خواب‌های بیشتر در بازار مسکن اصفهان

آپارتمان‌های بالاتر از سه خوابه با چه قیمتی معامله می‌شوند؟

درصد بالایی از آپارتمان‌های فروشی شهر اصفهان یک خوابه یا دو خوابه هستند. آپارتمان‌های سه‌خوابه و بیشتر نیز ساخته می‌شود ولی تعداد آن‌ها زیاد نیست، آپارتمان‌های بیشتر از دو خوابه هم کم‌یاب هستند، زیرا افزایش تعداد خواب‌های یک آپارتمان روی قیمت تمام شده آن مؤثر است. آپارتمان‌های سه خوابه در بیشتر مشاهدات بزرگ‌تر از 120 مترمربع هستند و با توجه‌به قیمت هر مترمربع آپارتمان در محله‌های مختلف اصفهان هر اتاق خواب بیشتر دست‌کم 200 میلیون تومان بر قیمت ملک می‌افزاید، در حالی که تقاضا برای آپارتمان‌های اقتصادی به مراتب بیشتر از آپارتمان‌های گران‌قیمت است.

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

با این توضیحات آپارتمان‌های بیشتر از دو خوابه هم تقاضا کمی دارند و هم عرضه آن‌ها کمتر است، ولی به لطف بازار رکودی مسکن افزایش عرضه‌ها در آذر و دی امروز تعداد زیادی آپارتمان سه خواب، چهار خواب و بالاتر در بازار مسکن اصفهان عرضه شده‌اند.

سه خوابه

آپارتمان‌های سه خوابه پس از یک و دو خوابه در شهر اصفهان تعداد بالایی دارند و امروز با هر قیمتی می‌توانید یک آپارتمان سه‌خوابه در محله‌های مختلف شهر بخرید، البته انتظار نداشته باشید آپارتمان سه‌خوابه را با قیمتی کمتر از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان بفروشند. ارزان‌ترین سه‌خوابه‌های دی‌ماه در محله‌های متوسط شهر عرضه شد مانند آپارتمانی نوساز و 150 مترمربعی در محله برازنده با قیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان یا آپارتمانی 125 مترمربعی در محله شهید کشوری با قیمت یک میلیارد و 700 میلیون تومان؛ تعداد زیادی از آپارتمان‌های سه‌خوابه و فروشی شهر اصفهان در مناطق لوکس و نیمه لوکس شهر با قیمتی بالاتر از دو میلیارد و 500میلیون تومان عرضه می‌شوند. آپارتمانی 140 مترمربعی در محله هشت‌بهشت با قیمت سه میلیارد و 200 میلیون تومان یا آپارتمانی 130 مترمربعی و 15 سال ساخت در محله آذر با قیمت سه میلیارد و 800 میلیون تومان؛ اگرچه این آپارتمان‌ها همگی قیمت بالایی دارند، ولی سه‌خوابه‌های لوکس اصفهان با قیمت بالاتری عرضه می‌شوند.

چهارخوابه

کف قیمت آپارتمان‌های چهارخوابه اصفهان در بیشتر مشاهدات از سه‌میلیارد تومان آغاز می‌شود. آپارتمان‌های چهارخوابه متراژ بالایی دارند و حتی اگر در محله‌های متوسط شهر باشند هم قیمت آن‌ها کم نیست. سازندگان نیز چهارخوابه‌ها را بیشتر در محله‌های لوکس شهر می‌سازند، زیرا در محله‌های متوسط شهر تقاضا برای آپارتمان‌های سنگین پایین است. یک آپارتمان چهارخوبه در کوچک‌ترین حالت استاندارد باید 180 مترمربع باشد و با فرض هر مترمربع 15 میلیون تومان کف قیمت آن حدود دو میلیارد و 700 میلیون تومان می‌شود.ناژوان در طول دی‌ماه بازار بزرگی برای آپارتمان‌های چهارخوابه داشت. آپارتمانی 200 مترمربعی نوساز در محله ناژوان به قیمت پنج میلیارد تومان از جمله آگهی‌های فروش در این منطقه است. تعداد زیادی از آپارتمان‌های چهارخوابه در محله‌های لوکس اصفهان قرار دارند و با قیمتی نجومی خرید و فروش می‌شوند مانند آپارتمانی 270 مترمربعی در محله آبشار با قیمت 11 میلیارد تومان، آپارتمانی 230 مترمربعی در محله شیخ‌صدوق با قیمت هشت میلیارد تومان و آپارتمانی 280 مترمربعی در محله نظر با قیمت 18 میلیارد تومان، همگی از چهارخوابه‌های لوکس و فروشی اصفهان در طول دی ماه بودند.
آپارتمان‌های بالاتر از چهار خواب تعداد زیادی در بازار مسکن ندارند.در مجموع پیدا کردن یک آپارتمان با خواب‌های بالاتر از چهارتا در شهر اصفهان راحت نیست؛ ولی آپارتمانی 300 مترمربعی در محله ملاصدرا پنج‌خوابه با قیمت 12 میلیارد تومان، آپارتمانی 450 مترمربعی در محله مشتاق شش‌خوابه با قیمت 14 میلیارد تومان و آپارتمانی 400 مترمربعی در محله آبشار پنج‌خوابه با قیمت 15میلیارد تومان از جمله آپارتمان‌های فروشی شهر با تعداد خواب‌های بالاتر از چهار عدد در طول دی‌ماه بودند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.