حساب محرم با قلعه‌نویی تسویه شد

بررسی عملکرد نفربه‌نفر سپاهانی‌ها در مقابل گل‌گهر

در روزی کــه خــبـر درگــذشـــت زلاتکو کــرانــچــار، ســرمــربــی سابق سپاهان، به اردوی نمایــنـده فوتبال اصفهان رسید، شاگردان مــحـرم نویدکیا موفق شدند با پیروزی در مــقـابـل یکی دیگر ازسرمربیان سابق سپاهــان همچنان شانس خودشان را برای قهرمانی در رقابت‌های لیگ بیستم حفظ کنند. سپاهان در شرایطی توانست گل‌گهر را ببرد که در بازی افتتاحیه لیگ امسال، محرم درشهرسیرجان یک نتیجه تلخ را در مقابل گل‌گهر به دست آورده بود و شروع بد سپاهان در نیم فصل اول لیگ بهانه‌ای بود تا شاگردان محرم بخواهند در آغاز دور برگشت سه امتیاز این بازی را بگیرند.

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

 محرومیت و نبودن امیر قلعه‌نویی روی نیمکت گل‌گهر تا حد زیادی حساسیت‌های کنار زمین را کاهش داده بود؛ اما سپاهان توانست یکی از سخت‌ترین بازی‌هایش در لیگ امسال را با برتری پشت سر بگذارد و این یعنی تیم سپاهان با وجود اینکه در فصل نقل‌وانتقالات بازیکن چنان بزرگی جذب نکرده اما همچنان با همین ترکیب فعلی می‌تواند اصلی‌ترین تعقیب‌کننده پرسپولیس در راه قهرمانی لیگ باشد.
پیام نیازمند: گل نخوردن در مقابل مهاجمانی مثل یونس شاکری و گادوین‌منشا که بیشتر تیم‌های لیگ برتری را اذیت کرده‌اند نکته مثبتی برای کاپیتان سپاهان به حساب می‌آید؛ ولی نباید از بازی خوب خط دفاعی این تیم هم گذشت که فرصت آن‌چنان جدی به بازیکنان گل‌گهر نداد و فقط یک بار اشتباه نیازمند دروازه او را با خطر روبه‌رو کرد که خودش این اشتباه را جبران کرد.
عزت پورقاز: به قول گزارشگر بازی، عزت خط دفاعی سپاهان در مقابل گل‌گهر نمایش بسیار خوبی داشت و در بین بازیکنان سپاهان بهترین نمره هم به این بازیکن باتجربه تعلق می‌گیرد. به نظر می‌رسد که زوج پورقاز و نژادمهدی کم‌کم به هماهنگی لازم و آرمانی در خط دفاعی سپاهان رسیده‌اند و در این شرایط بازی‌کردن فیکس گولسیانی و مهدی‌زاده کمی بعید خواهد بود.
محمد نژادمهدی: مدافع بی‌حاشیه سپاهان برخلاف نیم‌فصل اول لیگ که نمایش خوبی در ترکیب تیمش نداشت، در این روزها توانسته جایگاه ثابتی در خط دفاعی سپاهان به دست بیاورد و در مقابل گل‌گهر هم اجازه قدرت‌نمایی به مهاجمان خطرناک این تیم نداد تا در کنار پورقاز اولین بازی دور برگشت لیگ را با ثبت یک کلین‌شیت برای پیام نیازمند به پایان برسانند.
امید نورافکن: شاید هر بازیکن دیگری به جای نورافکن بود و در فاصله سه متری دروازه حریف صاحب موقعیت می‌شد، آن توپ را به هم تیمی خودش نمی‌سپرد؛ باوجوداین، نورافکن فرصت گلزنی را به شهباززاده هدیه داد تا مهاجم سپاهان بتواند در شروع دور برگشت هم پایش به گل باز شود. نورافکن با این پاس گل فرصت رسیدن سپاهان به سه امتیاز این بازی را فراهم کرد تا یکی از بهترین بازیکنان تیمش در این بازی باشد.
دانیال اسماعیلی‌فر: در این چند هفته آن‌قدر خوب بازی کرده که مرتضی منصوری را روی نیمکت نشانده و حتی احتمال انتقال منصوری به یکی دیگر از تیم‌های لیگ برتر هم وجود دارد. اسماعیلی‌فر بعد از پشت سر گذاشتن بحران ابتدای فصل توانست جای ثابتی در ترکیب سپاهان به دست بیاورد.
یاسین سلمانی: در روز غیبت محمد کریمی، نوبت به بازی فیکس یاسین سلمانی در پست هافبک دفاعی رسید و او هم با دوندگی زیاد نشان داد که وظایف یک هافبک دفاعی فقط در نیمه زمین خودی خلاصه نمی‌شود و گاهی اوقات لازم است که یک هافبک دفاعی در درون محوطه جریمه حریف هم حاضر باشد.
سروش رفیعی: سروش در این بازی دوندگی بسیار زیادی داشت؛ اما نتوانست مانند مسابقات قبلی پایش به گل باز شود و طبق عادت همیشگی کارت زرد دیگری هم گرفت تا برای دومین بار در طول این ۱۶ مسابقه بازی تیمش را دست بدهد.
محمد محبی: همین که توانست اعتماد محرم نویدکیا را برای حضور در ترکیب فیکس سپاهان به دست بیاورد خودش موفقیتی بزرگ برای پدیده‌ای است که نزدیک بود این فصل را به خاطر بی‌انگیزگی خودش از دست بدهد.
جلال‌الدین علی‌محمدی: با توجه به نفوذ زیاد یاسین سلمانی، وظایف دفاعی بیشتری بر عهده علی محمدی قرار گرفته بود و او هم مثل همیشه یک نمایش ثابت و البته دور از چشم بینندگان را انجام داد تا بتواند به پیروزی تیمش کمک کند.
سیدمحمدرضا حسینی: اگر درخشش دروازه‌بان گل‌گهر نبود، شاید حسینی هم نامش در لیست گلزنان این بازی به ثبت می‌رسید؛ اما او بارها از سمت راست زمین سپاهان نفوذ کرد و نشان داد که در نیم‌فصل دوم همچنان یکی از مهره‌های اصلی سپاهان در فاز تهاجمی خواهد بود.
سجاد شهباززاده: هرچند گل سپاهان تحت تأثیر فداکاری امید نورافکن قرار گرفت؛ ولی نباید فراموش کرد که شهباززاده به‌عنوان آقای گل لیگ بیستم تا به امروز خیلی خوب خودش را در موقعیت قرار داد و مانند روزهای اوج فرشاد پیوس با یک ضربه دقیق توپ را به تور رساند. شهباززاده با همین روند می‌تواند بعد از سال‌ها آقای گلی باشد که رکورد تعداد گل در رقابت‌های لیگ برتر را بشکند و تاریخ‌ساز شود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.