شادی در شاد

بیایید شادی را طور دیگر تجربه کنیم. باید دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز  یا معلم باشید تا متوجه شوید. روی این همه شادی‌ام با شاد است! مدرسه آنلاین ایران. نرم‌افزاری با ساختار اپلیکیشن روبیکا؛ اما مخصوص درس و مدرسه. این برنامه دارای چهار بخش سرویس‌ها، پیام‌رسان، شادینو و تنظیمات است. بیشترین استفاده ما هم از قسمت پیام‌رسان است که شامل گروه‌های درسی و صفحه شخصی معلم‌هاست؛ یعنی دومین صفحه این برنامه. ساختار و پایه‌اش هم از نرم‌افزارهای خارجی و داخلی بنا شده و قابلیت‌های خوبی مخصوصا برای معلم‌ها دارد.

سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

در صفحه اول، آیکون‌های متفاوتی همچون محتوای رسمی برای یادگیری بیشتر است. شامل آموزش‌ها در شبکه آموزش سیما و تدریس‌های دیگری است. راهنمای شاد، پشتیبان، بخش‌های فرهنگی و هنری و مشاوره‌ای مثل خانواده، پرورش و فرهنگی، تربیت بدنی، سلامت و که شامل مسابقه هم می‌شود. در جشن‌ها و مراسم و اعیاد مختلف آیکون‌های جدیدی ایجاد شده و بعد پاک می‌شود. بخش جدیدی هم به نام گفت‌وگو با وزیر ایجاد شده و دانش‌آموزان می‌توانند سؤالات خود را در صندوق سؤال بپرسند و در لایو جواب بگیرند. سرعت اپلیکیشن شاد، موجب اندوه است. در بعضی مواقع کلاس‌ها به همین علت برگزار نمی‌شوند؛ یا زمان زیادی طول می‌کشد تا برنامه بالا بیاید. شاید بزرگ‌ترین مشکلش همین باشد. چون کارایی همچون پخش زنده و ارسال انواع فایل‌ها و فیلم و تصویر و پیام صوتی و موقعیت جغرافیایی را که اصل ماجرا هست دارد. ولی باز هم نمی‌تواند یک درصد به‌خوبی مدارس حضوری باشد و نا انصافی‌های صورت می‌گیرد. ممکن است در لیست حضور و غیاب فردی حاضر باشد، اما به اشتباه جزو غایبان برود؛ البته اگر از برنامه خارج نشده باشد. تقلب‌ها هم جای خود دارند.
بخش شادینو آن هم باز نمی‌شود، یا شاید برای ما باز نمی‌شود. ما امیدواریم شاد جای بهتری بشود، تا شادی ما هم زیاد شود. با وزیر هم صحبت کردیم؛ اما هنوز جوابی نگرفتیم. آرزومندم شاد باشید ولی مثل این شاد نباشید.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.