«محرم» فاتح «دربی» نیمکت‌ها

بررسی عملکرد اصفهانی‌ها در شهرآورد

سپاهان با زدن سه گل فاتح شهرآورد فوتبال اصفهان شد تا شاگـردان محرم نویدکیا برای ساعت‌هایی صدرنشینی در لیگ برتر فوتبال ایران را هم تجربه کنند. بردن ذوب‌آهن به‌عنوان تیم همشهری کاری بسیار مهم و حساس برای سپاهانی‌ها بود که شاگردان محرم در خانه حریف به خوبی از عهده انجام این کار برآمدند و البته پی‌ریزی گل‌ها توسط بازیکنان سابق ذوب‌آهن مثل حسینی، اسماعیلی‌فر و خلعتبری انجام شد تا ضربات نهایی بر پیکر این تیم زده شود و سپاهان همچنان در کنار استقلال و پرسپولیس یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لـیـگ امسال باشد.

یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹

اولین برد محرم سرمربی در دربی خیلی‌ها را به یاد خداحافظی او در دربی اصفهان انداخت تا آن خاطره تلخ با این برد شیرین تا حدودی جبران شود. ذوب‌آهن در روزی که سرمربی خودش را روی نیمکت نداشت، باز هم یک باخت دیگر در کارنامه‌اش به ثبت رسید تا شاگردان رحمان رضایی کم‌کم در کنار ماشین‌سازی و نساجی به‌عنوان سه تیم انتهای جدولی حسابشان را از سایر تیم‌ها جدا کنند و این برای تیمی مثل ذوب‌آهن اتفاق آن‌چنان خوشایندی نیست و مدیریت جدید باشگاه باید هرچه زودتر فکری به حال این شرایط بکند.
البته تماشای چهار گل در یک بازی که تیم‌های دو طرف آن یکی از ضعیف‌ترین خطوط دفاعی لیگ برتر را دارند، آن‌چنان هم عجیب نبود؛ ولی دربی بدون تماشاگر فوتبال اصفهان بسیار جذاب و تماشایی از آب درآمد و هر سه امتیاز هم در اصفهان ماند تا همان‌قدر که هواداران سپاهان به آینده تیمشان امیدوار شدند، در مقابل ذوب‌آهنی‌ها با این شکست روزهای بسیار سختی را پیش رو داشته باشند.
شهاب گردان: ۸۰ دقیقه ابتدایی بازی به یک طرف و ۱۰ دقیقه پایانی مسابقه هم به طرف دیگر. شهاب گردان در دقایق پایانی بارها ناجی تیمش شد تا تعداد گل‌های زده سپاهان از تعداد انگشتان یک دست بیشتر نشود. باوجوداین، گردان در حالی که سه گل دریافت کرد روز خوبی را در مقابل سپاهان پشت سر گذاشت.
مجید حسینی: خط دفاعی تیمی که سه گل دریافت کرده باشد و هر سه گل هم روی موقعیت‌های تقریبا تک به تک به ثمر رسیده باشد نمره خوبی نخواهد گرفت و حسینی به‌خصوص روی گل اول نتوانست در مقابل محبی عکس‌العمل مناسبی داشته باشد.
مسعود ابراهیم‌زاده: بازی کردن در مقابل دانیال اسماعیلی‌فر روز بسیارسختی را برای ابراهیم‌زاده رقم زد و شکل‌گیری حملات سپاهان از سمت راست به زمین هم مزید بر علت شد تا ابراهیم‌زاده در مقابل تیم سپاهان به شدت تحت‌فشار قرار گیرد.
وحید محمدزاده: مدافع با تجربه و بلندقامت ذوب‌آهن در مقابل سپاهان آن‌چنان به چشم نیامد و موقعیت‌هایی که به‌ویژه در دقایق پایانی نصیب تیم سپاهان شد نشان داد که خط دفاعی ذوب‌آهن به هم ریختگی بسیار زیادی را تجربه کرده است.
فرشاد محمدی مهر: به جرئت می‌توان گـفـت بـهتـریـن بازیکن ذوب‌آهن در دربی اصفهان بود و معدود حملات شاگردان رحمان رضایی هم روی حرکات و شوت‌های او شکل گرفت.
محمد سلطانی‌مهر: روز قبل از دربی، جشن تولدش را در تمرین ذوب‌آهن برگزار کرده بود و اگر آن صحنه مشکوک به پنالتی هم اعلام می‌شد و یک گل نصیب ذوب‌آهن می‌کرد شاید می‌شد سلطانی‌مهر را یکی از موفق‌ترین بازیکنان دربی نام برد؛ ولی خوردن سه گل نشان می‌دهد که سلطانی مهر در پست هافبک دفاعی نمایش آن‌چنان خوبی نداشته است.
مهرداد قنبری: به نـسـبـت بازی‌های قبلی، دوندگی بسیار زیادی داشت و قرار بود در سمت راست زمین ذوب‌آهن در مقابل حملات سپاهان ایستادگی کـنـد؛ باوجوداین، در جریان بازی محو شد و زیاد به چشم نیامد.
دانـیال مؤمنی: یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های مؤمنی در این فصل در دربی اصفهان انجام شد و او هم مانند تعداد دیگری از هم‌بازیانش اسیر خط هافبک فانتزی و در عین حال جنگنده سپاهان شده بود.
قـاســم حــدادی‌فــر: صـحـنــه برخورد با محـمـدرضا خلعتبری درجایگاه دوســـــت صـمـیـمـی‌اش به‌عنوان یکی از به یاد ماندنی‌ترین صحنه‌های دربی فوتبال اصفهان به ثبت خواهد رسید؛ ولی کاملا مشخص است که حدادی‌فر هم به خاطر شرایط این روزهای ذوب‌آهـن بـــه‌شـــــدت تحت‌فشار است و این موضوع عملکرد فنی او را تحت‌تأثیر قرار داده است.
میلاد جهانی: همان چند بار محدودی هم که پیام نیازمند به‌عنوان دروازه‌بان سپاهان مجبور به انجام واکنش شد، میلاد جهانی نقش اول را ایفا کرد؛ اما ضربه ایستگاهی زیبایش به ثمر ننشست تا ذوب‌آهن نتواند در استادیوم خانگی از سپاهان امتیاز بگیرد.
دارکـــو بـــیـــدوف: بـــیــــدوف هفته‌هاست به یک مهاجم کم‌اثر و گل‌نزن تبدیل شده و مشخص نیست که دلیل اصرار بیش از حد رحمان رضایی برای استفاده از این مهاجم در ترکیب تیمش چیست.

 بازگشت اسماعیلی‌فر به اوج

پیام نیازمند: دروازه نیازمند در دو صحنه با شوت‌هـای بازیکنان ذوب‌آهن تهدید شد که او در هر دو بار موفق شد دروازه‌اش را بسته نگه دارد و البته روی گل زیبای حسین شنانی هم فرصت آن‌چنانی برای انجام واکنش نداشت؛ اما موفق شد با تیمش به سه امتیاز حساس دست پیدا کند.
محمد نـژادمـهـدی: بـا اخـراج گولسیانی در بازی قبلی و نمایش ضعیف مهدی‌زاده، دوباره نژادمهدی به ترکیب اصلی سپاهان برگشت تا در مقابل تیم سابقش و در ورزشگاهی که خاطره بسیار زیادی با آن داشت بازی کند. نژادمهدی در مقابل ذوب‌آهن روز خوبی داشت و با این نمایش به احتمال زیاد در بازی بعدی مقابل استقلال هم فیکس بازی خواهد کرد.
عزت‌الله پورقاز: هفته‌ها بود که به‌عـنـوان یک بازیـکـن فـیکـس و ۹۰دقیقه‌ای مورد اعتماد محرم نویدکیا قرار نمی‌گرفت؛ اما در مقابل ذوب‌آهن فرصت خوبی پیدا کرد تا در کنار نژادمهدی زوج خط دفاعی تیمش را تشکیل دهد و با این نمایش حضور در بازی‌های بعدی سپاهان را تضمین کند.
دانیال اسماعیلی‌فر: با گلزنی در برابر تیم سابقش نشان داد که کم‌کم به همان بازیکن باکیفیت ذوب‌آهن تبدیل شده و اگر بتواند اعتماد به نفس کاهش پیدا کرده‌اش را دوباره به‌دست بیاورد، در هفته‌های بعدی یکی از بازیکنان تأثیرگذار ذوب‌آهن خواهد بود.
امید نورافکن: نورافکن در دربی اصفهان یک بازیکن معمولی بود و بیشتر به وظایف دفاعی‌اش مشغول بود تا اینکه بخواهد به دروازه ذوب‌آهن نزدیک شود.
محمد کریمی: کم‌کم از قالب آن بازیکن آرام و بی‌حاشیه خط هافبک خارج می‌شود و وظایف یک هافبک دفاعی جنگنده را به خوبی در درون زمین انجام می‌دهد. کریمی در مقابل ذوب‌آهن به اندازه کافی در خط هافبک درگیر شد و نمایش بـــسـیــار خــوبـــی از خــود بـه‌جــا گذاشت.
سیدمحمدرضا حسینی: از بین ذوب‌آهنی‌های سابق، حسینی کمتر از بقیه در دربی اصفهان به چشم آمد؛ اما او هم وظایف خودش را در خط هافبک سپاهان انجام داد و یکی از عوامل اصلی در کسب این برد بود.
سروش رفیعی: هافبک فانتزی سپاهان در این بازی وظایف دفاعی بیشتری بر عهده داشت و بیشتر از آنکه به دروازه ذوب‌آهن نزدیک شود مشغول کمک‌کردن به محمد کریمی و خط دفاعی سپاهان بود که به خوبی از عهده انجام وظایفش برآمد.
محمد محبی: با زدن یک گل زودهنگام که البته بیشتر روی حرکات تکنیکی خود شکل گرفت نامش را به‌عنوان یکی از گلزنان زودهنگام تاریخ دربی اصفهان به ثبت رساند تا در کنار مرتضی تبریزی و محمود کریمی قرار بگیرد. محبی با این گلی که به ثمر رساند به نوعی اعتماد به نفس از دست رفته‌اش را جبران کرد و باید دید که این گل در هفته‌های آینده چه نمایشی را از او در پیش چشم هواداران سپاهان قرار خواهد داد.
سجاد شهباززاده: آقای گل لیگ برتر در مقابل ذوب‌آهن پایش به گل باز نشد؛ اما تأثیرگذاری‌اش را روی گل اول سپاهان به خوبی نشان داد تا همچنان امید اول محرم نویدکیا در خط حمله سپاهان باشد. بازی هفته آینده شهباززاده در مقابل استقلال می‌تواند کلید قهرمانی نیم‌فصل رقابت‌های لیگ بیستم را در اختیار سپاهان قرار دهد.
جلال‌الدین علی‌محمدی: سبک بازی علی‌محمدی به صورتی است که نه آن‌قدر به چشم می‌آید و نه آن‌چنان در جریان بازی محو می‌شود. باوجوداین، علی محمدی در مقابل ذوب‌آهن همان وظایفی را که محرم از او خواسته بود به خوبی انجام داد.
محمدرضا خلعتبری: دو صحنه ویژه از خلعتبری در این بازی در ذهن هواداران به یاد خواهد ماند که یکی هل دادن او توسط قاسم حدادی‌فر بود و دیگری پاس گلی که برای دانیال اسماعیلی‌فر فراهم کرد. از بازیکنی مثل خلعتبری بعید بود که دروازه خالی ذوب‌آهن و گل زدن را به پاس دادن ترجیح دهد؛ ولی به نظر می‌رسد که او در سال‌های آخر بازیگری‌اش کمی منطقی‌تر شده و همین موضوع محبوبیت او را در بین هواداران سپاهان بالاتر می‌برد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.