیون تومان تا یک‌میلیارد و 450‌میلیون تومان بازه مناسبی برای خرید آپارتمان‌های نوساز در محله‌های متوسط شهر اصفهان است. با این مبلغ دست مشتری باز است تا انتخاب خوبی داشته باشد. متقاضی با این بودجه می‌تواند یک آپارتمان نوساز بخرد، مانند آپارتمانی 102 مترمربعی نوساز در محله برازنده با قیمت یک‌میلیارد و 400 میلیون تومان یا یک آپارتمان با متراژی بزرگ‌تر از 110 مترمربع بخرید؛ مانند آپارتمانی 125 مترمربعی در محله شریف‌واقفی با سن چهار سال و قیمت یک‌میلیارد و 400 میلیون تومان  یا حتی با این بودجه امکان خرید آپارتمان‌های نقلی در مناطق لوکسی مانند عباس آباد وجود دارد؛ مانند آپارتمانی 70 مترمربعی در محله اردیبهشت با سن ساخت 26 سال و قیمت یک‌میلیارد و 400 میلیون تومان.

یک‌میلیارد و 450 میلیون تا دو‌میلیارد تومان

بازه قیمتی یک‌میلیارد و 450 میلیون تومان تا یک‌میلیارد و 900 میلیون تومان اگرچه برای یک کارگر و کارمند ساده سنگین به نظر می‌رسد، ولی تازه اینجا به بعد می‌توانید یک آپارتمان با امکانات متوسط بخرید. آگهی‌های فروش آذرماهی اصفهان نشان می‌دهد آپارتمان‌های نوساز و بزرگ در محله‌های متوسط شهر با این قیمت عرضه می‌شوند. برای مثال آپارتمانی 150مترمربعی و 10 سال ساخت با قیمت یک‌میلیارد و 600 میلیون تومان در محله برازنده و آپارتمان 140 مترمربعی نوساز در خیابان غرضی با قیمت یک‌میلیارد و 880 میلیون تومان از جمله آپارتمان‌های فروشی محله‌های متوسط شهر هستند. در این بازه قیمت می‌توانید در محله‌های لوکس و نیمه‌لوکس اصفهان نیز آپارتمان‌های کوچک‌تر از 100 مترمربع بخرید.

دو تا سه میلیارد تومان

سه سال قبل با بودجه‌ای دو تا سه میلیارد تومانی می‌توانستید آپارتمان‌های لوکس زیادی در مناطق نزدیک به زاینده‌رود بخرید؛ ولی آذر ماه امسال با این بودجه فقط می‌توانید آپارتمان‌های لوکس را در مناطق متوسط شهر بخرید. آپارتمانی 120مترمربعی در محله هشت‌بهشت با عمر پنج‌سال و قیمت دو‌میلیارد و 300میلیون تومان و آپارتمان 115مترمربعی در محله ولیعصر با سن ساخت 15سال و قیمت دو‌میلیارد تومان از جمله آپارتمان‌های فروشی در این بازه قیمتی هستند. تعداد زیادی از آپارتمان‌های فروشی اصفهان با قیمت دو تا سه میلیارد تومان در محله‌هایی مانند سیمین، دکترحسابی، امیریه، کوی ولیعصر و شفق قرار دارند که قیمت آن‌ها در این مناطق از شهر سه سال قبل بین 200 تا 400 میلیون تومان بود.

سه تا پنج میلیارد تومان

اگر سه تا پنج میلیارد تومان پول دارید در محله‌های لوکس و نیمه‌لوکس شهر آپارتمان‌های فروشی بسیاری با این بودجه عرضه می‌شود؛ البته خرید آپارتمان‌های لاکچری مناطق لوکس شهر با این بودجه ممکن نیست، ولی با کمی جست‌وجو می‌توانید یک آپارتمان نزدیک به زاینده‌رود بخرید. مانند آپارتمان 150مترمربعی نوساز در محله ناژوان با قیمت سه‌میلیارد و 120میلیون تومان یا آپارتمان 110مترمربعی 15‌سال ساخت در محله میر با قیمت سه‌میلیارد و 100 میلیون تومان؛ از این نوع آپارتمان‌ها در محله‌های لوکس شهر با این قیمت‌ها زیاد آگهی می‌شود ولی با این بودجه امکان خرید آپارتمان لاکچری در سایر محله‌های شهر نیز وجود دارد. برای مثال آپارتمانی 180مترمربعی و نوساز در محله دشتستان با قیمت چهار میلیارد و 200میلیون تومان آگهی شده‌است.

پنج تا 10 میلیارد تومان

پنج تا 10 میلیارد تومان بودجه مناسبی برای خرید آپارتمان در محله‌های لوکس شهر است. شیخ صدوق، مشتاق، آبشار، مرداویج و بسیاری از مناطق دیگر شهر آپارتمان‌های زیادی برای فروش در این بازه قیمتی دارند. در این بخش از شهر به دلیل قیمت بالا، تقاضا پایین است، در نتیجه مشتری توان مانور زیادی در معامله دارد و فروشنده به راحتی قیمت پیشنهادی را می‌شکند. مانند آپارتمانی 150 مترمربعی و نوساز در محله مرداویج با قیمت پیشنهادی هفت‌میلیارد و 800میلیون تومان ولی واسطه معامله مدعی است مالک با هفت میلیارد و 200میلیون تومان هم فروشنده است.

بیشتر از 10 میلیارد تومان

با بودجه بیشتر از 10 میلیارد تومان می‌توانید همسایه زاینده‌رود شوید، آذرماه در اصفهان آپارتمان‌هایی با منظره زاینده‌رود یا پل‌های تاریخی شهر بالاتر از 10میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. مثل آپارتمانی 300مترمربعی و نوساز در محله مشتاق که قیمت پیشنهادی مالک 15 میلیارد تومان است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.