انقلاب عمرانی در اصفهان طی سه سال

1220میلیارد تومان قرارداد عمرانی در 3 سال اخیر منعقد شد

معاون عمران شهری شهردار اصفهان با بررسی عملکرد سه‌ساله حوزه عمرانی شهر اصفهان از افزایش قراردادها و عملکردهای عمرانی ظرف سه سال اخیر در شهر خبر داد و گفت: در این مدت 1220 میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است.

دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

در این جلسه شهردار اصفهان نیز اظهار کرد: اگر امروز شهرداری پروژه‌های بزرگ عمرانی را انجام داده و طرح‌های ناتمام را تکمیل کرده، به علت همکاری و تعامل شورای شهر و مدیریت شهری بوده است. قدرت‌اله نوروزی ادامه داد: علاوه بر اجرای پروژه‌های سنگین در شهر، پروژه‌های کوچک نیز در محله‌های شهر در حال اجراست. او با اشاره به افتتاح پروژه‌های مجموعه تخت‌فولاد در منطقه ۶ اصفهان گفت: ۴۰درصد پروژه‌های عمرانی شهر در منطقه ۶ شهرداری اجرا می‌شود.

هزارمیلیارد پروژه شاخص

معاون عمران شهردار که مهمان ویژه این هفته شورای اسلامی شهر بود، ادامه داد: تعداد پروژه‌های شاخص فعال در شهر در حال حاضر یک هزار و ۷۲ میلیارد تومان است. او تصریح کرد: در مقایسه عملکرد فعلی شهرداری اصفهان با ۱۴ سال قبل باید انصاف رعایت شود. او افزود: شرایط کشور، تحریم‌ها، شیوع کرونا، افزایش ناگهانی قیمت‌ها و عدم ثبات آن‌ها ازجمله مشکلاتی است که به‌ویژه در این دوره مدیریت شهری با آن روبه‌رو بودیم؛ بااین‌وجود اقدامات عمرانی به‌خوبی انجام شده است. او با بیان اینکه نظارت بر فعالیت‌های شهرداری در این دوره تشدید شده است، اظهار کرد: از سال ۸۶ تاکنون با رونمایی از سامانه آمار و اطلاعات سازمان عمران، تمام قراردادهای منعقدشده و گزارش‌ها بارگذاری شده و قابل رصد است. معاون عمران شهری شهردار اصفهان گزارشی از عملکرد این معاونت از ابتدای دی‌ماه سال ۹۶ تا ابتدای دی‌ماه سال جاری ارائه داد و گفت: از دی‌ماه سال ۹۶ تا دی‌ماه سال ۹۷ از مجموع ۱۰۶ قرارداد، ۲۱ درصد مناقصه عمومی و ۳۱ درصد ترک مناقصه بوده است. او ادامه داد: از ابتدای دی‌ماه ۹۷ تا ابتدای دی‌ماه ۹۸ تعداد ۱۷۷ قرارداد در معاونت عمران وجود داشته که ۴۷ درصد مناقصه عمومی و ۱۷ درصد ترک مناقصه و ۳۶ درصد سازمان‌های وابسته بوده است؛ همچنین از ابتدای دی‌ماه ۹۸ تا ابتدای دی‌ماه سال جاری ۲۱۱ قرارداد شامل ۵۱ درصد مناقصه عمومی، ۱۶ درصد ترک مناقصه و ۳۴ درصد در سازمان‌های وابسته بوده است.
مظفر با اشاره به تعداد پروژه‌های عمرانی شهر، گفت: از 1396 تا 1397 تعداد ۹۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قرارداد فقط در معاونت عمران منعقد شده که این آمار در 1398 با رشد چشمگیری به ۵۲۲ میلیارد تومان و در 1399 به ۶۰۳ میلیارد تومان قرارداد افزایش یافته است.
معاون عمران شهری شهردار  اصفهان افزود: در بخش پروژه‌هایی که قرارداد آن‌ها بسته‌شده، اما هنوز تحویل موقت نشده است از مهر ۹۶ تاکنون هزار و ۷۰۵ قرارداد معادل هزار و ۳۸۲ میلیارد تومان در معاونت عمران و مناطق منعقد شده است. به گفته او از مهر ۹۶ تا امروز قراردادهای تحویل‌شده هزار و ۲۱۶ مورد و معادل ۳۵۶ میلیارد تومان بوده است.
او با بیان اینکه در حال حاضر هزار و ۹۵ میلیارد قرارداد فعال در شهرداری وجود دارد، گفت: قراردادهای تحویل‌شده از مهر ۹۶ تاکنون هزار و ۵۵۸ مورد و معادل ۶۷۲ میلیارد تومان بوده است. به گفته مظفر، آسفالت معابر، راه‌اندازی آسانسور، احداث پارکینگ و تقاطع، بخش عمده این پروژه‌ها بوده است.
او درباره روند پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان اظهار کرد: در این پروژه ۲۵ قرارداد، معادل ۳۰۶ میلیارد تومان منعقدشده که مجموع کل قراردادهای منعقدشده در مرکز همایش‌ها تعداد ۷۷ قرارداد با ۶۲۳ میلیارد تومان بوده است. مظفر افزود: تا امروز در مرکز همایش‌ها ۴۱ قرارداد، معادل ۲۳۷ میلیارد تومان تحویل‌شده است. او گفت: تعداد قراردادهای آسفالت معابر و تعمیرات و نگهداری از سایر موارد بیشتر بوده و از مجموع قراردادهای منعقدشده مناطق، منطقه 6 با اختلاف زیاد به‌ویژه در سال جاری بیشترین تعداد قرارداد را داشته است. مظفر افزود: تعداد اجرای پروژه‌های تأسیسات زیربنایی ازجمله پروژه‌های خطوط انتقال آب و تصفیه پساب به‌منظور تأمین نیاز آبی برای آبیاری فضای سبز شهری قابل‌توجه بوده است. معاون عمران شهری شهردار اصفهان با اشاره به پروژه‌های شاخص تحویل‌شده ازجمله ورزشگاه‌ها، فرهنگ‌سراها، تقاطع‌ها و خیابان‌ها گفت: ۱۲۸ پروژه شاخص معادل ۴۲۷ میلیارد تومان تاکنون تحویل‌شده است که ۲۱ پروژه تأسیسات زیربنایی و ۱۳ خیابان ازجمله این موارد است.

رکوردشکنی سازمان عمران

او با اشاره به فعالیت‌های سازمان عمران شهرداری تصریح کرد: این سازمان در حال حاضر رکوردهای ۱۰ ساله را شکسته است؛ به‌طوری‌که در ۹ ماهه سال گذشته جذب بودجه این سازمان ۱۰۴ درصد بوده و در ۹ ماهه سال جاری تاکنون نیز ۱۰۲ درصد بودجه جذب ‌شده است. معاون عمران شهری شهردار اصفهان بابیان اینکه بودجه مصوب سازمان عمران در سال جاری ۲۲۰ میلیارد تومان بوده و تاکنون ۱۷۱ میلیارد تومان آن جذب شده است، اظهار کرد: تولید بیش از ۱۵۲ هزار تن مصالح در یک ماه رکورد چشمگیری است که در ۱۰ سال گذشته بی‌نظیر بوده است.
مظفر گفت: سازمان عمران در 1395، که نهضت آسفالت در دستور کار بود، بیشترین عملکرد را داشت و 1399 نیز تمام رکوردهای 1395 را شکسته است. او با اشاره به ‌اضافه‌شدن هفت میکسر جدید به تجهیزات و امکانات سازمان عمران،خاطرنشان کرد: این سازمان تنها هشت میکسر با عمر بالای ۱۶ سال داشت که امسال هفت میکسر جدید به امکانات این سازمان اضافه شده است. مظفر با بیان اینکه فروش تولیدات سازمان عمران به خارج از شهرداری در سال جاری افزایش پیدا کرده است، افزود: سازمان عمران ۴۲۸ میلیارد تومان قرارداد با معاونت عمران دارد که همه آن‌ها فعال است و در اجرای پروژه‌ها کمترین تأخیر را داشته است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.